folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Sahte Enpara Finansbank Aramaları Hk.( 9908502209000 )

Sahte Enpara Finansbank Aramaları Hk.( 9908502209000 )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Arkadaşlar sizi daha önce enpara Finansbank için 9908502209000 numarali telefondan arayan oldu mu. Bu çakallar tahminim dolandırıcı elimde anne kızlık soyadı adı hariç her şey var tabi TC kimlik nosu yok .

Bu numarayı nereye sikayet edebilirim bu konuda fikir verebilir misiniz

Ayrıca bu ülkede neden herkes dolandırıcı arkadaş 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

Enparayı ara blilgilendir hocam

le le le sakine
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Direk enpara ya şikayet et . Çikolata yollarlar belki . 

Emniyete bildir . Dikkate alıyorlar eskisi  gibi değil .

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek
    frekaze bunu yazdı

Arkadaşlar sizi daha önce enpara Finansbank için 9908502209000 numarali telefondan arayan oldu mu. Bu çakallar tahminim dolandırıcı elimde anne kızlık soyadı adı hariç her şey var tabi TC kimlik nosu yok .

Başkan  tam detaylı yaz  bende enpayı arayıp şikaet edeyım 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek
    nevorapat bunu yazdı
    frekaze bunu yazdı

Başkan  tam detaylı yaz  bende enpayı arayıp şikaet edeyım 

Bu numarada ayça adında bir bayan finansbank güvenlik biriminden aradığını dile getiriyor Adımı soyadımı biliyor. Görüşmek istediğini dile getiriyor. D Dolandırıcı B Ben

D: Bana ulaşma sebepleri 6dk önce finansbank(Enpara Dahil) internet bankacılığı  üzerinden mesaj kısıtlama işlemi ile birlikte 1580 TL tutarında para transferi yaptınızmı acaba? İşlemlerinizi şüpheli buluyoruz.

B: Biraz bekleyiniz ben hemen mobil bankacılıktan bir bakayım

B: Uygulamaya giriş yapayım hemen biraz bekleyin

D: Uygulamaya giriş sağlamayın efendim işleminin sizin tarafınıza ait olup olmadığını sizin tarafınıza teyit etmek için size ulaştık. Şu anda işleminizi onaylamadınız için görüntülemeniz mümkün değil

B: Şu anda bir alışveriş yapıldıysa uygulama üzerinden bana bildirim gelmesi gerekir. Görürüm en paranın üzerinden

D: A... Bey işlem şüpheli olduğu için şu anda işleminizi onaylamadınız bu nedenle görüntülemeniz mümkün değil. Size ait bir işlemse onayını gönderdikten sonra 3 dk içinde görüntüleye bilirsiniz.

B: Yok hayır şu an

D: Şüpheli bulmamız için size ulaştık. Size ait bir işlem mi?

B: Yok hayır bana ait bir işlem değil şu an

D: internet bankacılığına en son ne zaman giriş sağladınız efendim?

B: 5 dk önce

D: Sistemden kontrol sağladığımda bugün için tanımlı cihaz halinde farklı ipler üzerinden toplamda 3 kez giriş yapıldığını görüntelemekteyiz. Giriş için cihaz dğeişikliği sağlamışmıydınız.

B: Yok hayır ben mobil üzerinden giriyorum.

D: Genel anlamda mobil giriş üzerinden giriş sağladığınızı görüntülemekteyim. Ancak bugün için tarayıcı üzerinden de giriş yapılmak istenmiş şifrenizi paylatığınız yada hesabınızı ortak kullandığınız yakınlarınız varmıdır?

B: Yok hayır kimse yok zaten kimsemde olmadı .

D: Onaylı işlemlerden onayınız olmadığına dair gerekli notunuzu oluşturuyorum.internet bankacılığınızı güvenlik sebebiyle 24 saat internete kapatmamız gerekecek bu süre zarfında acilen kullandırmanızı gerektiren bir durum varmıdır efendim?

B: şu anda yok 10.000 ödeme yapacağım.

D: 24 saatin ardından tekrar kullanmak isterseniz müşteri hzimetlerini arayarak ya da şubemize giderek (En paranın şubesi mi var diye düşündüm) tekrardan şifre alabilirsiniz internet ortamından kart bilgilerinize ile birlikte şifre yenileme  yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü giriş yapmış olduğunuz cihazlardan da kaynaklı bir sorun olabileceğini göz önünde bulundurmak zorundayım. 

B: anlıyorum

D: hareketleriniz üzerinden  yapılan son işlemleri ben buradan tek tek tespit edeceğim size ait olmayan işlemler ile ilgili hem kayıtlara girmesi hem de iptal için bilgi aktarımınıza rica edeceğim efendim. Çok kısa kontrollerinizi sağlıyorum. Güvenlik ayarlarınızdan onay kodu istemiyorum seçeneği üzerinden cep telefonuza mesaj almamak adına her hangi bir talep oluşturdunuz mu ? (Yemeleme yapıyor amına kodumu orosposu)

B: Hayır

D: mesaj kısıtlamanın iptalinide sağlayalım efendim. Bankamız tarafından sizlere tekrar mesaj göndererek işlem kontrollerimizi gerçekleştiriyor olacağım. (Diksoyonunu sikeyim ) internet bankacılığınıza bilginiz dışında giriş yapıldığına gerekçesi ile 120 ile başlayan 296 la son bulan tc kimlik bumarası (Siktir git benim tc bile değil) bağlı enpara.com uygulamanızı bloke işlemini sağlıyorum. Şifreniz iptal olacaktır.  işleminizi onaylıyormusunuz?

B: Ama benim kimliğim 120 ile başlamıyor ki

D: anlayamadım

B: benim tc kimliğim şu anda yanlış. 

D: A.. M... görüşüyorum doğrumudur? (Kızdı)

B: Evet ama söylediğin tc kimlik yanlış şu an

D: Tekrardan teyit alalım

B: şöyle yapalım mı hanım efendi ee ben bir enpara sitesine gireyim. Oradan detaylı bilgileri öğreneyim sizde beni 5 dk sonra arayın olur mu?

D: Peki deyişi var akıllara zarar 

Tamam dedim arayan soran yok şu anda 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Direk enpara ya şikayet et . Çikolata yollarlar belki . 

Emniyete bildir . Dikkate alıyorlar eskisi  gibi değil .

,Emniyet birimlerine bildireceğim lakin ilgili numara yurt dışından alınma olduğu için pek birşey yapamazlar. Enpara ve finans bank aradım hesaplarda bir aksiyon olmadığını olduğu halde tarafınıza bilgi verilecektir. Diye bilgi verildi. Kredi kartı normal kart dahil kontrol sağladım. Dalgınlığıma gelse hesabı sömürecek ipneler.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Senden şifre istememiş ki konuşmada,

tc kimliğini de yanlış söylemiş.

nasıl hesabını bloke edecek ki

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Tamam işte sıkıntı orada muhabbeti kısa kestim zaten en paranın şubesi yok ki benim bildiğim.

Asıl konu bu bilgilere nasıl ulaşıyor cep telefonu benim üstüme değil.

En para kredi kartı dahil alışveriş vs de marketlerde(Metro Market Hariç) bile kullanmıyorum.

Benim merak ettiğim konu şu bu kişi bu bilgileri nasıl temin etmiş. TC kimlik hariç (Belki de aynı isimde ve tc de bu kişi var bilmiyorum).

Konuda saf bir insan olsa muhabbet uzasa direk sms iptalini yaptırıp karta abanacak hadi beni geçtim en düşük kredi kartı bakiyesi bu devirde 1000 (belki daha azı vardır bilmiyorum) desen günlük çekimde o kadar desen temiz para. 

En büyük sıkıntı bu kişi(lerde) benim gibi enpara kullanan baya kişinin olması ve bu datanın var olması enparanın bana göre en büyük zaafı sanal kart yapmaması.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    frekaze bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Tamam işte sıkıntı orada muhabbeti kısa kestim zaten en paranın şubesi yok ki benim bildiğim.

Asıl konu bu bilgilere nasıl ulaşıyor cep telefonu benim üstüme değil.

En para kredi kartı dahil alışveriş vs de marketlerde(Metro Market Hariç) bile kullanmıyorum.

Benim merak ettiğim konu şu bu kişi bu bilgileri nasıl temin etmiş. TC kimlik hariç (Belki de aynı isimde ve tc de bu kişi var bilmiyorum).

Konuda saf bir insan olsa muhabbet uzasa direk sms iptalini yaptırıp karta abanacak hadi beni geçtim en düşük kredi kartı bakiyesi bu devirde 1000 (belki daha azı vardır bilmiyorum) desen günlük çekimde o kadar desen temiz para. 

En büyük sıkıntı bu kişi(lerde) benim gibi enpara kullanan baya kişinin olması ve bu datanın var olması enparanın bana göre en büyük zaafı sanal kart yapmaması.

1. tc kimlik datası leak oldu bunu bilmeyen yok zaten,ayrıca google tckimlik .txt tckimlik listesi gibi kelimeler yazınca tonlarca bilgi  çıkıyor

2. piyasada çağrı merkezi dataları satılıyor bknz facebook google üzerinde

3. banka içerisinden bağlantıları vardır kesin

4. metrodan alışveriş yapıyorum demişsin ama oranında sistemlerine sızmadıkları pos ile pc arasındaki cihaza rat vb.. atmadıkları ne malum

5. rootlu cihazsa veya içerisinde rat olan uygulama varsa telefonunda o daha kötü baknz droidjack

6. başka yerden alışveriş yapmışsındır önce papağana okutmuştur

günümüz dünyasında verinin gizliliği çok büyük sorun ,dikkat etmek gerek , bilmediğiniz uygulama vb.. yüklemek vb..

liste uzayıp gider..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bilgileri sızdıranlar banka çalışanları yine. Müşteri hizmetlerinde çalışan asgari maaşlı eleman bakıyor yorucu ve bıktırıcı bir iş istifa ediyor. İşten çıkarkende müşteri listesini USB'ye atıp çıkıyor. Sonrasında dolandırıcılara satıyorlar o bilgileri. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek

Beyler geçen ay, enpara kartım kopyalanıp tam 1400 tl para çekilmişti. Dikkatli olmakta fayda var. Benim olay %99 pos cihazı ayağına kopyalama cihazından kopyalandı. Şifreyi de değiştirmediğim için, ipnenin oğlu atm üstünden çekmişti.

Toplam Hit: 2387 Toplam Mesaj: 12
9908502209000 dolandırıcılık