folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Samsung Galaxy Note 7’Yi Dünya Çapında Toplatıyor (Türkiye Dahil)

Samsung Galaxy Note 7’Yi Dünya Çapında Toplatıyor (Türkiye Dahil)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=-quaBJf4E6o

Samsung bir ay önce satışa sunduğu Galaxy Note 7 telefonları son yaşanan batarya patlamaları sonrasında geri çağırıyor.

Samsung'un CNN‘e verdiği bilgide problemin bataryalardan kaynaklandığını belirtmişti. Ancak Note 7’de kullanılan pilleri üreten kardeş firma Samsung SDI Reuters‘a yaptığı açıklamada pilleri suçlayacak herhangi bir açıklama yer almadı.

Şirket, dünya genelinde 35’ten fazla Galaxy Note 7 patlama vakası bildirildiğini doğruladı. 2.5 Milyon üretilen telefonun tamamı geri çağrılıyor.

Prosedürün nasıl ilerleyeceği henüz bilinmiyor ancak Yohap’a konuşan Samsung yetkilisi birkaç gün içinde olayın sebepleriyle beraber resmi bir açıklama yapacaklarını belirtiyor. Adını vermeyen Samsung yetkilisi söz konusu “arızanın” şimdiye kadar sattıkları telefonlardan yüzde 0,1‘ini etkilediğini ancak işlerini şansa bırakmayacaklarını belirtiyor.

Gelişmeler Samsung’un piyasa değerinin 7 milyar dolar düşmesine neden oldu.

------------

Konuyla ilgili Samsung Türkiye‘den de resmi bir açıklama geldi. 

Global duyuruya paralel olarak yapılan açıklamaya göre Samsung Galaxy Note7 satışları Türkiye’de de durduruldu. 

Samsung Türkiye‘den yapılan açıklama şöyle:

Samsung her zaman en yüksek kalitede ürünler tasarlamayı ve kullanıcılarına sunmayı hedeflemektedir. Yüksek kalitedeki hizmet anlayışımızı sürdürebilmek için, değerli kullanıcılarımızdan gelen her türlü arıza bildirimini çok ciddiye alıyoruz. Galaxy Note7’ye ilişkin bildirilen vakaları takiben, kapsamlı bir inceleme yürüttük ve bu sınırlı sayıdaki vakaların pilden kaynaklanan bir sorun nedeniyle oluştuğunu tespit ettik.

1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note7’ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. Piyasada bu durumdan etkilenmiş olabilecek bataryaları tespit etmek adına tedarikçilerimizle beraber titiz bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Belirtmek isteriz ki, ürünlerimiz yürürlükteki tüm mevzuata uygun olarak ithal edilerek satışa sunulmuştur ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile yürütülen ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar bilgimiz dahilinde hiçbir vaka olmamıştır.

Samsung için mutlak öncelik kullanıcılarımızın güvenliğidir. Bu nedenle Samsung Electronics Türkiye olarak ülkemizde Galaxy Note7 satışlarını geçici olarak durdurma kararı aldık. Hali hazırdaki Galaxy Note7 kullanıcılarımız mevcut cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını geri alabilecekler.

Kullanıcılarımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz.

Son tüketiciler için yapılan bu resmi açıklamanın dışında bir de iş ortaklarına ulaşan bir duyuru var. İş ortaklarına yapılan bildirimde kapalı/açık kutu Samsung Galaxy Note 7 cihazlarının hatta demo cihazlarının dahi geri alınacağı belirtiliyor.

----------------------------

İşte bunlar her sene amiral gemisi cihaz çıkartacağım diye yırtınmanın sonuçları. Piyasada sorunlu telefondan geçilmiyor. 3.600 liraya satılan telefona bak. Milletin cebine el bombası koyduruyorlar. Kim bilir kaç tane sorunlu cihaz ürettilerse mağazalara teşhir ürünü olarak gönderdikleri sim kart girişi olmayan cihazları bile geri istemişler. LG'yi nasıl G4'ün anakart yakma sorunu bitirdiyse Samsung'uda Note 7 bitirecek gibi. İsmi bir arıza ile anılırsa ömür boyu o cihaz öyle gidiyor.  Birde güya cihazın anakart harici bir yerinde plastik yok görünürde her tarafı cam ve metal. Ancak telefonun ekranı bile erimiş.

mkyb tarafından 03/Eyl/16 03:21 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LethaLImpacT
    LethaLImpacT's avatar
    Erkek

Bastılar gazı, verdiler gazı, olacağı buydu. "Nerde çokluk .." orda bi işler ters gidiyor işte.

http://www.tahribat.com/news-samsung-galaxy-note-7-icin-rekor-uretim-5505/

Metalurjist.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Üzülsem mi sevinsem mi bilemedim.. 

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheRunZex
    TheRunZex's avatar
    Erkek
    LethaLImpacT bunu yazdı

Bastılar gazı, verdiler gazı, olacağı buydu. "Nerde çokluk .." orda bi işler ters gidiyor işte.

http://www.tahribat.com/news-samsung-galaxy-note-7-icin-rekor-uretim-5505/

Hocam ben bunu ön gördüm :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dizzy
    Dizzy's avatar
    Erkek

beter olsunlar

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Seri üretimde test mühendislerinin onemi

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

Beter olsun samsung acımadım açıkçası, note 3 e 5.0.1 bile vermediler, n900 içinde adam gibi port rom yok, o nedenle kaldım 5.0'da sorunlar var 5.0 da adamlar onu bile düzeltmiyorlar, adam akıllı yazılım desteği vermedikleri için beter olsunlar.

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Çöpe atacaklarına bana versinler :(

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Geçen sene memlekete giderken sıcaktan tırcı dayılar gibi atletle kullanıyordum minibüsü. Minibüste klima falan olmadığı için camlar fora tabi. Neyse Note 4 var bende o zaman. GPS navigasyon açık vitesin yanında duruyor ve çakmaktan şarja bağlı. Neyse çağrı geldi cevapladım koyarken dalgınlıkla torpidoya direk güneşin altına koydum. Torpido zaten güneşten mangal gibi kızmış birde telefon hem şarj oluyor hem gps açık normal olarak kendiside sıcak. Neyse 40 dakika falan oldu sanırım baktım ekranda bir bildirim. Cihaz aşırı ısımadan dolayı kapatılıyor ve kendini kapatıp şarjı kesti tırsıp hemen şarjdan çektim. 

Telefonu elime aldım yalan yok arkasına yumurta kırsam pişerdi o derece ısınmış kılıfla. Neyse şarja taktım tekrar baktım şarj oluyor hemen bataryasını çıkarıp gölgede beklettim soğuyunca takır takır çalışmaya devam etti.

Bu hikayeden çıkarılacak sonuç şu. Samsung'un telefonlarında aşırı ısınmaya karşı koruma var. Cihaz ısınınca şarj almayı kesiyor. Kaldı ki Galaxy S7'nin şarj girişine nem ölçer sensör koyup ıslaklık varsa güvenlik için şarj ettirmeyen bir firmadan bahsediyoruz.

Note 7'deki olayı ben Samsung'un ilk usb-c telefonu olmasına ve hızlı şarja bağlıyorum. Bu usb-c'ler ilk çıktığında Google mühendisleri bakın bu kablo mikro usb'ye göre daha çok akım çeker dandik kablo kullanmayın telefona zarar verir demişti. Sonrasında Amazon.com müşterilerimizi düşünüyoruz diyerek markasız kabloları satıştan kaldırmıştı. Her neyse bu hızlı şarj dediğimiz özellik işlemci ile alakalı. Samsung kendi ürettiği işlemciyi ve kendi hızlı şarj teknolojisini kullanıyor. 

Bir konuda Samsung'u takdir ettim LG'nin G4'te yaptığı gibi hatasını kabul edip ya bi şey olmaz kullanın işte demedi. Adamlar prestij ve para kaybını göze alarak tüm cihazları toplattı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Geçen sene memlekete giderken sıcaktan tırcı dayılar gibi atletle kullanıyordum minibüsü. Minibüste klima falan olmadığı için camlar fora tabi. Neyse Note 4 var bende o zaman. GPS navigasyon açık vitesin yanında duruyor ve çakmaktan şarja bağlı. Neyse çağrı geldi cevapladım koyarken dalgınlıkla torpidoya direk güneşin altına koydum. Torpido zaten güneşten mangal gibi kızmış birde telefon hem şarj oluyor hem gps açık normal olarak kendiside sıcak. Neyse 40 dakika falan oldu sanırım baktım ekranda bir bildirim. Cihaz aşırı ısımadan dolayı kapatılıyor ve kendini kapatıp şarjı kesti tırsıp hemen şarjdan çektim. 

Telefonu elime aldım yalan yok arkasına yumurta kırsam pişerdi o derece ısınmış kılıfla. Neyse şarja taktım tekrar baktım şarj oluyor hemen bataryasını çıkarıp gölgede beklettim soğuyunca takır takır çalışmaya devam etti.

Bu hikayeden çıkarılacak sonuç şu. Samsung'un telefonlarında aşırı ısınmaya karşı koruma var. Cihaz ısınınca şarj almayı kesiyor. Kaldı ki Galaxy S7'nin şarj girişine nem ölçer sensör koyup ıslaklık varsa güvenlik için şarj ettirmeyen bir firmadan bahsediyoruz.

Note 7'deki olayı ben Samsung'un ilk usb-c telefonu olmasına ve hızlı şarja bağlıyorum. Bu usb-c'ler ilk çıktığında Google mühendisleri bakın bu kablo mikro usb'ye göre daha çok akım çeker dandik kablo kullanmayın telefona zarar verir demişti. Sonrasında Amazon.com müşterilerimizi düşünüyoruz diyerek markasız kabloları satıştan kaldırmıştı. Her neyse bu hızlı şarj dediğimiz özellik işlemci ile alakalı. Samsung kendi ürettiği işlemciyi ve kendi hızlı şarj teknolojisini kullanıyor. 

Bir konuda Samsung'u takdir ettim LG'nin G4'te yaptığı gibi hatasını kabul edip ya bi şey olmaz kullanın işte demedi. Adamlar prestij ve para kaybını göze alarak tüm cihazları toplattı.

Yeni nesil tüm telefonlarda termostat mevcut. Arıza durumu bu fonksiyonu yerine getirememesinden kaynaklanıyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Eleştirilecek tek nokta yeteince test yapıp piyasaya sunmamaları. Yoksa Samsung iyi firmadır. 

Şimdiye kadar hep Samsung ürünleri kullandım razıyım.

Ha ben Android sistemden razı değilim ama o ayrı mesele. 

Toplam Hit: 4464 Toplam Mesaj: 33
samsung