folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Samsung NP550P5C-S05TR Notebook Hakkında Görüşleriniz Nelerdir?

Samsung NP550P5C-S05TR Notebook Hakkında Görüşleriniz Nelerdir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahta
    tahta's avatar
    Erkek

http://www.gold.com.tr/samsung-np550p5c-s05tr-notebook_u

Hacılar yulardaki bilgisayarı almayı düşünüyorum almadan önce görüşlerinizi almak istedim kullanan kullanmış olan var mı tavsiyeleriniz nelerdir.

Dikkat etmek gereken noktalar nelerdir?

3d modelleme ve render işlemlerim için kullanacağım

çoğunluklu olarak önem sırasına göre:

AutoCad

3dsMax

SketchUp

Photoshop

programları kullanılacaktır

bütçe kısıtlı olduğu için bu model düşünülmüştür

Para olsa bizde monster almasını biliriz :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam, aynı özelliklerdeki ASUS bilgisayarı kardeşime almıştım. Kardeşim mimarlık yüksek lisans öğrencisi, kullandığı programları tahmin edebilmeniz için söylüyorum.

Bilgisayardaki HDD muhtemelen 7200 rpm dir. Ekran kartı da 1. sınıf bir ekran kartıdır. Beni tek düşündüren nokta, modellemeleriniz, render çalışmalarınız ve çizimlerinizin ne kadar büyük olduğu. Kardeşimin bilgisayarında bazen 8GB RAM olmasına rağmen belleğinin zaman zaman ucu ucuna yettiğini, bazen çok büyük bazı dosyalarda çalışırken 15-20 dk da bir kaydetmez ise çizimlerini kaybetme tehlikesi yaşıyormuş.

Çizimleriniz çok büyük boyutlarda değil ise, Monster'e o kadar para verileceğine bu ürün alınabilir diye düşünüyorum. Bence gayet yeterli bir ürün. Tek bilmediğim husus, Samsung'un bilgisayar servisinin iyi olup olmadığı :)

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    niRvana_GG
    niRvana_GG's avatar
    Erkek

bu programları kullanmak için moster alırsan çok büyük zarar edersin :D bu programları kullanacaksan alıcagın pc bunun http://www.pcdepo.com/dell-precision-m4700-a-wsm47-008e-notebook-urun9785.html

türevleridir. Ben bununla karşılaştırmadan samsung ta direk karar kılma derim . http://www.pcdepo.com/asus-n56vz-s4400d-16gb-notebook-urun9588.html

fazladan 8 gb rami var . Bide asus un kasa kalitesi olarak samsung u her türlü ezer . Bende samsung np350v5 serisi var . np550 kasasından biraz daha dandik . Aynı klasmandaki asus kasalar hertürlü eziyor samsung kasaları ve genellikle ömrü uzun oluyor.

Edit : Link

niRvana_GG tarafından 09/Haz/13 00:30 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahta
    tahta's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Hocam, aynı özelliklerdeki ASUS bilgisayarı kardeşime almıştım. Kardeşim mimarlık yüksek lisans öğrencisi, kullandığı programları tahmin edebilmeniz için söylüyorum.

Bilgisayardaki HDD muhtemelen 7200 rpm dir. Ekran kartı da 1. sınıf bir ekran kartıdır. Beni tek düşündüren nokta, modellemeleriniz, render çalışmalarınız ve çizimlerinizin ne kadar büyük olduğu. Kardeşimin bilgisayarında bazen 8GB RAM olmasına rağmen belleğinin zaman zaman ucu ucuna yettiğini, bazen çok büyük bazı dosyalarda çalışırken 15-20 dk da bir kaydetmez ise çizimlerini kaybetme tehlikesi yaşıyormuş.

Çizimleriniz çok büyük boyutlarda değil ise, Monster'e o kadar para verileceğine bu ürün alınabilir diye düşünüyorum. Bence gayet yeterli bir ürün. Tek bilmediğim husus, Samsung'un bilgisayar servisinin iyi olup olmadığı :)

Hocam bende Peyzaj Mimarıyım zaten

Normalde bende asuscuyum ama bu da çok iyi bir bilgisayar gibi geldi

arkadaşlarımda samsung var servis konusunda bildiğim bir problem yok

tavsiyelerin için teşekkür ederim :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahta
    tahta's avatar
    Erkek
    niRvana_GG bunu yazdı

bu programları kullanmak için moster alırsan çok büyük zarar edersin :D bu programları kullanacaksan alıcagın pc bunun http://www.pcdepo.com/dell-precision-m4700-a-wsm47-008e-notebook-urun9785.html

türevleridir. Ben bununla karşılaştırmadan samsung ta direk karar kılma derim . http://www.pcdepo.com/asus-n56vz-s4400d-16gb-notebook-urun9588.html

fazladan 8 gb rami var . Bide asus un kasa kalitesi olarak samsung u her türlü ezer . Bende samsung np350v5 serisi var . np550 kasasından biraz daha dandik . Aynı klasmandaki asus kasalar hertürlü eziyor samsung kasaları ve genellikle ömrü uzun oluyor.

Edit : Link

hocam tavsiye ettiğin pcler çok iyiler lakin dediğim gibi bütçemiz çok kısıtlı

bu yüzden max bu fiyat da pcler aramaktayız

tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

samsun alabilirsin hocam ne alırsan al kasacaktır tek nedeni hdd ancak ssd alırsan problem kalmaz

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

lenovo dan şaşma derim.. ideapad serilerine bak mesala

Cigu bigule :(
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahta
    tahta's avatar
    Erkek
    DrKeworks bunu yazdı

Bu güne kadar lenovo hiç kullanmadım nasıldır hiçbir fikrim yok ömerebileceğin bir model var mı?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    tahta bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı

Bu güne kadar lenovo hiç kullanmadım nasıldır hiçbir fikrim yok ömerebileceğin bir model var mı?

2kere lenovo kullandım ayrı model. ısınma çok çok az. üründe kullanılan malzemeler muhteşem kaliteli. çizilme kırılma vs derdi yok denecek kadar az. Fiziksel olarak kusursuz bir cihaz. Özellik olarakta seçeceğin modele bağlı.Senin bütçeye bakacak olursak Z580 yada üzeri serileri ve Thinkpad  serileri işini görür. mesala  Thinkpad W510 lara bakabilirsin. 

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-notebook-dizustu-lenovo-thinkpad-w510-i7-quad-core-1920x1080p-160gb-ssd-20gb-ram-121840613/detay  

16gm ram ver düşün artık..

bunlarda var işini görecek

Lenovo Y580 i7-GTX660M

LENOVO Y500 59-367293

DrKeworks tarafından 09/Haz/13 10:44 tarihinde düzenlenmiştir

Cigu bigule :(
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

quadro ekran kartlı basit bir thinkpad alsanız çok daha fazla işinizi görürmüş.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Ürünün fiyatı 20.05.2013'te  1989 TL.
    Ayın 30'unda 10 TL indirim uygulanmış, o zamandan beri bu (1979 TL) fiyatta. :)

vatandaşa kafam girsin!..
Toplam Hit: 3664 Toplam Mesaj: 23