folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Saclari Kazitmanin Sac Saglina Faydasi Varmi ?

Saclari Kazitmanin Sac Saglina Faydasi Varmi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Maldonado
    Maldonado's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaslar bu aralar sacim cok dokuluyor.

Doktorlara gore gunde  100-150 sac telinin dokulmesi normalmis.

Sizce bu ne kadar dogru olabilir ?

Gunde 100-150 sac teli dokulurse 5-10 yila kafada bisi kalmaz.

Sac dokulmesi irsi olarak aileden geliyor. Babam dahil tum amcalarimin saclari dokulmus.

Kafayi yiycem muridler kel kalmak asiri derecede psikolojimi bozuyor.

Kullanmadigim sampuan, sabun , koca kari ilaci kalmadi. ( yilan yagi, zeytin yagi, sarimsak- isirgan otu, bittim sabunu , defne- kukurt sabunu,bioxin minoxil vs.vs )

Saclari kazitan muridler sac sagligi acisindan faydasini gordunuzmu ? Gurlesme , ince sac tellerinin kalinlasmasi , sacin en az 2-3 ay hic dokulmedigini vs. vs .

Yardimci olan arkadaslara simdiden tesekkurler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheKorsans
    TheKorsans's avatar
    Erkek

sırf koca karı ilaçları yüzünden de kel kalabilirsin  

Hayattaki yegane üstünlüğüm, Türk doğmaktır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swalker
    swalker's avatar
    Erkek

Hocam benim de eskiden dökülüyordu. Uzun olduğundan dolayı hava almıyor saçlar ve buna bağlı olarak dökülmeler oluyor. Tabi tüm dökülmelerin sebebi bu değil. 3 e vurdurduğumda rahatladı dökülme durdu. Şimdi dökülmüyor, dökülmeyi önleyici şampuanlar kullandım ama döküldüğüyle kaldı işte yerine yeni saç çıkmadı. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

3 kere saçımı kazıttım hayatımda.Hiçbir faydasınıda görmedim.

Saçı döken en büyük 3 etken genetik,beslenme ve sinir stress.Genetikden kaçamazsın beslenme ve sinir strese dikkat edersen yavaşlatırsın dökülmeyi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Bide saçların güçlü değilse fön,jöle,dar şapka falan giyinmekde saçın dökülmesini hızlandırır.Ayrıca saçı çok yıkamakda dökülmeye yardımcı olur.Ama bunlar 2.sınıf etkenler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

kendimi bildim bileli kısa saç taşırım şu andada 1 numara

ama kelim :S 

kısa saç ustura yanlış olmasın ama işe yaramaz belki şöyle bi faydası olur aşırı kepek vardır ondan kurtuk-lmana yardımcı olur . ama keliiği engeller bence yanlış

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slim_38
    slim_38's avatar
    Erkek

Hocam günde 100-150 dökülüyor da yenisi çıkmıyor mu zannediyorsun ?

Derin bile dökülüyor yenileniyor.Saç diplerine bakarsan küçük yeni çıkan kıllar her zaman vardır, saçı uzatanlar daha iyi farkeder .

Sıkıntı yeni saç telleri çıkmamaya başladığında oluyor.

Bazı şeyler yanlış biliniyor.Kendimden örnek vereyim.

7 yıl önce senin saçın ince telli 5  yıla kel kalıcan dediler hala saçım aynı.
    Çok jöle sürüyorsun kel  kalıcan dediler kalmadım
    Saç uzatma kel kalıcan dediler 4 yıl berbere gitmedim saçım 4 yıl önceki hali gibi (şu an kısa)

Yani olay tamamen genetik bu söylenilenleri etkisi elbette vardır ama abartıldığı kadar değil.

Saç çıkarıcı benim bildiğim minoxidil diye bi ilaç var onu da ömür boyu kullanmak gerekiyor

edit: Saç kazıtmak saçı gürleştirmez, dökülmeyi azaltmaz (2-3 yaşında değilsen)... Okuduğum tüm yazılarda aynı şeyleri diyor doktorlar.
    (Ben de bi ara tribe girmiştim de :D )

slim_38 tarafından 07/Oca/15 15:55 tarihinde düzenlenmiştir

Münferidin münasıbı mükafatından mütefekkir olandır
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Efendi
    Efendi's avatar
    Erkek

Çam terebentin esansı: http://www.hurriyetaile.com/sizin-icin/guzellik-bakim-moda/cam-terebentin-ile-ekonomik-sac-bakimi_16357.html

Daha zarar veriyor diyeni görmedim. Saç diplerini besler. Tarifine uygun kullanılırsa kaşıntı ve kepeği giderir. Saç dökülmesini engeller. Bununla beraber stresten de uzak durmak lazım. 

Harabat ehlini hor görme Zakir, defineye malik viraneler var...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

saçımıen son bu yaz kazıttım hata mı yaptım dedim filan ama yapmadım. kökü sende çıkıyor. kazıttıktan sonra keşke bir kaç kez daha kazıtsaydım dedim ama yapmadım. Malum yaz :) neyse bnm saçlarımın diplerinde beyazlıklar vardı sanırım kepek oluyor pamuk gibiydi resmen. bo bol hergün yıkandım çoksıcak sula yıkamak bile zararlı aslında o bile döküyor. 

Neyse ben sarımsaklı ve ıssırgan otlu bir şampuan aldım bütün yaz onu kullandım onu kullanırken saçım hiç dökülmedi diyebilirim. faydasını gördüm. kazıtıp bakımını yaparsan seni 4 5 yıl korur aslında arada bir kazıtmak faydalı benm görüşme göre. 

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

1500-2000 lira civarına saç köklerine müdahale mi ediyorlar yeniliyorlar mı öyle bir şeyler var. Dökülen saçların ve dökülmesi muhtemel saçların yerini sağlamlaştırıyolar, dökülme olsa bile yerine yenisi hızla çıktığından kellik sorunu ortadan kalkıyor. Param olsa yaptırırdım da çok abi ya.

Not: Bu saç ektirme değil de başka bir şeydi ama adı aklıma gelmedi amk.

1049 tarafından 07/Oca/15 16:23 tarihinde düzenlenmiştir

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
Toplam Hit: 3892 Toplam Mesaj: 24