Samsung S4 Root Nasıl Atabilirim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Advanced
    Advanced's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Advanced bunu yazdı

bende de sony z1 var :) stabil bir rom var mı bildiğiniz 

Eski cihazlarda en stabil çalışan rom Lineage OS hocam.

https://www.youtube.com/watch?v=u_kjJO-t44E

@Naruto

Rica ederim.

teşekkür ederim @mkyb 

Son zamanlarda yalan söylediniz mi ? Yalan Söylemek insan doğasının parçasıdır ve herkes yalan söyler.Söylemeyenler ise yalancıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    eyuperol bunu yazdı

mkyb  hocam soracağım soru ile ilgili bilginiz var ise yardımınızı bekliyorum. Çözümü bilen başka hocamız var ise de onlarda cevaplarını esirgemez ise sevinirim Teşekkürler :)

3. yılını daha geçen ay doldurmuş Lenovo P70 im var. Kendilerinden memnunum işimi de rahat görüyor ( en baştan tek eksisi kamerasının kötü çekimi )

Neyse ben buna bir rom atayım yeter Lollipop 5.1 kullandığım Oreo 8.1 kurayım dedim. Kurmakta zorlansamda ( İMEİ MAC vs. bilgileri silsem de Allahtan yedek almışım geri yükledim düzelttim) kurdum sorunsuz çalıştırdım.

Şöyle bir sıkıntım ortaya (rom u kurduğum anda) çıktı: hoparlör sesi çok az çıkıyor yani çıkmıyor desem yeridir.

Lollipop 5.1 de mühendislik moduna girerek ayarları yapıp sesi yükseltmiştim ama ne kadar araştırdıysam bu Oreo 8.1 rom da ses yükseltme ilgili bir bilgiye ulaşamadım, bulduğum konulardaki adımları ise çalıştıramadım.

Sorum şu Oreo 8.1 rom kurulu Lenovo P70 in hoperlör sesini yükseltme gibi bir durumum var mı? Varsa nasıldır?

Google Play'den MTK Engineering Mode uygulamasını kur.

-Karşına bir menü gelecek, gelen ekranda parmağını 2 defa sağa kaydır Hardware bölümüne geç.

- Ardından "Audio" seçeneğine tıkla. (En baştaki)

-Gelen menüden Normal Mode'yi seç

- Type yazan bölümde "Media" yı seç

- Level yazan bölümde "Level 6" yı seç

- Altta Value yazan kısma belirlenen sınırlar içerisinde en yüksek değeri gir

- "Set" yazan butona tıkla.

- Level yazan bölümden yüksek olanını seç.

- Altta "Value" yazan bölümün karşısında yazanı silin ve verilen sınır içerisinde en yüksek olanını yazın eğer "0" değeri varsa elleme.

mkyb tarafından 11/Eyl/18 01:04 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Ben de not4 e göre arıyordum kaç gündür s4 çıktı  :D 

@mkyb hocam var mi Samsung Note 4 - SM-N910CO için root şeyleri.

https://download.chainfire.eu/559/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-trelte-treltexx-smn910c.zip

Öbür müride anlattığım yöntemlerin aynısını uygulayıp yüklersin.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    eyuperol bunu yazdı

mkyb  hocam soracağım soru ile ilgili bilginiz var ise yardımınızı bekliyorum. Çözümü bilen başka hocamız var ise de onlarda cevaplarını esirgemez ise sevinirim Teşekkürler :)

3. yılını daha geçen ay doldurmuş Lenovo P70 im var. Kendilerinden memnunum işimi de rahat görüyor ( en baştan tek eksisi kamerasının kötü çekimi )

Neyse ben buna bir rom atayım yeter Lollipop 5.1 kullandığım Oreo 8.1 kurayım dedim. Kurmakta zorlansamda ( İMEİ MAC vs. bilgileri silsem de Allahtan yedek almışım geri yükledim düzelttim) kurdum sorunsuz çalıştırdım.

Şöyle bir sıkıntım ortaya (rom u kurduğum anda) çıktı: hoparlör sesi çok az çıkıyor yani çıkmıyor desem yeridir.

Lollipop 5.1 de mühendislik moduna girerek ayarları yapıp sesi yükseltmiştim ama ne kadar araştırdıysam bu Oreo 8.1 rom da ses yükseltme ilgili bir bilgiye ulaşamadım, bulduğum konulardaki adımları ise çalıştıramadım.

Sorum şu Oreo 8.1 rom kurulu Lenovo P70 in hoperlör sesini yükseltme gibi bir durumum var mı? Varsa nasıldır?

Google Play'den MTK Engineering Mode uygulamasını kur.

-Karşına bir menü gelecek, gelen ekranda parmağını 2 defa sağa kaydır Hardware bölümüne geç.

- Ardından "Audio" seçeneğine tıkla. (En baştaki)

-Gelen menüden Normal Mode'yi seç

- Type yazan bölümde "Media" yı seç

- Level yazan bölümde "Level 6" yı seç

- Altta Value yazan kısma belirlenen sınırlar içerisinde en yüksek değeri gir

- Level yazan bölümden yüksek olanını seç.

- Altta "Value" yazan bölümün karşısında yazanı silin ve verilen sınır içerisinde en yüksek olanını yazın eğer "0" değeri varsa elleme.

hocam o programı önce denemiştim çalıştıramayınca kaldırdım sizin önerinizle tekrar kurdum ama gene aynı oldu.

Android settings e tıkladığımda soldaki resimdeki uyarıyı veriyor.    Mtk settings e tıkladığımda ise Sağdaki resimdeki uyarıyı veriyor.

Ek1 olarak CPU-Z de aldığım sistem bilgileri belki lazım olur

Ek2 olarakta ben bir soru ekleyeyim ben wi-fi den çıkıp mobile geçince yani evden ayrılınca otomatik mobil devreye girmiyor. mobil veriyi kapatıp açmam ya da uçak moduna alıp normal moda dönmem gerekiyor.  önceki rom da bu sorun yoktu oreo romda bu sorun var  bunun bir çözümü var mı ?

eyuperol tarafından 11/Eyl/18 11:31 tarihinde düzenlenmiştir

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Ben de not4 e göre arıyordum kaç gündür s4 çıktı  :D 

@mkyb hocam var mi Samsung Note 4 - SM-N910CO için root şeyleri.

https://download.chainfire.eu/559/CF-Root/CF-Auto-Root/CF-Auto-Root-trelte-treltexx-smn910c.zip

Öbür müride anlattığım yöntemlerin aynısını uygulayıp yüklersin.

eyvallah hocam

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Normalde başka konulara dadanmam ama, müsaadenle hocam.

@mkyb, Asus Zenphone2 lazer diye bir cihaz geçti elime, varmıdır bunun da çaresi?

Kolaylıklar.

Twitter: @CanKirca
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı

@mkyb, Asus Zenphone2 lazer diye bir cihaz geçti elime, varmıdır bunun da çaresi?

Kolaylıklar.

Neyin çaresi ?

@eyuperol

Hocam senin kurduğun rom başka bir cihazdan portlanarak oluşturulmuş sanırım. Yapacak bir şey yok.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    CanKirca bunu yazdı

Kolaylıklar.

Neyin çaresi ?

@eyuperol

Hocam senin kurduğun rom başka bir cihazdan portlanarak oluşturulmuş sanırım. Yapacak bir şey yok.

hocam orijinal sitesinden indirmiştim diye hatırlıyorum ama dediğin gibi birşey de olabilir belki. 

ben şöyle birşey yaptım sorunu biraz çözdüm daha doğrusu aramalarda hoparlör e verince gene ses az ama normal kulakta olsun ya da bir video şarkı dinlerken ki sesi yükseltmeyi başardım.

şöyle yaptım biraz araştırdım yardım istedim forumlardanda  buradaki konuda arkadaşın birisi birkaç öneride bulunmuş ben o arkadaşın dediğini araştırdım VİBER4 ü bir kaç forumda gördüm kurmak için Magisk Manager kurmak gerekiyormuş onu da basit yolla kuramadım boot dosyasına internette bulduğum yöntemle ekleyip sonra boot dosyasını kurdum daha sonrasında Magisk Manager i açıp onun içerisinden önce am3d yi kurdum kurcaladım ama ses yükseltemedim bunu kaldırdım ( bunu kaldırdım şöyle bir sorunum oldu telefonu şarja takınca kırmızı ışığı yanar şarj tam olunca bu yeşile döner idi ama bu uygulamayı kaldırınca nedense şarjda o ışık yanmıyor bildirimlerde felan yanıyor patlamış değil buna çözüm öneren olursa deneme yaparım ya çok önemli değil neyse) onun yerine VİBER4 ü kurdum onuda karıştırdım onda başarılı oldum sesi yükselttim sorunu çözmüş oldum kısmen, belki sorunu yaşayanlar olur çözüm için kaba taslak anlattım.

VİBER4 türkçe olmadığı için deneme yanılma yaptım bu program hakkında bilgisi olan varsa yardımlarınızı beklerim arkadaşlar.

Ek olarak şunu sorayım ki bu daha önemli, ben bu rom u kurduğumdan beri mobil veri de sıkıntım var.

sorun şu: şimdi evde ya da işte wi-fi de bağlı iken mobil verim de açık oluyor wi-fi bağlantısından uzaklaşınca mobil veri otomatik olarak devreye girmiyor. ben mobil veriyi kapatıp açıyorum ya da uçuş moduna alıyorum ya da mobil veri ayarlarının olduğu pencereden mobil veriyi kapatıp açıyorum bunlardan birisini yapmadan mobil internetimi kullanamıyorum var mıdır bunun bir çözümü arkadaşlar?

eyuperol tarafından 18/Eyl/18 21:35 tarihinde düzenlenmiştir

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
Toplam Hit: 2097 Toplam Mesaj: 19
root andorid s4