Samsung S5 Vs Samsung Note 3 (Telefon Öneri)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shia
    shia's avatar
    Erkek

Selamlar,

Arkadaşlar benim emektar Samsung s2 artık iyice kasar oldu. Yarın bu 2 telefondan birini nasipse alacağım. Kendi yüklediğim uygulamalarım:

- Garanti Cep Şubesi, Google Translate, El Feneri, Facebook, Hepsiburada, Turkcell Hesabım, İBB Trafik, Sahibinden, TAV Mobil, TeamViewer, Viber, Whatsapp

Oyun pek oynamam. Oynasamda öyle çok zaman ayırmam. Aldığım telefonu en az 3 yıl kullanacağım. Şu an ki telefonumu da 3 yıl oldu alalı ve artık iyice zorlanmaya başladı. Güncelleme yaparken Whatsapp mesajlarını bile açarken çok ama çok kasıyor.

Bu telefonları kullanmış arkadaşlar bana hangisini önerirler? Sebebiyle beraber yazarsanız beni yönlendirmiş olursunuz. (Diğer telefon marka ve model önerilerine de açığım ancak arada ciddi bir fark olmadığı sürece Samsung ilk tercihimdir)

Telefon Alındı: Samsung S5 veya Note 3 almak için girdiğim telefoncuda anlık verdiğim bir karar ile Samsung Note 4 aldım :)

shia tarafından 11/Eyl/15 14:40 tarihinde düzenlenmiştir

" Live like Ali and Die Like Hussain "
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

s2 den sonra hangi telefona geçeceğine karar veremiyosun dimi :) bende s2 kullanıyorum halen s2 gibi ele oturan bi telefon bulamadım. note3 bana çok büyük geliyor. ya s4 yada s5 düşünüyorum bende.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

note al hocam, benim zamanında s3 ile note 2 arasında kalmıştım. note 2 aldım 3 yıl kullandım hala da kullanırdım, s3 alan adam s4-s5-s6 diye gidiyordu :D

not: eskiden gerçi note serisi bu kadar çabuk çıkmıyordu, bi değeri vardı telefonun. şimdi her sene onun da boku çıktı

ozgunlu tarafından 10/Eyl/15 16:38 tarihinde düzenlenmiştir

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

S5 kullanıyorum fena değil.  Önceki telefonun G2 idi ,  s5 in şarjı çok fazla gitmiyor ama günü bitirirsin.  Defalarca yere düşmüş olmasına rağmen  hiçbir sorun olmadı.  Hız konusunda tatmin edici ,  dokunmatik te de problem yok. Sevmediğim tek şeyi attığım video lari uyumlu hale getireyim diyerek pc den telefon a geç atması.  Uyumlu hale getirmeden at diyince de bazen ses i vermiyor videolar da ..

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celik
    celik's avatar
    Erkek

yaklaşık 1.5 senedir note 3 kullanıyorum.parçalanana kadar da kullarım, çok memnunum.

ben almanyadan 9005 modelini almıştım.tr'den alıcaksan 9000 modelinde 4g yok.önümüzdeki sene 4g geliceğini düşünürsek 9000 modelini almak mantıksız olur.

n9005 modelini bulursan onu al.

s5teki parmak izi vs hiç aklını karıştırmasın,beş para etmez kullanmazsın bile.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    coder2 bunu yazdı

S5 kullanıyorum fena değil.  Önceki telefonun G2 idi ,  s5 in şarjı çok fazla gitmiyor ama günü bitirirsin.  Defalarca yere düşmüş olmasına rağmen  hiçbir sorun olmadı.  Hız konusunda tatmin edici ,  dokunmatik te de problem yok. Sevmediğim tek şeyi attığım video lari uyumlu hale getireyim diyerek pc den telefon a geç atması.  Uyumlu hale getirmeden at diyince de bazen ses i vermiyor videolar da ..

Marketten player yüklesene hocam. Note3 al grç hocam.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Note 3 kullanan biri olarak kesinlikle note 3 tek sorunu kılıf kullanmazsan kenarları soyuluyor

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavitutku
    mavitutku's avatar
    Erkek

s5 daha gelişmiş işlemci , hız vs. batarya olarak note serisi daha iyi , fiyata bakıp karar  vermek lazım. samsung harici ucuz bişey düşünürsen sahibinden.com üzerinden sıfır redmi note 2 öneririm hocam . 750 tl ye s5 performansı. kalan 500 lirayla tatil keyfi.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shia
    shia's avatar
    Erkek

Arkadaşlar önerileriniz için teşekkürler. Telefoncuya gittim. Hem Samsung S5 ve hem de Note 3'ü inceledim. Önce Note 3 almaya niyetlendim. Sonra anlık verdiğim bir karar ile Samsung Note 4 aldım :)

Sebepleri: 1-Daha yeni teknoloji 2-Kamera farkı 3-Süper tasarruf modu ve sensörlerinin olması 4-Note 3 Grey garanti için 1.500, ama Note 4 Samsung Türkiye garantisi için 1.900 lira istenmesi (yani arada hem model ve hem de garanti farkının sadece 400 lira olması)

Tavsiyeleriniz için tekrar teşekkür ederim.

" Live like Ali and Die Like Hussain "
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek

hayırlı olsun hocam o zaman. güle güle kullan. kullandıkça + ve - eksilerinide yazarsın. 

ben hep iphone kullandım. 5s kullandıktan sonra bir daha iphone almadım. LG G4 nasıldır tavsşye edermisiniz?

cagatay09 tarafından 11/Eyl/15 14:11 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bayarbatuhan
    bayarbatuhan's avatar
    Erkek

kenarları soyulması dışında note 3 ümden çok memnunum , telefon çıktığından beri kullanıyorum hala yavaşlama yok :) 

ben note 3 diyorum ama sebep gösteremem çunku s4-s5 vs. kullanmadım hiç artısını eksisini bilemem : ) 

Toplam Hit: 1609 Toplam Mesaj: 14
telefon tavsiyesi note3 s5