folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Samsung S23 Ultra 12/512 <|> Xiaomi 13 Ultra 16/512 Hangisi?

Samsung S23 Ultra 12/512 <|> Xiaomi 13 Ultra 16/512 Hangisi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek
    JiggSaw bunu yazdı
    byugr bunu yazdı

Bu Server kayıt muhabbeti var samsunglarda acaba onun bi dezavantajı var mı. S23 ultra düşünüyorum bende ama yurt dışı tabi.

Ben o şekilde aldım. Dün server kaydını da alır almaz yaptırdım. Eski IMEI veriyorsun onu atıyor yeni cihaza S23 ultra'ya ... Sadece Samsung Pass ve bir şey daha çalışmıyor diye söylemişlerdi , güvenli klasör du diğeri de galiba ama ikisi de benim senelerdir zaten kullanmadığım uygulamalar :)

Bir de verilen imei lerim samsung ait olması gerekiyormuş yoksa güncelleme almıyormuş diye bir muhabbet vardı aynı zamanda imei 4g destekleyen bir telefona ait değilse 4g şebeke de sorun çıkıyor gibi şeyler duydum ama ne kadar doğru bilmiyorum sizde var mı böyle bir şey hocam 

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    csfrt bunu yazdı
    JiggSaw bunu yazdı
    byugr bunu yazdı

Bu Server kayıt muhabbeti var samsunglarda acaba onun bi dezavantajı var mı. S23 ultra düşünüyorum bende ama yurt dışı tabi.

Ben o şekilde aldım. Dün server kaydını da alır almaz yaptırdım. Eski IMEI veriyorsun onu atıyor yeni cihaza S23 ultra'ya ... Sadece Samsung Pass ve bir şey daha çalışmıyor diye söylemişlerdi , güvenli klasör du diğeri de galiba ama ikisi de benim senelerdir zaten kullanmadığım uygulamalar :)

Bir de verilen imei lerim samsung ait olması gerekiyormuş yoksa güncelleme almıyormuş diye bir muhabbet vardı aynı zamanda imei 4g destekleyen bir telefona ait değilse 4g şebeke de sorun çıkıyor gibi şeyler duydum ama ne kadar doğru bilmiyorum sizde var mı böyle bir şey hocam 

Aynen hocam eski bir Samsung telefonun imesini verirsen daha güzel oluyor. Yani mesela ben eski Samsung E5'inkini verdim. Samsung olsun ya da olmasın sanırım IMEI 35 ile başlarsa daha sorunsuz ve seri şekilde güncelleme alıyormuş, Ben de o yüzden evde bulunan 35xx başlayan eski cihazın verdim ve cihazı kırdım parçaladım attım 😊 çünkü verdiğiniz numaranın bir daha sinyal almaması lazım, alırsa sorun oluyor. 4G şebekede falan hiçbir sorun yok şu anda bende, cihaz 4G geçiyor , VOLTE falan hepsi aktif , mi verdiğim cihaz bayağı bayağı eski bir cihazdi ama dediğim gibi 35xx ile başlıyor numarası. Hatta dün Server kayıt işlemini yaptık öğlen , akşama 450 megabaytlık bir tane güvenlik güncellemesi falan geldi 😊 güncellemeden vesaire sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum.

İmza YOK !!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı
    byugr bunu yazdı

Güvenli klasör ve samsung pass çalışmıyor. İleride çalışmayan başka özellikler de çıkar belki. Bir de arıza durumunda samsung serviste parasıyla bile yaptıramıyorsun. Normal tamircilere kalıyorsun her türlü.

Hocam parasıyla yaptırabiliyorsun diye biliyorum , @mkyb hoca daha iyi bilir o konuyu 😊

İmza YOK !!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    improper
    improper's avatar
    Erkek
    JiggSaw bunu yazdı
    csfrt bunu yazdı
    JiggSaw bunu yazdı
    byugr bunu yazdı

Aynen hocam eski bir Samsung telefonun imesini verirsen daha güzel oluyor. Yani mesela ben eski Samsung E5'inkini verdim. Samsung olsun ya da olmasın sanırım IMEI 35 ile başlarsa daha sorunsuz ve seri şekilde güncelleme alıyormuş, Ben de o yüzden evde bulunan 35xx başlayan eski cihazın verdim ve cihazı kırdım parçaladım attım 😊 çünkü verdiğiniz numaranın bir daha sinyal almaması lazım, alırsa sorun oluyor. 4G şebekede falan hiçbir sorun yok şu anda bende, cihaz 4G geçiyor , VOLTE falan hepsi aktif , mi verdiğim cihaz bayağı bayağı eski bir cihazdi ama dediğim gibi 35xx ile başlıyor numarası. Hatta dün Server kayıt işlemini yaptık öğlen , akşama 450 megabaytlık bir tane güvenlik güncellemesi falan geldi 😊 güncellemeden vesaire sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum.

Kaç paraya aldın hocam. Facebookda güvenilir bir kaç satıcıda server kaydı dahil 28.000 TL ye satıyorlar şuan. Fiyat iyi mi ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    improper bunu yazdı
    JiggSaw bunu yazdı
    csfrt bunu yazdı
    JiggSaw bunu yazdı
    byugr bunu yazdı

Kaç paraya aldın hocam. Facebookda güvenilir bir kaç satıcıda server kaydı dahil 28.000 TL ye satıyorlar şuan. Fiyat iyi mi ?

Server kaydı dahilse fiyat güzel hocam , Ben 27.500 + Server kaydına para verdim. Ama işini bilen birisine yaptır derim Bir de imeil'leri kendin ver. Rastgele onların atacagi imeiler olmasın.

İmza YOK !!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Genel olarak yazacağım. 

Server kayıt muhabbeti aslında Samsung'un servislerine tanıdığı bir imkan. Servisler Samsung'un sunduğu sunucu üstünden telefona bağlanarak sıfırdan yazılım yüklüyor fakat bu işlem sırasında imei numarasınıda değiştiriyor. Servisler bu işlem için hesaplarını kiraya veriyor. Yapılan işlem ömürlüktür sıfırlamayla, rom atmayla silinmez. Tek şart telefona root yapmayacaksınız. İmei atılan telefona Samsung TR parasıyla bile bakmıyor. Atılacak imei numarası 35xxxx ile başlasın yani Türkiye cihazına ait olsun. Başka ülkenin imei numarası olursa güncellemeleri telefon görmez. Her güncellemede elle bilgisayardan yüklemeniz gerekir uğraştırıcı olur.

Serverdan imei atmada telefonun sürümü önemli v1 v2 muhabbeti var onu tam bilmiyorum. Telefon güncellendikçe imei atmakta zorlaşıyor ve maliyeti artıyor. O yüzden telefonu alır almaz hemen imeisini attırın. 4 aylık kullanım süresinin bitmesini beklemeyin kafanız rahat olsun.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 1372 Toplam Mesaj: 27
telefon telefon samsung s23 ultra xiaomi mi 13 ultra