folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Şakirtleri Buldum / İhlsözlük.Com

Şakirtleri Buldum / İhlsözlük.Com

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n2n2
    n2n2's avatar
    Erkek

Hala ortalıkta seks yapılmasına müsade etmicez diyo amk salakları ya :D

Biri şunlara seks ile sarılma/öpüşmenin aynı şey olmadığını öğretsin (mümkünse ilkini uygulayarak)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek

opusdei bunu yazdı:
    -----------------------------

LasTMohicaN bunu yazdı:

opusdei bunu yazdı:

Smirnoff bunu yazdı:

opusdei bunu yazdı:

Smirnoff bunu yazdı:

Otobüste öpüşmek şuursuzluksa sokayım öyle düşünceye, 2011 yılındayız m.ö. 867 değil.

Sen bu mantıkla gidersen işin zor hocam..

Milattan sonra 2000 küsür yıl geçmiş.Ama malesef sen neyin doğru neyin yalnış olduğunu öğrenememişsin.

İnancın nedir merak ettim ? Hadi tüm inançları bi kenara bıraksan da ulu-orta öpüşmek doğru bir davranışmıdır ? Git evine, otele, yada başka kapalı mekana veya gözlerden ırak bir yere..Öpermisin başka birşey mi yaparsın.O kimseyi ilgilendirmez..

Şimdi otobüste bir çift öpüşürken sen çocuğunun elinden tutup otobüse biniyorsun diyelim.Bu çocuğa bunun yalnış, ayıp birşey olduğunu nasıl anlatacaksın ? Bu çocuk bunun etkisiyle biraz büyüyünce neler yapacaktır farkındamısın ?

Müslümanım hocam he dinin gereklerini yere getirmiyorum malesef..

Bana göre ayıp değil hocam otobüste öpüşmek 2 insanın içinden geliyosa öpüşmelerinde bi sakınca görmüyorum..

Madem müslümansın şunu bilmiyormusun ? : İslamiyet kişiye göre yorumlanmaz.İşine geldiklerini alıp işine gelmeyenleri kendine göre değiştiremezsin.

Dinin gerektirdiği üzerine düşen şeylerin ibadet kısmı kişiseldir.Onu sana sormak, sorgulamak ne bana nede bir başkasına düşmez.O tamamen Allah ile senin aranda.

Ancak Dinin gerektirdiği toplumsal kurallar, duruş ve bakış konusunda senin benim fikrim değil Allah ın emri önemlidir.Buna uymadığın zaman tepki alırsın.Herkes te bunu eleştirir, müdahale de eder.Tıpkı şuan benim sana yaptığım tepki gibi...

Hocam aklını başına almanı öneririm.Ayrıca gerçekten din en büyük özgürlüktür.Kendi dinini araştırmanı öneririm.O zaman kendi hatalarını başkaları sana söylemez.Sen herşeyi kendin görmüş olursun.

burada şöyle bir sorun var: ya o insan senin dininden değilse?

!!!!!!!!!!!!!!!!-----------------------------!!!!!!!!!!!!!!!!

Mesajı okumadan mı cevapladın ?  Bak şurada cevaplamışım :

Otobüste öpüşmek şuursuzluksa sokayım öyle düşünceye, 2011 yılındayız m.ö. 867 değil.
    --

Sen bu mantıkla gidersen işin zor hocam..

Milattan sonra 2000 küsür yıl geçmiş.Ama malesef sen neyin doğru neyin yalnış olduğunu öğrenememişsin.

İnancın nedir merak ettim ? Hadi tüm inançları bi kenara bıraksan da ulu-orta öpüşmek doğru bir davranışmıdır ? Git evine, otele, yada başka kapalı mekana veya gözlerden ırak bir yere..Öpermisin başka birşey mi yaparsın.O kimseyi ilgilendirmez..

Şimdi otobüste bir çift öpüşürken sen çocuğunun elinden tutup otobüse biniyorsun diyelim.Bu çocuğa bunun yalnış, ayıp birşey olduğunu nasıl anlatacaksın ? Bu çocuk bunun etkisiyle biraz büyüyünce neler yapacaktır farkındamısın ?

o zaman burda kendinle çelişmiyor musun?

"Ancak Dinin gerektirdiği toplumsal kurallar, duruş ve bakış konusunda senin benim fikrim değil Allah ın emri önemlidir.Buna uymadığın zaman tepki alırsın.Herkes te bunu eleştirir, müdahale de eder.Tıpkı şuan benim sana yaptığım tepki gibi..."

tanrılar farklıysa diyorum, kim çözücek bu işi? hukuk... Herkes herşeye Allah böyle demiyor diye müdahale ederse n'olur bu ülkenin hali?

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

size geçen hafta başımdan geçen bir olayı özetliyeyim

u-bahn ile evime dönüyorum, (viyana) saat 11 suları gece nese efenim gidiyoruz son 5 durak kalmış metro bomboş, 5 durak kala 2 sevgili geldiler öpüşerek bindiler geçtiler ne arkaya başladılar öpüşmeye haldur huldur nese 1. durak 2. durak son 3 durak kala  kız indirdi donu çocuk aldı kucaga 3 durak uzun durak bizim burda 15-20dk sürüyor son duraga egelene kadar bitirdiler işlerini inerkende iyi akşamlar dediler gittiler rahat böle şeyler takmamak gerek

ha bunun biraz daha azını ben full metroda gördüm kimsede bir şey demedi hatta

http://thoughtcatalog.com/2010/uh-some-austrians-in-vienna-having-sex-on-the-metro-in-front-of-a-lot-of-people-nsfw/

:) benim bindigim metrolardan biri ayynı hatta ama denk gelemedik hehe

"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Karşıt fikirli olduğu halde görüşünü düzgünce anlatan müritlerde var , bok atanlarda , neyse ben bu konuya daha fazla yazmıycm.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

Bu ülkede zaten herkes düşünür, bilim adamı, sosyolog... Bu avrupa yaşamı özentisinin a. koym ben.

Bu öpüşme ve takke olayının yaşanması ülkemizdeki inanış ve yaşam kültürünün zenginliğinden ve rahatlığından değilmi ? Neden bir taraf yapıyorda diğer taraf hor görülüyor? Ne yapılırsa yapılsın mademki laik ülkede yaşamaktalar aynı haklar herkese var. Bu da laik ve demokratik ülkenin eşit hak ve özgürlükleri değilmi... Aynı durum sözlükte de geçerli. Konuyu açan arkadaş anayasa mahkemesi başkanı mı. Kuralları kim belirliyor la bu ülkede ? Diğer sözlüklerde küfürler havada uçuşurken onlarında konuşması bana veya sana batmamalı. Sansür olmasın diyorsunuz kendiniz ters düşüncelere aykırı hareket ediyorsunuz. Bu da bir sansür..

Otobüs olayına gelelim.. Çağdaşlık modern yaşam dediğiniz şey ne ? Hiç avrupa görmemiş ve oraların yaşam kültürünü amerikan filmlerinde gören beyinciklerin sağda solda ahlak sınırlarını zorlaması mı özgürlük ve çağdaşlık ?

İnkılap dediğiniz şey ne peki ? Atatürk laikliği getirdiği yıllarda sadece osmanlının devlet yapısı kaldırıldı. Şehir kültürü örf ve adetler olduğu gibi korunmaya çalışılıyordu. İstanbul gibi büyük şehirler beraberinde köklü kültürlü insanların yaşayış biçimlerini yansıtıyordu. Yobazlık geçmişini bilmemektir, kendi yaşam kültürünü unutturup başka milletlerin yaşayış şekillerine özenmektir.

Ayrıca ben bu otobüs olayının iki taraflı abartıldığını düşünmekteyim ve genel olarak toplumsal yapımızdan bahsettim.

Toplam Hit: 11222 Toplam Mesaj: 66