folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder S3 Kullananlar Lütfen İçeri

S3 Kullananlar Lütfen İçeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemkrc
    cemkrc's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Annem Samsung galaxy S3 kullanıyor ve donmasından yavaşlığından çok şikayetçi. Bu telefona ne yaptımsa da adam akıllı bir çözüm bulamadım. Root edip samsungun kendi saçma sapan uygulamalarını kaldırdım ama fayda etmedi. 

İnternette araştırdım en hızlı çalışan rom L-droid diye bi rom ama bununda indirme linkini bi türlü bulamadım. Cyanogenmod yükleyim diyorum onunda sitesine girilmiyor. 

Özetle bana s3 kullanıpta şu romu kullan hiç sorun yaşamazsın telefon çatır çatır çalışıyor diyebileceğiniz bir rom var mı?

Başka yol,yöntem varsa onlara da açığım.

Hepinize şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Cynagenmod isim değiştirdi LineageOS oldu. https://download.lineageos.org/i9300 adresinden S3 için olan romu indirebilirsin ama telefonun Türkiye'de satılan S3'lerden mi ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemkrc
    cemkrc's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Cynagenmod isim değiştirdi LineageOS oldu. https://download.lineageos.org/i9300 adresinden S3 için olan romu indirebilirsin ama telefonun Türkiye'de satılan S3'lerden mi ?

evet hocam türkiyeden almıştım 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rmk
    Rmk's avatar
    Erkek

Hem up olsun hemde bi soruda ben soriyim s6 kullaniyorum bendede ayni sorun var bu telefona imei cakma olayi nasil oluyo bilen ve aktif olarak bu isi yapan varsa bi oneride bulunsa ne guzel olur 

Koyun gibisin kardesim, gocuklu celep kaldirinca sopasini sürüye katiliverirsin hemen ve adeta magrur, kosarsin salhaneye. Dünyanin en tuhaf mahlukusun yani, hani su derya icre olup deryayi bilmiyen baliktan da tuhaf. Ve bu dünyada, bu zulüm senin sayende. Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eger ve hala sarabimizi vermek için üzüm gibi eziliyorsak kabahat senin, -demege de dilim varmiyor ama- kabahatin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

LineageOS gecen kurdum s3 icin batarya tuketimi asiri fazla ayrica ram yetersiz kaliyor bazen. onun disinda guzeldi.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    x-t0xid
    x-t0xid's avatar
    Erkek

Hocam selam kullandığım son akıllı telefon S3 idi sanırım 2-3 yıl olmuştur o zamanlar bile donup kasıyordu kendi kendine kapanmalar falan rom değiştim saçma sapan servisleri sildim ne yaptıysam önüne geçemedim sonrasında zaten akıllı telefon kullanmadım. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

kernel : http://www.boeffla.de/index.php/downloads/eol-kernel-versions

sonrasında boeffla.apk ile cpu hız limitini düşür , 

eğer batarya ömrü diyorsan rom olarak blekota s5 ve note4 bak 

hız iyi olsun diyorsan blisspop , resurrectionremix

çok alternatif yok malesef bu konuda

http://www.leyladansonra.com/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

android belasından kurtulmadan önce en son cynogen in nightly son versiyonunu kurmuştum kararsı ancak iyiydi.

zaten cihazların asıl yavaşıgı samsung yazılımları ve touchwiz arayüzünden geliyor.

farklı bir arayüz örnek smart launcher hızlanıyor rom dan sonra.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemkrc
    cemkrc's avatar
    Erkek

Cm13 un stable sürümünü kullanan var mi peki arkadaşlar?  

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemkrc
    cemkrc's avatar
    Erkek

up :(

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

blekota s5 rom diye arat ben onu kullanıyordum. custom romların hepsi bi süre sonra şişmeye başlar fazla bişey yükleme. cm romların yenileride çok şarj yiyor

Toplam Hit: 1993 Toplam Mesaj: 12
s3 rom