Samsung Note Mi Samsung Galaxy S3 Mü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

DestinatioN bunu yazdı:
    -----------------------------

@BosphorusPasha

Sonyi de .ikip atmıssın yazılım konusunda ama bu zamana kadar en düşük donanımlı telefonlarında stabiliteyi veren ve en düşük  donanımlı telefonlarına bile 4.0 güncellemesi getiren bi firmaya yazılım konusunda tırt diyemezsin

arayüzüde samsungdan iyidir

izninle xperia s denilen telefonun özelliklerini bilirsin. telefonun videosunu yükleeyim istersen? nasıl kapandığını menü geçişlerindeki yavaşlığı ounlarda kafayı yediğini :)

canlı şahidim hocam ben. cidden inanmıyorsan videoyu yükleyeyim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek

torpedo_XL bunu yazdı:

BosphorusPasha bunu yazdı:

dostum şunu sakın aklından çıakrma. bazen 1 ghz işlemcili aletler 1.5 ghz 4 çekirdekli aletleri madeara edebilir bunun sebebi de yazılımdır. 

Samsung android yazılımını on numara tasarlayanm bi firma. htc sony falan fisman hepsi tırt. öyle işlemci ram rom koymakla olmuyor. adamlar yapmış 1.5 ghz çift çekirdek ama telefon kapanıyo donuyor bildiğin symbian.

diyeceğim odur ki. paran yoksa s2 al varsa yeni olsun s3 al nette çok gezcem ellerim cebim büyüük taşırım diyorsan note al. kafana hangisi esiyorsa.. ama unutma sakın hep samsung al.

İlk deiğin doğru olabilir ama özellikle htc ye bok atman çok yanlış.Sense arayüz bence anroidin şahlandığı arayüzdür.Ayrıca azıcık xda-developers da farklı telefon markalarının rom development başlıklarında gezinirsen en çok port edilen arayüzün sense arayüzü olduğunu görebilirsin.Doğru düzgün kimse touchwiz i portlamaya uğraşmıyor.

Arkadaşın sorusuna gelince ben s3 derdim, sonuçta alacağın bir telefon.Cebime zor sığıyorsa(galaxy note) almaya gerek yok diye düşünüyorum.Bide samsungların malzeme kalitesi çok düşük oluyor.s3 te polikarbonat kullanılmış ama yine de bir htc telefon bide samsun telefonu eline aldığında dışarıdan ilk bakışta htc nin kullandığı malzeme kalitesi fersah fersah önde.

Gerçi son htc one x modelinde bazı problemler olduğu söyleniyor, aynı ilk zamanlarında sensetion da olduğu gibi ama bu tür olaylar genelde yazılımsal olduğu için ilerde düzeltilebilr diye düşünüyorum.

arayüüz kullanım kkolaylığından falan bahsetmedim ki ben. yazılımsal olarak androidi donanıma uyduramamalarından bahsettim.    nedendir ki s2 one x ile nerredeyse yakın performans sonucu veriyor hala? donanımı yüzündenmi? alakası yok yazılımın donanım ile baya bi haşır neşir çalışması sonucunda bu performansı yakalıyor...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

iPhone alma arkadaş tamam güzel hoş telefonda herifler 4s i çıkardı şimdi 5 geliyor 4-5 aya 5s gelir 5 in hiç birşeyi kalmaz adamlar resmen iPhone a bağımlı yapıyorlar her versiyon yükselttiklerinde o parayı bayılmak zorunda kalıyorsun. Samsung S3 harika telefon düşünme bile bence 

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bir kaç şeyi ekleyeyim dedim.

1- iphone da hiç bir oyun program vs kasmaz çünki kasacak programı apple store a koymaz zaten '

2- Sony donanımda çok cimri , sadece kamara üstünlüğü ile  bir telefon satılmaz.

3- Note için cebe sıgmıyor denmiş alakası yok.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:

bir kaç şeyi ekleyeyim dedim.

1- iphone da hiç bir oyun program vs kasmaz çünki kasacak programı apple store a koymaz zaten '

2- Sony donanımda çok cimri , sadece kamara üstünlüğü ile  bir telefon satılmaz.

3- Note için cebe sıgmıyor denmiş alakası yok.

Kargo pantolon giyorsan sığar da normal kot pantolonun cebine bu genişlikte ekranı olan birşey nasıl sığacak.Öyle cebime sokmaya çalışmadım ama bana sanki cebe girse bile oturup kalkarken baya bir sıkıntı verecekmiş gibi duruyor.

http://www.youtube.com/watch?v=qs6P_NgTJoY

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

samsung ve android uyumunun mukemmelligine katiliyorum bende.

sonucta android olan bi suru telefon var kendisi bir isletim sistemi oldugundan dolayi, ama samsung uzerinde hic ellesmeden geldigi haliyle bile bence harika calisiyor. htc biraz tembel bu konuda, fakat sonradan kendiniz bayagi kurcuklayip yine mukemmele ulasabiliyorsunuz...

millet iphone takilmiyo falan diyo kicimla guluyorum afedersiniz, coin dozzer diye bi oyun var. acalim s2 ve 4s yan yana oynayalim, s2de paraciklar tik tik tik duserken, iphone himm himmssss hem goruntu hem sesler salisenin milyonda biri seklinde kasiliyor, bu bile basit bir gostergedir...

makina kasmasi nedir bilmeyen iphone cok hizli demesin bence :D 

sonucta kullanim kolayligi diye bisey var, peki iphone kullananlarin kaci mac kullaniyor merak ediyorum? bilgisayarin her bi bokunu kendiniz kurcuklayip hallederken kral oluyorsunuzda telefonda niye tikliyim acilsin bana sorun cikarmasin diye dusunuyorsunuz bir dusunun bence. eger cevap abi bu telefon aciliyeti olan bisey ben sorun istemiyorum cebimde diyorsaniz anlarim, ben oyle diyorum sonucta. 

ama iphone roket gibi iphone ucuyor falan demeyin, kamerasindan tut her bir ozelligini eline veren var aletin. ios ve iphone uyumu tek takdir edilebilir sey apple icin gerisi top yekun pazarlama taktigi afedersiniz :D

ha pazarlamacisindir hayran kalirsin adamlara onada ok. ama su aletlere ucuyor kapiyor demeyim gozunuzu seveyim...

anca gidersin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    toglamyth
    toglamyth's avatar
    Erkek
    tahrefk bunu yazdı

Hocam sabret sabret iphone 5 geliyor hemde bomba gibi geliyor.İos 6 da maplar 3boyutlu olacakmış.

haha, evet gerçektan 3 boyutlu oldu bakanların gözü ferfecir oluyor...:))

www.64bitlabs.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zulu
    zulu's avatar
    Erkek

Yedek parça açısından bakarsak; ikisininde ekran dokunmatik kırılabilitesi yüksek. Gelelim maliyetlere.

s3 ekran+dokunmatik orjinali 230$  7000 note ekran+dokunmatik orjinali 240$

zulu tarafından 23/Kas/12 10:09 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackace
    blackace's avatar
    Erkek

nexus 4 ü bekle aralık ayında türkiyeye giriş yapacak.. donanım olarak zaten şuanda en iyi cihaz, yazılım olarakta arkasında google var daha ne olsun :)

4.2.1 performans güncellemesi ile bu fark dahada açılacaktır :)

http://browser.primatelabs.com/android-benchmarks

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gzx
    Gzx's avatar
    Erkek

Note II Derim :) daha dün aldım telefona bitmiş durumdayım şuanda tek sıkıntısı biraz büyük oda s-pen i iyi kullanabilmek için diye düşünüyorum

"açık mı var la" yazdı diye ban yiyen adam !
Toplam Hit: 6182 Toplam Mesaj: 34