folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Sanal Pazaryerlerinde Satış Yapanlar Ürünü Yoldan Mı Buluyor?

Sanal Pazaryerlerinde Satış Yapanlar Ürünü Yoldan Mı Buluyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    manglerman bunu yazdı

aldığım 5 ürünün 4 ünde fatura gelmiyor. üstünde faturaya benzer kıytırık bir kağıt parçası var ama resmi fatura değil.

böyle böyle para kazanıyorlar muhtemelen

Maliye bunların götünü nasıl kesmiyor ? Bir trendyolda oluyor bu işler n11 de hepsiburadada falan yok

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    xursi bunu yazdı

Düzenli satıcı olduğunuzda o süre iniyor. (15 gün) Komisyon oranlarında düzeltme yapılıyor. Faturasız göndermemek en iyisi kendinizi riske atmaya gerek yok :) 

Not : kozmetik işi yapan bir abi iadeler ve dolardaki yükseliş yüzünden hesaplarını askıya almıştı ki güzel satış yapıyordu. Sadece orjinal Zippo ürünlerini tek bıraktı.

ne kadarlık bir cirodayken ne kadar iniyor acaba bilgin var mı

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Tahtakalede 30tl'ye satan adamın aldığı yeri bulup 20 tl'ye alıyor. dükkan kirasıyla 30 tl'ye satacağına dükkan kirası olmadığı için 25tl'ye satıyor işte.

Kendi ürettiğim makineleri sanal pazarsa nasıl satarım, bu konuda fikirlerinizi bekliyorum bende.

Hocam parantez içinde bahsettiğiniz eticaret sitesi harmonia axyridis olarak bilinen canlının logosunda olduğu site mi?

işte bence o kadar basit değil hocam, 25 tl ye sattı mı komisyonlar ciro üzerinden hesaplanıyor, yani sadece 5 tl cirosu 20 tl de kargosu olacak.

aman diyeyim hesabını iyi yap.

TY den bahsediyorum, en kan emici oymuş diye anladım ama işte aylık 50 milyon giriş var. aslında amazon ve hepsiburada ile çalışmak isterim ama trendi kayboluncaya kadar TY ile de çalışmak şart gibi

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Öncelikle kendi ürününü üretip sattığın için kutlarım, düzgün kar edebileceğin tek seçenek bu.

KDV ve vergi müdahale edemeyeceğin kalemler.

Ülkemizde her köprünün başını bir dayı tuttuğu gibi, pazar yerlerinde de kategori sorumlusu denen dayılar var.

hepsiburada ve trendyoldan satıcan. Trendyol komisyonlarda torpil yapmıyor.

Hepsiburadada şey dersen, ben sadece sizinle iş yapacam şukadar satıcaımı garanti ediorum 300.000-500.000 arası bişi gibi tutturabilecein bişi söyle. bi indirim talep et. Aksi taktirde %30 komisyonla bişi satamazsın. Bunu hepsiburadanın ilgili kategori sorumlusuna ulaşıp konuşmalısın artık sakalmı istior napar bilmiorum ben danışmanla çalıştım kendim konuşmadım

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IvC
    IvC's avatar
    Erkek

Malı en ucuzunundan yüklü alıp depoya çekiyorlar gerekirse satmak için 6-8 ay bekliyorlar. 

20 yaşında komünist olmayanın kalbi, 40 yaşında komünist olanın aklı yoktur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Öncelikle kendi ürününü üretip sattığın için kutlarım, düzgün kar edebileceğin tek seçenek bu.

KDV ve vergi müdahale edemeyeceğin kalemler.

Ülkemizde her köprünün başını bir dayı tuttuğu gibi, pazar yerlerinde de kategori sorumlusu denen dayılar var.

hepsiburada ve trendyoldan satıcan. Trendyol komisyonlarda torpil yapmıyor.

Hepsiburadada şey dersen, ben sadece sizinle iş yapacam şukadar satıcaımı garanti ediorum 300.000-500.000 arası bişi gibi tutturabilecein bişi söyle. bi indirim talep et. Aksi taktirde %30 komisyonla bişi satamazsın. Bunu hepsiburadanın ilgili kategori sorumlusuna ulaşıp konuşmalısın artık sakalmı istior napar bilmiorum ben danışmanla çalıştım kendim konuşmadım

Peki ilk aşamada hemen 2 - 3 sanal pazarda aynı anda girmem mantıklı bir hareket olur mu sizce? yoksa ilk başta trendyoldan başlayıp sonra mı hepsiburada ve amazontr ye açılmalı.

Fazla ürün kalemim yok 6 - 7 tane olacak kontrolü çok zor olmaz gibi ama tecrübe farkla bir şey. 

erebos tarafından 20/May/22 11:34 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek
    Neptun bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

facebook grupları var takip ettiğim.

hesap kitap bilmediğinden yapıyor insanlar bunları sonra gidip o gruplarda ağlıyolar "1 aydır satış yaptım hesabım eksiye düştü" vs vs diye

bu arada 1 senedir burdaki herkese diyorum, yerli pazaryerlerini siktiredin aliexpress te satış yapın. türkiyeden satıcı almayı bıraktılar şu an. 

Paylaşır mısın rica etsem? Ben de takip etmek istiyorum.

facebookta trendyol yardımlaşma yazınca çıkan gruplar var, orada bunlar tartışılıyor sıksık

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Trendyol, N11 vs siktir edin asıl para Instagram'da. Sikindirik bir şirket kuruyorlar kağıt üstünde para basıyorlar sonrasında. Özellikle kadınlara hitap eden ürünler kapış kapış gidiyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 1931 Toplam Mesaj: 19
eticaret sanalpazar