Sakızla Telefon Temizlemek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çevremden "ya bu telefonun sesi eskisi gibi çıkmıyor" diye gelen telefonlara yapıyorum eğer sizinde böyle bir şikayetiniz varsa öneririm.

Günümüz telefonlarında ahizeyi gizlemek için iyice ufalttılar ama zamanla ekranın üstünde biriken kir, elin yağı vs tabaka haline gelip cebe sokup çıkarırken ahizenin ızgarasına doluyor ve aramalarda sesin az gelmesine neden oluyor.

Ayrıca hoparlöre ve şarj soketinede yapabilirsiniz. Özellikle iPhone kullanıcılarına önerimdir.

https://www.youtube.com/watch?v=IP7pj9YgGJM

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Bu kadar ekşına gerek yok. Sık ince telli fazla sert olmayan fırça fazlasıyla iş görür. 

Yazmayı unutmuşum antistatik olacak

siberturq tarafından 13/Tem/21 19:22 tarihinde düzenlenmiştir

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Fırça biraz sakat çünkü hoparlör ve ahizenin ızgarasının altında telefonun içine toz ve su girmesin diye koruyucu var. Ona zarar verme riski var.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeLLB0y
    HeLLB0y's avatar
    Erkek

samsung telefonun kapakları söküp her yanını uçucu spreyle temizliyorum bi zararını görmedim. diş fırçasıylada sarj soketinin olduğu yeri temizliyorum hatta zor şarj alıyordu şuan bir problem yaşamıyorum halloldu. sökünce kapakları sorunlarda ortadan kalkmış oldu. sakız olayını ilk kez duydum deneyenler tecrübelerini aktarırsa birilerinin işine yarayabilir.

The End
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnableTurk
    EnableTurk's avatar
    Erkek

Fırça mevzusuna katılmıyorum. TROY'a gittim yeni telefon almak için. Adam eski telefonu silikonlu sakız gibi bişeyle temizleyince sıfır gibi oldu sesi. Vazgeçtim :) 

TROY'da temizletin.

Teşekkürler

seni 4 kere döverim yarın 🤙
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elyos2600
    elyos2600's avatar
    Erkek

Telefondan Ses Kısık Geliyor Diye Mi Servise Göndermiştim Adamlar Cihazda Sıkıntı Yok Diye Geri Yollamışlar Ama Ses Düzelmiş.. 

Böyle Temizlediler Demek.. 

"Hayat; Ölüme Giden Yolda, Sadece Bir Düşten İbarettir.."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Kendim fırça konusunda tecrübeli olduğum için böyle düşünüyorum. 

Tabi ki bilmeyen emin olamayacaktır. 

Önemli olan temizlik. Yöntemin önemi yok 

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

https://www.hepsiburada.com/faber-castell-tack-it-50-gr-karisik-renk-pm-HB000000KS30

iphone 8plus kullanıyorum

artık duymuyordum o derece dolmuş kulaklık ve hoparlörlerin ızgaraları

yukarıda linkini verdiğim ürün ile temizledim ve dünyam güzelleşri diyebilirim. 

Öneriyorum herkese..

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bu malzemelerle daha beter oluyor hatta tıkanıyor çoğu zaman , bir çok müşterinin bu yapışkan malzemelerle temizleyim derken tıkadığı ahizeleri hoparlörleri temizledik.

temizlik için 3 yöntem var. 

1.diş fırçası + selülozik tiner fırça yardımı ile ahize ve hoparlör kısımları çok fazla damlatmadan ama fırça kuru da olmaycak şekilde ( yani içine damlamayacak ama temas edecek ) hafifçe bastırarak.

2.diş fırçası + contact cleaner spray kullanarak , contact cleaner aynı selülozik tiner gibi fakat daha hızlı uçtuğu için zarar verme riski daha düşük.

3. filitrenin komple değişmesi en doğrusu 0 ilk aldığınız gün kü gibi olur.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

apple servisine ahizeden az ses geliyor diye götürdüğümde patafix önerdiler. (şekersiz sakız yapısında) 
    Cillop gibi oldu :)
    Ben de sakız vs yerine patafix öneririm kırtasiyelerde satılıyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Yigit bunu yazdı

apple servisine ahizeden az ses geliyor diye götürdüğümde patafix önerdiler. (şekersiz sakız yapısında) 
    Cillop gibi oldu :)
    Ben de sakız vs yerine patafix öneririm kırtasiyelerde satılıyor.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07CWZJ5DS/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 

mesajı okuyunca direkt sipariş geçtim. evdeki telefonları bir gözden geçirelim bakalım

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
Toplam Hit: 2477 Toplam Mesaj: 18
telefon telefon