folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sansür Hakkında

Sansür Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

xxx bunu yazdı:
    -----------------------------

Free_Mans bunu yazdı:

xxx bunu yazdı:

"Standart paket sansürsüz değil mi?

En özgür gibi görünen Standart paket de bir filtre paketi ve BTK tarafından belirlenen erişim engellerine ve kara listelere tabi. Yani YouTube kapalıyken önceden DNS ile girebiliyordu. Ancak bu paket altında erişimi engellenmiş YouTube'a girmek mümkün olmayacak."

bir varsayım. bu ülkede popüler olarak youtube engelleniyor. diyor ki artık yasakladığımız bir siteye giremeyeceksiniz. hani yasaksa giremeyeceksin. youtube yada bir başka web sitesi yasaklanacak demiyor.

sonuç olarak yine standart paketlerde de filtre var:)

yasaklanan site yasak olduğu için girilmez. bir site yasaklanıyorsa da vardır bir sebebi diyorum. 

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek

Free_Mans bunu yazdı:

sokoban bunu yazdı:

Bu durumu hala diğer partilerin karalamaları zannetmen garip.Çünkü sitelerin sansürlenmesi zaten halihazırda var richard dawkinsin sayfaları bile sansürleniyor bizim tepkimiz sadece 22 ağustos mevzusuna değil bütün sansür uygulamalarına

benim sayfamda kapatıldı. sırf içinde bi tane orospu çocuğunun eroin kokain satmasından dolayı. bende medyaya çıkıp akp kapattı vs vs diyebilirdim. kapatılan sitelere bakarsanız neyin ne olduğunu görürsünüz. ancak bu blogger in kapatılması bencede çok ahmakçaydı. bir kaç blogun yaptığını bütün bloglara maal etmek tam bir piçliktir. ancak bir siteyi göz göre göre sebepsiz kapatamazlar.

Kendi azınla söylüyosun kapattırmak istediğim sitede eroin satarım ozaman.

Ben Rusya da bir hayat kadını Hollanda da bir eşcinsel İngiltere de bir küfürbaz Afrika da bir köle Almanya da bir alkoliğim. Ben sizin istemediğiniz herkesim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

Free_Mans bunu yazdı:

sokoban bunu yazdı:

Bu durumu hala diğer partilerin karalamaları zannetmen garip.Çünkü sitelerin sansürlenmesi zaten halihazırda var richard dawkinsin sayfaları bile sansürleniyor bizim tepkimiz sadece 22 ağustos mevzusuna değil bütün sansür uygulamalarına

benim sayfamda kapatıldı. sırf içinde bi tane orospu çocuğunun eroin kokain satmasından dolayı. bende medyaya çıkıp akp kapattı vs vs diyebilirdim. kapatılan sitelere bakarsanız neyin ne olduğunu görürsünüz. ancak bu blogger in kapatılması bencede çok ahmakçaydı. bir kaç blogun yaptığını bütün bloglara maal etmek tam bir piçliktir. ancak bir siteyi göz göre göre sebepsiz kapatamazlar.

Bi siteyi göz göre kapatamazlar diyorsun ama al işte bak söyledin kendinde blogger'ı kapattılar.Google'ın bazı servislerini komple engellediler.Youtube'u komple engellediler.Wordpress'i komple engellediler bunlar göz göre göre yapılan sebepsiz kapatmalar.

No. Not even in the face of Armageddon. Never compromise. - Walter Kovacs (Rorschach)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:

Bak guzel kardesim. 8 yildir ogrendigimiz birsey varki. Hukumet hep lafa gelince ozgurluk , uygulamaya gelince jopu gosteriyor.

Yani, biz bunu yemedik !

BU ALANA REKLAM ALINIR
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

xxx bunu yazdı:

Free_Mans bunu yazdı:

xxx bunu yazdı:

En özgür gibi görünen Standart paket de bir filtre paketi ve BTK tarafından belirlenen erişim engellerine ve kara listelere tabi. Yani YouTube kapalıyken önceden DNS ile girebiliyordu. Ancak bu paket altında erişimi engellenmiş YouTube'a girmek mümkün olmayacak."

bir varsayım. bu ülkede popüler olarak youtube engelleniyor. diyor ki artık yasakladığımız bir siteye giremeyeceksiniz. hani yasaksa giremeyeceksin. youtube yada bir başka web sitesi yasaklanacak demiyor.

sonuç olarak yine standart paketlerde de filtre var:) yani şimdikinden farklı şimdi en azından dns ile oynayarak yasaklı sitelere girebiliyoruz.

ingilterede de benzer bir uygulama var. uygulama güzel. küçük yaşta olan çocuğu olan aileye çocuk paketi tarzı bir şey öneriliyor. tabi aile alıp almamakla kendisi hükümlü. hani çocuğun vs vs gelişimi gibi şeylerde etki edecek web siteleri vsvs gibi unsurlu siteler yasaklanıyor. bu uygulamanın ülkemde uygulanması demek güzel ancak siz hala avrupada böyle şöyle deyip buraya bok atıyorsunuz. Lan hala diyorum londraya girmek için kendi ülkesinin vatandaşı 70 sterlin vergi veriyor. sen burdan istanbula giderken 100 lira vergi versen ayaklanmazmısın? adamlar ayaklanmıyor veriyor. şu hani avrupada sınır yok falan filan diyenlerin kaç tanesi Türkiye Cumhuriyet'i sınırlarını geçti acaba çok merak ediyorum. pasaport vize neyin istemeyen Kıbrıs a bile kaç kere gitti. Bırakın hocam bu işleri.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

@Free_Mans

Guzel kardesim, TIB'in eksisozluk ile ilgili aciklamasini oku sadece. Orada boyle bir uygulama var mi yok mu ? anlarsin :) En guncel aciklama birkac saatonce aciklandi :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odysseus
    Odysseus's avatar
    Erkek

Paket yerine menü  kullansalar daha hoş olurmuş. Gece uyumayan Öğrenci menüsü, devlet dairesinden bağlanıp okey oynayan memur menüsü, Kırmızı noktalı et  menüsü (Yassah) Bilmem ne menüsü tabi yersen..

Carlito nun Yolu yol değil.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxx
    xxx's avatar
    Erkek

Free_Mans bunu yazdı:

xxx bunu yazdı:

Free_Mans bunu yazdı:

xxx bunu yazdı:

sonuç olarak yine standart paketlerde de filtre var:)

yasaklanan site yasak olduğu için girilmez. bir site yasaklanıyorsa da vardır bir sebebi diyorum. 

standart paketin şimdikinden farklı olduğunu söylüyorum adam şimdikiymiş gibi konuşuyor sende onu vurgulamaya çalışıyorsun. ben de sana diyorum ki yok öyle bir şey eğer standart paket şimdikinden farklı olmasaydi dns ile oynayıp girilebilinirdi yasaklı sitelere.. youtube örneğini veriyorum youtube gibi bir sitenin yasaklanmasında ne gibi bir sebep gördün? 

Selam ve dua ile(f)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:

@Free_Mans

Guzel kardesim, TIB'in eksisozluk ile ilgili aciklamasini oku sadece. Orada boyle bir uygulama var mi yok mu ? anlarsin :) En guncel aciklama birkac saatonce aciklandi :)

sende bunu oku. http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/17703620.asp?gid=381 aslınsa hep aynı şeyler ancak siyasi olarak çarptırılıyor. haa şuna bir şey diyemem o konuda benimde kaygılarım var. bu uygulama daha sonra kafalarına göre kapatmak yaparlarmı bilinmez. eğer öyleyse ben zaten bu ülkeye dahada gelmem. benim savunduğum uygulama güzel bir şey tabi kötüye kullanılmazsa diyorum ve adamların söylemleride bu yönde.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=dLyvnZQEivo&feature=related

Toplam Hit: 2719 Toplam Mesaj: 39