folder Tahribat.com Forumları
linefolder Grafik - Animasyon - Flash - 3D Modelleme
linefolder Sanal Gerçeklikle Emlak Sektörüne Nasıl Girebilirim

Sanal Gerçeklikle Emlak Sektörüne Nasıl Girebilirim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocam bende Antalya'ya yerli yabancı emlak işi ile uğraşıyorum.Uzun zamandır araştırdığım ve yapmayı düşündüğüm bir proje.Gözlük olayı yerlide değil ama yabancıda gideri olabilir.Yerliler pek sevmez öyle şeyleri ama yabancılar bayılır.Birde emlak sektöründe şu vardır her şey görmek değildir .Yerine konumuna malzeme kalitesinede bakmak gerekir.Ama çok uzak şehirde yada zahmetli bir yerde olursa deneyebilirsin tabiyki.Bende önemli müşterilerimi bundan yapmayı düşünüyorum..    

http://www.divyapi.com.tr/360/hasanefendikonaklari/ bu tarz bir sistemi araştırdım ama yukarda arkadaşın bahsettiği gibi bir firma var ama fiyatları cok ucuk geldi bana.Onlara para vermektense kendim altyapıyı yaparak hazırlayabiliirim

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BEDB1N
    BEDB1N's avatar
    Erkek

iyi de küf kokusunu napcaz müdür :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Hocam emlakcilar vizyonsuz sahislar evin fotosunu sahibindene koyarak emlakcilik yapiyorlar hic kasma derim cogunlugu sigirdir

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Teknik alt yapımız var ama hukuki alt yapımız yok. İzlettiğin videonun gerçekte o ev olduğunu nasıl ispat edeceksin? Sadece ilk görüş olarak beğendirip sonrasında elenen evlere giderek vakit kaybetmeden video ile beğenilen eve götüreceksen müşteriyi iş yapar. Ama bizim millet gariptir. Videoda beğendiği evi, gidip de beğenmezse, öbürlerini yerinde görmek isteyecektir. Belki %20 zamandan tasarruf sağlar ama gereksiz müşteri için yine zaman kaybıdır.

Errare Humanum Est
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

ben daha önce 3D evin içinde gezinme seçeneği ile tanıtım yapan görmüştüm kaldı ki çoğu otel lüks odalarını bu şekilde websitesinde tanıtıyor bakma imkanı veriyor belki websiteniz üzerinden evi dolaştırabilirsiniz daha mantıklı olur bence 

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

sana sağlayacağı katkı şu olur zaman ve benzin kazanırsın :) beğenmediği evleri gezdirip durmaktan zaman kazanırsın ve benzin harcamamış olursun gayette güzel olur.

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Yeni ev arama ve alma süreçini bitirmiş biri olarak şunu diyebilirim ki fikir güzel. Evet alacağım evi görmek isterim ama her gittiğim gördüğüm evide almıyorum. Bu süreç içerisinde fotograflarda veya açıklamalarında çok iyi olarak düşündüğüm ama içine girince boktan gerçekle yüzleştiğim çok ev oldu.

Adam öğle bir fotograf çekmişki kolon sanki odanın ortasında değil köşesinde ve az bir yer kaplıyor ama bir gidiyorsun eve ebebeyin odasının yarısı taşıyıcı kolon veya bir oda yapmış fotolarda sorun yok ama bir gidiyorsun hiç penceresi yok gibi.

Ondan en azından 3d gözlük işi benim ilk elememi kolaylaştırır oradan gidip bakarım

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    egultekin
    egultekin's avatar
    Erkek
    LinkinMeTiN bunu yazdı

Elimde 1adet 3boyutlu kamera ve Google cardboard ve Samsung gear vr var

Emlak almak isteyen müşterilere gitmeden gözlük yaptırarak o evi göstermek istiyorum.

Bunun artısi ne olacak.  Zaman kaybının önüne geçilecek, arabayla gittin geldin yok masrafı olmayacak ve bunlar gibi sebepler.

Sizce böyle bi işe emlakçılar nasıl bakarlar

Hocam öyle bir şey yapabilirsen haberim olsun :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LinkinMeTiN
    LinkinMeTiN's avatar
    Erkek
    egultekin bunu yazdı
    LinkinMeTiN bunu yazdı

Elimde 1adet 3boyutlu kamera ve Google cardboard ve Samsung gear vr var

Emlak almak isteyen müşterilere gitmeden gözlük yaptırarak o evi göstermek istiyorum.

Bunun artısi ne olacak.  Zaman kaybının önüne geçilecek, arabayla gittin geldin yok masrafı olmayacak ve bunlar gibi sebepler.

Sizce böyle bi işe emlakçılar nasıl bakarlar

Hocam öyle bir şey yapabilirsen haberim olsun :)

Haber ederim hocam. Sizdemi emlakcisinz

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    candemirhalil
    candemirhalil's avatar
    Erkek
    NmC bunu yazdı

Girme hocam :)

Ben bu sene teknogirisim projesi yazarak girdim bu ise, kabul aldim. Destek parasi yatana kadar yurtdisindaki en buyuk firma turkiye piyasasina girdi. Matterport isminde bi firma googledan bakarsin. Cihazi yazilimi herseyiyle birlikte yapiyolar bu isi. Turkiye piyasasinda da milliyet emlak ile anlastilar.

http://www.milliyetemlak.com/dergi/vr-gozlukle-gayrimenkul-gezme-devri-basladi/

360 derece fotograf ile yapacaksan (ki bu firma oyle yapiyor) baya zahmetli bir is.

Ben 3 boyutlu tarama ile yapacaktim bu isi fakat matterport gelip bir de en buyuk emlak sirketlerinden biri ile anlasinca durum biraz yalan oldu gibi. Farkli bir sektore yonelecegim gibi duruyor.

Eğer 3D max çalışıyorsan, hangi sektör için yapmak gerekliliğini sana fikir verebilirim.

Mevcutta var olan birşeyi müşteriye 360 göstermeniz birşey ifade etmez.düşünmen gereken, mevcutta olmayan, bir kaç ay,yıl sonraki görseli göstermen gerekir. Sektör istersen mesaj atabilirsin.

Veni, vidi, vici
Toplam Hit: 2827 Toplam Mesaj: 25
emlak vr