folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Saat Meraklıları Başlığı ( Özellikle Mekanik Saat )

Saat Meraklıları Başlığı ( Özellikle Mekanik Saat )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    d3lete bunu yazdı

Bu saat 1980 lerde alınmış .Saat mekanik halen çalışıyor sadece camı kırık , cam tamirini sıkıntısız yapabileceğim yer arıyorum

hala ömedi ve yaşıyorsa kadıköyde kadıköy işmerkşzinin içinde kapadokya saat abdullah amca var tavsiye ederim işçiliği  gayet iyi kaçta saatçinin uğraşma at gitsin dediği bir köstekli için 1 ay uğraştı ama yaptı. 

Yav he he
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    affetmez
    affetmez's avatar
    Erkek
    d3lete bunu yazdı

Bu saat 1980 lerde alınmış .Saat mekanik halen çalışıyor sadece camı kırık , cam tamirini sıkıntısız yapabileceğim yer arıyorum

Bengi saat'i öneririm. En iyi saat tamircilerinden biridir. Yorumlarını okuyabilirsiniz. https://www.facebook.com/saatatolyesi/ 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeg392
    zeg392's avatar
    Erkek

Youtube ta Erk Koçak ismindeki arkadaşı takip ediyorum faydalı bilgiler veriyor.

https://www.youtube.com/c/erkkocak

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Mal varlığıma el konulmadan önce  4 tane rolexim vardı hiç birini takmadım, hamiltonlarım vardı günlük olarak onları takıyordum; seiko hiç almadım saat diyince olay isveçtir. Saat alma nedenim ileride çocuklara birer tane bırakmaktı otomatik kronometre saatiniz rolex ya da patek philippe ise değer kaybetmez, bunlar mücevher ile aynı kategoridedir, hamilton ve benzeri saatler de iyidir ama mücevher değeri yoktur. Sen bugün bir rolex al onu kutusunu kaybetmeden belgelerini kaybetmeden yıllarca kullan 20 sene sonra muhtemelen aldığın fiyatın en az 5 altı kat üstüne satarsın en az diyorum, o da usd değeri olarak falan değil gram altın değeri olarak; diyelim ki 23 gram altın fiyatına denk gelen bir rolex aldın, 30 40 sene sonra senin saatinin değeri muhtemelen 100 gram altına denk gelecektir. Diğer saatlere bakarsak onlar sadece saat onların mücevher değeri yok bir tane güzel günlük saat alsanız hamilton 40mm gibi yeterli olur, bir de takım elbise için aldınız diyelim citizen ya da seiko iş bitmiştir. Para etmeyecek saatlerin kolleksiyonunu yapmaya gerek yok. Para eder saatlerin bir diğer alınma sebebi ani göç, hızlı kaçış gibi durumlarda altından daha fazla fiyat yapması, sahte pas boyaları var kaliteli saatinin dışını sahte pas kalemi ile boyarsan bir hafta boyunca paslanıyormuş efekti yapar terler sahte pas döker böylece sınırdan kaçak geçtin diyelim kimse senin saatine ilişmez imitasyon sanırlar, sen de bir kaç hafta sonra onu değerinde satar kendine bir start çekersin 30.000 dolar aldığını düşün hiç de fena bir para değil. Benim saatte sıralamam mücevherat dışında (rolex, patek hariç), hamilton, citizen, seiko, omega diye gider. Casio ediface ise candır canandır ağzı burnu kırılsa da öldüm abi demez, zıpkına git, ralliye git, dereden geç, günlerce terle çıkarmadan kullan kordon yeri yara olsun tuzdan yine bir şeyden etkilenmez ama para etmiyor. Saat erkeğin bileziğidir, diyebiliriz.

İlk kez otomatik saat kullanacaksanız bütçeyi düşük tutacaksanız şunlara bakabilirsiniz

https://www.edipsaat.com/tissot-t1274071104100-0  rolex havası var bunda.

https://www.edipsaat.com/tissot-t1374101104100   bunu 2 sene sonra aldığınız fiyatın üstüne satarsınız üretimi sınırlı yapılacak diye duydum.

https://www.edipsaat.com/hamilton-h69439931  günlük kullanacaksan kesinlikle bunu tavsiye ederim, alınabilecek bir fiyat düzeyinde.

Açıkçası Saat seven biri değilim 

Ancak yorumundan sonra fikrim değişti 

Savaş v.s zamanında taşıması kolay bir ürün en azından 

Altın v.s göre 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/replika-saat-mevzulari-250304/3

Daha önce benzer konuda görüşlerimi yazıp, saatlerimi paylaşmıştım. Genelde eski Vostok marka (eski sovyetler ordusuna saat üreten firma - CCCP) hikayesinden dolayı ilgimi çeker hep.

Her ne kadar mücevher sınıfı girmeyen mekanik saatleri sevsemde, kolumda sürekli emektar swatch var, çünkü mekanik saatleri doğası gereği haftada 3-4 dk geri-ileri kalmasını sevmiyorum.

Bendekiler; komonda, t-34 tankçı, birde paraşütçü olanlar var.

cukurova tarafından 25/Şub/22 23:08 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

olm bazi saatler cidden cok guzel gozukuo da ben kolumda bisi tasimak istemiyorum cok rahatsiz ediyo takiliyo oraya buraya, bi faydasi da yok yani telefonda saat var sonucta, ama bazi saatleri gorunce cok ozeniyorum cidden

black implies white, self implies other, life implies death.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Tbt den bi mürid saatimin kıymetini anlayıp geldi,  çok para verdi satmadım ama saatle bir gece uyumasına izin verdim:)

inanmayanlar olmuş

KaptaN tarafından 26/Şub/22 12:37 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Oyle buyuk koleksiyon yok standart 2500-5000 TL bandinda 4-5 saatim var. Onlari da 2015-2017 arasinda alabilmistim simdi imkani yok alamam. Koleksiyon yapabilmek icin cok ciddi butceler ayirmak gerekiyor.

Ama param olursa 

https://watchesofmayfair.com/brand/romain-jerome/earth-eyjafjallajokull-dna-collection/romain-jerome-romain-jerome-eyjafjallajokull-dna-burnt-lava-rj-v-au-002-02 

Sundan almak istiyorum izlanda da eyjafjallajokull yanardagi patladigi zaman uretilen icinde volkan kulleri bulunan tasarim bir saat ayni firmanin ay tozu iceren saatleri de var. Yukaridaki 15000-20000 USD bandinda.

Ucu bucagi yok bu saat isinin

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

Tbt den bi mürid saatimin kıymetini anlayıp geldi,  çok para verdi satmadım ama saatle bir gece uyumasına izin verdim:)

inanmayanlar olmuş

Bence de karlı bir alışveriş olmuş sdfkdhhs

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

inanmayanlar olmuş

Bence de karlı bir alışveriş olmuş sdfkdhhs

Ümit ediyorum ki o saati severken sen de onu sevmemişindir. Bira içtiniz mi 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.