folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sakarya'da Şehirdışı Ve Şehiriçi Ulaşıma Dair

Sakarya'da Şehirdışı Ve Şehiriçi Ulaşıma Dair

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Mod'a not: Geçenlerde de aynı konuyu açtım, Google'da bulunabilecek şeyler diyerek sildiniz. Sorularımın karşılığını tam bulamıyorum. Burada Sakaryalı arkadaşlar var, bizzat onlardan sağlam bilgi almak istiyorum. Silmezseniz sevinirim.

Arkadaşlar ayın 28'inde saat 10'da Esentepe kampüsü Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde olmam lazım. Saat 15'ten sonra da oradaki işim bitiyor,  Ankara'ya geri döneceğim. Şimdi sorularım şunlar :

-) YHT ile gidersem bir gün evvelden gitmem gerekiyor. O da Arifiye'de duruyor. Oradan kampüs uzak mıdır,  ulaşım nasıl ne kadar sürüyor ve de civarda bir gecelik kalabileceğim pansiyon falan var mı?

-) Otobüs seferleri ile bir gün öncesinden veya 28'ine saat 10'da orada olacak şekilde nasıl gidilebilir?  İlk sorudaki konaklama ulaşım sorunsalı da buraya dahildir.

-) Saat 14'te de bir sınavım var kampüste. En kötü ihtimalle 10'daki kaçarsa bile 14'tekine yetişmem lazım. Bunu da göz önünde bulundurarak başka farklı tavsiyelerinizi de bekliyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArkiYaN
    ArkiYaN's avatar
    Erkek

otobüsle ankaradan sabah 10 da adapazarında olman biraz zor yaklaşık 4 saatlik bir yol sürüyo ve sabah 5-6 gibi ankaradan araba olacağını sanmıyorum en azından metro turizmin direk arabası yok o saatte.adapazarı otogardan ulaşım kolay şehiriçi servislerden kampüse gidenleri var.yht ile gelirsen arifyeden adapazarı merkeze adaray mı ney onunla ulaşım sağlayabilirsin ya da minibüsler var.sen riske atma otobüs olayını yht ile bir gün önce gel.serdivan mavi durak civarında apart evler filan oluyor bir kaçta otel vardı sanırım hatırladığım kadarıyla.serdivan dediğim yerden kampüse ulaşım minibüsle en fazla 10-15dk sürüyor şehir mekezinde bir otelde ya da apartta kalsanda zaten en fazla 25-30dk sürmez bile kampüse ulaşımın.ama sen yinede internetten adapazarında otel filan bak kalmak için 

Fak yu!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    ArkiYaN bunu yazdı

otobüsle ankaradan sabah 10 da adapazarında olman biraz zor yaklaşık 4 saatlik bir yol sürüyo ve sabah 5-6 gibi ankaradan araba olacağını sanmıyorum en azından metro turizmin direk arabası yok o saatte.adapazarı otogardan ulaşım kolay şehiriçi servislerden kampüse gidenleri var.yht ile gelirsen arifyeden adapazarı merkeze adaray mı ney onunla ulaşım sağlayabilirsin ya da minibüsler var.sen riske atma otobüs olayını yht ile bir gün önce gel.serdivan mavi durak civarında apart evler filan oluyor bir kaçta otel vardı sanırım hatırladığım kadarıyla.serdivan dediğim yerden kampüse ulaşım minibüsle en fazla 10-15dk sürüyor şehir mekezinde bir otelde ya da apartta kalsanda zaten en fazla 25-30dk sürmez bile kampüse ulaşımın.ama sen yinede internetten adapazarında otel filan bak kalmak için 

Hocam YHT ile gelip Arifiye'de inince oradan doğrudan Serdivan'a geçiş var mı?  Yani Adaray'ın güzergahında mı Serdivan? Bir iki binişlik kart falan satılıyor mu istasyonda? Sonra oraya gelince akbil yok diye sıkıntı çıkarmasınlar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArkiYaN
    ArkiYaN's avatar
    Erkek

hayır adaray ın güzargahında değil serdivan.zaten arifiyeden 1-2 durak sonra adapazarı merkez son durak oluyor.aslında 1 gün önce gelceksen otobüslede gelebilirsin metro turizmin şehrin heryerine servisleri bulunuyor ücretsiz.serdivanda bi otel bulursan önüne kadar bırakırlar

Fak yu!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    ArkiYaN bunu yazdı

hayır adaray ın güzargahında değil serdivan.zaten arifiyeden 1-2 durak sonra adapazarı merkez son durak oluyor.aslında 1 gün önce gelceksen otobüslede gelebilirsin metro turizmin şehrin heryerine servisleri bulunuyor ücretsiz.serdivanda bi otel bulursan önüne kadar bırakırlar

Oteller pahalı da hocam güzel günlük kiralık daireler var sahibinden'de,  üniversiteye de çok yakın. Onlar işimi görecek gibi,  ne dersin?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo
    literatur bunu yazdı

Mod'a not: Geçenlerde de aynı konuyu açtım, Google'da bulunabilecek şeyler diyerek sildiniz. Sorularımın karşılığını tam bulamıyorum. Burada Sakaryalı arkadaşlar var, bizzat onlardan sağlam bilgi almak istiyorum. Silmezseniz sevinirim.

Arkadaşlar ayın 28'inde saat 10'da Esentepe kampüsü Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde olmam lazım. Saat 15'ten sonra da oradaki işim bitiyor,  Ankara'ya geri döneceğim. Şimdi sorularım şunlar :

-) YHT ile gidersem bir gün evvelden gitmem gerekiyor. O da Arifiye'de duruyor. Oradan kampüs uzak mıdır,  ulaşım nasıl ne kadar sürüyor ve de civarda bir gecelik kalabileceğim pansiyon falan var mı?

-) Otobüs seferleri ile bir gün öncesinden veya 28'ine saat 10'da orada olacak şekilde nasıl gidilebilir?  İlk sorudaki konaklama ulaşım sorunsalı da buraya dahildir.

-) Saat 14'te de bir sınavım var kampüste. En kötü ihtimalle 10'daki kaçarsa bile 14'tekine yetişmem lazım. Bunu da göz önünde bulundurarak başka farklı tavsiyelerinizi de bekliyorum.

YHT ile gidersen Arifiyede inersin. Arifiyeden Adapazarı merkeze tramvay hattı gibimsi birşey var. Elindeki biletle ücretsiz binebilirsin. Merkezde indiğin tren garından kampüse 25dk yol var hemen garın yanında minibüsler var. Oteller kalın olur burada. Tavsiyem özel yurtları ara sor boşluk varsa ucuza kalırsın. Otobüsü falan fiktir et tren iyidir. Ulaşım çok daha olur senin için. 1-2 gün kalacaksan yurtları aramanı tavsiye ederim herkes gitti boş oda vardır günlüğü 20-30 bişeye kalırsın. Dediğim gibi oteller kol gibi sokuyorlar 100+ fiyatları var. Ayrıca çoğunda fuhuş yapılıyor çok denk geldim otel önü pazarlığına baskın yaparlar 1 gün tutarlar sana denk gelir o da :D

Merkezde garın hemen sağında solunda zibille özel yurt var rica minnet abi sınav için geldim şöyle böyle diyerek 30tl kalacak yer bulursun rahat. Otobüsle gelecem illa dersen o da rahat. Terminalden otobüsler minibüsler var merkeze yine merkezde kalacak yer işini yurtlarla çözersin. Ulaşım sana kalmış ama konaklama için mutlaka yurtlara git boş yere sabah kahvaltısı veriyoruz diye zükmesinler.

Edit: Burda bilmemne kart akbil aramazlar parayı verir binersin otobüsede adarayada herşeyede.

interfector tarafından 22/Haz/16 16:51 tarihinde düzenlenmiştir

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

hocam hiç  maceraya girme otobüsle git, bir gün önceden git.

hem yorgun argın sınava girmemiş olursun.

kampüsün içinde otel vardı. ayrıca aşağı göl tafaında doğru rozem yurtları vardı oranında misafirhanesi vardı biraz daha ucuz.

akşamdan gidersin kampüs otele gece zaten kampüs 10 numara serin rahat mis gibi yatarsın.

kampsün içinde otobüs acentaları var, servisleri var zaten. yarım saatte bir istanbul ankara otobüsü var.

(bu dediklerim 5-6 sene öncesi içindi şimdi nasıl bilmiyorum. adaray falan hiç bilgim yok :) )

burada numarlar var bi ara sor istersen.

http://www.kutuphane.sakarya.edu.tr/ankos/ankos_hotels_tur.htm

edit: başarılar :)

cann tarafından 22/Haz/16 22:24 tarihinde düzenlenmiştir

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Doktora başvurusu mu?

İnşallah yerleşirsin. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nukeshore
    nukeshore's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bla bla car a da bir bak belki ayni sinava gelecek birini bile bulabilirsin. Trenle arifiye ordan adaray ile adapazarina. Minibus ve dolmus ulasimi yaygin zaten direk serdivana git. Ev konusunda gecelik 80 - 100 tl arasi serdivanda gunluk kiralik daire zibille. Minibus guzergahina yakin bi yer kirala. Hafta ici gelecegin icin yer problemi olmaz. Hatta kampusun oradaki yurtlar bile olabilir arkadaslarin dedigi gibi bos hepsi. Googledan arat telefon et bi kactanesine konum ogren, fiyatta pazarlik yap. Gunluk kiralik dairesi olan tanidiklar var gerekirse telefonlarini veririm

011011100111010101101011011001010111001101101000011011110111001001100101
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

@Pikacu Yüksek başvurusu hocam. Senin Marmara ali cengiz oyunlarıyla almadı bizi :)

Yazan yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Güzergah ve şehir profili daha iyi oturdu kafamda şu an. Kiralık apart dairelerden tutacağım sanırsam. Fiyat ve konfor olarak çok uygun. Otellerdeki fiyat uçuşu bir yana, mobil bir kerhaneye komşu olma deneyimi yaşayan insanların yorumları ve buradaki tasdik ile o taraftan vazgeçtim.

Pm yoluyla evine davet eden @hezarfen 'e de ayrıca teşekkürler. Fakat kimseye yük olmak istemem. Hepi topu bir gün zaten. Yazacağı olan olursa yazsın, henüz gidişe var. Okuyacağım yani.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

La beyler TUVASAŞ misafirhane iyi midir? Aradım yakın falan dedi, haritadan da baktım yakın. Var mı temizlik konfor falan bilgisi olan?

Toplam Hit: 1636 Toplam Mesaj: 14
sakarya ulaşım üyeye sahip çıkalım