Samsung Mu Apple Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    RimPalace bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    RimPalace bunu yazdı

android kötü demek yanlış olur samsung lg kullandım evet bu 2 markada kötü redmi5 plus aldım 1000 liraya kardeşimdeki 7s ten fazla performanslı 

misal batarya ip7s 1 pubg oyunu %20 götürüyor redmi5plus %5 kardeşimden çok kullanıyorum telefonu 2 günde 1 şarj ediyorum kardeşim sabah sarjdan çıkarıp akşam geri takıyor

fotoda şimdi atlamayın ayfon iyi diye prof fotomu çekiyonuz çekip instaya yolluyonuz hikaye atıyonuz şimdi yok applede bu bu var diye atlamayın 

ayfonda verirsen parayı fazla gb alırsın

androidde tak sd card bak keyfine yok verilerim çok özel diyosan yükle cloud sunucuna googlephotos sınırsız veriyor zaten

tamam apple etik olabilir kaliteli olabilir 5k vericen telefona kaç yıl kullanacan ?

geçen arkadaş ayfon aldı kurana kadar 1 saat geçti yok o hesabı yok bu hesabı yok o ayar yok bu ayar sikerim telefonunu al elimden şunu dedim geçtim

androidciyim androide devam sen hiç apple kullanmamışsın diyen varsa 1 ay kullandım bıraktım :)

Hocam iphone 7S mi kullandın 1 ay ?

Edit : Bu konu altında iphone da 1 saatte kurulum yapanlar 30 dk de resim taşıyanlar oldugu icin belirtmek istedim. Dalga geçmek amaçlı yazdım. iphone 7s diye bir model yok. 7 den sonra 8'e geçti.

Apple ile zerre alakam yok s*kimde de değil hangi modeli var yok kardeşimin ki 7s biliyordum 7 imiş sen yazınca öğrendim istediğin kadar dalga geç yine s*kimde değil

1 saat kurulum demek 1 saat sürüyor anlamında değil sen nasıl anlamak istersen kur kur bitmiyor uğraştırıcı androidde yok o iş dil bölge parmak izi gmail iş finish tamam

Kimi görsem ayfon kullanan yanında powerbank sarj aleti yoksa ikisi sarj aleti aramaları yalansa yalan de

Yalan. İphone SE aldığımdan beri yanımda powerbank taşımıyorum. 2 güne yakın gidiyor şarjı.

hocam senin nicki yazmak zor geldiği icin alıntı yapayım dedim @mkyb hocamın da belirttiği gibi eğer bilmediğim bir ülkede değil isem (sürekli navigasyonum acik değil ise) 1 - 1,5 gün gidiyor sarjim (rooming de değil isem 2 günü görüyorum)

@RimPalace hocam;

Sarj sorunu android ile farkli değil emin ol. Oyun oynuyorsam x-y-z bir sey ile uğraşıyorsam evet sarji bitiriyorsun ama benim "beyni yok fikri var" tipler gibi zerre ilgilenmediğim konularda ağızımı bozarak sirf yazmış olmak icin yazdığım bir konu olmadığı anlamaniz için 2. telefon olarak xiomi mi6 kullandığımı belirtmek isterim. ana telefonum iphone X. Yani telefonu kullanabiliyorsan sarji bitiyordur gözü ile bak birde.

mi6 ile iphone pil kapasitesi karşılaştırması yapamiyorum mi6 da 2 tane hat (Malta ve Türkiye vodafone) iphone da 1 tane hat takili (kibris vodafone) birinde root + duble whatsapp var ki telefonu sömürüyor dediğin gibi powerbank ile dolaşıyorum mi6 nin 6 gb ram 128 gb internal storage octacore cpu olan versiyonunu kullanıyorum.

mi6 ucuz oldugu icine ona geçtim ondan once de samsung amiral gelmisi olan S serisinin son versionunu kullanıyorsum eşim güzelmiş diyince hemen ona verdim. Dubaiden aldim icin samsung da cift hatlı idi. iphone cift hatlı telefon yaparsa emin ol ona gecerim 2. telefonda da da.

iphone ile android arasında en onemli fark da whatsapp viber gibi im uygulamalarinda olusuyor. samsung da daha kotu idi mi daha iyi olsada gecikmeli geliyor mesajlar. telefonlar uyku  modunda masada durur iken whatsapp dan gelen mesaji iphone anında gösterdiği halde mi 3-4 saniye, samsung yaklasık 30 sn sonra gösteriyor. bunun sebebi teknik olarak anlatmaya gerek yok bence iphone serverdan sık sık gidip yeni mesajları kontrol ederken android pil durumunu yönetmek adina bunu azaltıyor.

Hocam ben de şarjın 2 güne yakın gittiğini söylemiştim zaten :)

diğer arkadaş iphone kullananlar powerbank ile geziyo demiş, ona yalan demiştim.

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Android'in Apple'a göre 10 kat fazla veri gönderdiği ortaya çıkmış. Adamların bir kulak arkasını arşivlemedikleri kalmış.

https://www.macrumors.com/2018/08/22/android-sends-data-google-10-times-ios-to-apple/

Detaylı PDF : https://digitalcontentnext.org/wp-content/uploads/2018/08/DCN-Google-Data-Collection-Paper.pdf

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Bende note8, hanımda iphonex var. 

Dün 2gblik note8deki fotoları benim telefonuma at dedi. 

30dk uğraştım.

Apple kullandirtmiyor kendini, bu şekilde güvenlik sağlıyor. Samsung ise istersen ralli yap, istersen insan gibi kullan diyor ve kullanıcıyı serbest birakiyor.

Imac, macbook, iphone hepsi var şirkette ama işine göre, muhasebe bilgisayarı imac, virüs girdi derdim yok. Mobil pc macbook air, şarj ve ağırlık sıkıntım yok. Ama başka şeylerde Windows vazgeçilmez. 

Son 3 yıldır hiçbir uygulama hata verip kapanmadı samsungda. 

note 8 den iphone x e fotoları 30dk da mı attın hocam ? ve sen TBT müridisin. 

Bundan hızlı program, yöntem var mı?

ipx > itools > gallery > import > computer > note8 > dcim 

Kernel_Panic tarafından 23/Ağu/18 11:22 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

sakin olun dandoid kullanıcıları qualcomm açıklama yaptı

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

sakin olun dandoid kullanıcıları qualcomm açıklama yaptı

Samsung hızlı şarj desteğini paralı mi yapacakmış sonuna S harfi koyarak? 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Qualcomm'un açıklamasını dikkate değer bulmuyorum zira Samsung'un kendi ürettiği Exynos işlemci sınıfındaki Snapdragon'lardan hep daha hızlı olmuştur. Samsung zaten Snapdragon işlemciyi zorunlu olarak kullanıyor. Amerika'da ki operatör frekanslarını patenti Qualcomm'da.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

"Çemçung mu, epil mi?"

while (1<2)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

Sen daha önce hangisini kullandın?

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fikrettin
    fikrettin's avatar
    Erkek

S A M S U N G 

Peki, Zeki Müren'de bizi görecek mi?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

şimdi xbox mı sony mi 

applesamsung mu yoksa huawei mi 

otterbox mu spigen mi 

tv de samsung mu , lg mi , philips mi 

arabada vw mi bmw mi reno mu opel mi vb.

lenovo mu asus mu vb. böyle şeyler kullanıcının o üründen beklentisi ile alakalı tamamen.

piyasaya baktığım zaman benim işimi en iyi görenler tv de lg , konsolda xbox , telefonda apple , vs vs. böyle herkesin bir keyfi var. 

sidik yarışına sokarsanız eğer ki markaları hepsinin birbirine göre tabiki artısı eksisi var fakat sizin kullanımınıza göre artı veya eksi olmayadabilir. 

Toplam Hit: 8225 Toplam Mesaj: 71
ios apple android iphone samsung iphone apple