folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Sap Erp Yazılım-Eğitim İstek

Sap Erp Yazılım-Eğitim İstek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

merhabalar sap yönetim programının eğitim seti yada kitabı olan varmı (pdf) olarak elinde ? gerçi sanırım modül modül ama program genel hatları ile yada modül ayrıntılı fark etmez.

birde bu programı nerden temin edebilirim acaba ?

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IamFree
    IamFree's avatar
    Erkek

Merhaba Hocam,

Eğitim seti olarak21 günde ABAP şeklinde bir döküman internette dolaşıyor, Modül öğrenmek istiyorsan en azından ekranlara aşına kazanılması için Modül kitapları internette mevcut Pdf olarak internette bulunabilir, bir araştırayım eğer olursa paylaşayım.

ABAP Programlama öğrenmek için bir danışmanlık firmasına stajyer olarak girip başlanması gerekmekte kendi bünyesinde yazılıyor, c# gibi dışarıdan bir editörü yok bu nedenle  abap programlama yapılamıyor.

ABAP in 21 Days 

Farkı,farklı olan yaratır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

programı ben bilgisayarına kurabilen çalıştırabilen görmedim.

Sadece abonelikli sistemler var aylık 100 dolar filan verip uzaktan bir makinaya bağlanabiliyormuşsun. onun haricinde aldım kendi pc ime kurudm yoktu.

onun haricinde çok modül var sen hangi modülleri arıyorsun bilmiyorum

abbab şeklinde dil olarak değil programın arayüzü olarak

Fİ-MM-SD-HR-CO   bu modülleri biliyorum yardımcı olabilirm

https://t.me/pump_upp
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _DevLop_
    _DevLop_'s avatar
    Erkek

Merhaba,

Ben Yerel Erp yazılımı üreten bir firmada çalışıyorum. Bir bakıma Sap ile rakibiz. Erp öğrenmek istiyorsan programı değil, Süreçleri öğrenmen daha yararına olacaktır.

Çünkü;

Erp programlarının genel mantığı hep aynıdır, süreçleri öğrendikten sonra kullanımı basittir. Tüm modülleri öğrenme gibi bir niyetin var ise bunun için ciddi anlamda bir eğitim alman gerekmektedir. Döküman ile hiç bir yere varamazsın. En azından benim 5 senelik erp tecrübem bunu söylüyor.

‘A’ Developer is a good starter and a good finisher as well
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

şimdi hocalar benimde pek bir bilgim yok açıkcası sistem hakkında abap bunun programlana bilir kısmı değilmi ? yani bir program var şimdi öğrendiğime göre sadece cloud çalışıyor onun dışında yerel makinada yok. cloud u alıyoruz normal olarak kullanabiliyoruz. Fİ-MM-SD-HR-CO tarzı modüller var sanırım bunlar insan kaynakları üretim planma tarzı modüller doğrumudur ?. bunlar standart kullanıcı için. aynı zamanda abap ile bu modülleri kendimize göre dizayn edebiliyoruz sanırım ? yani programalama kısmı gibi birşey kendi editörü.

buraya kadar bir yanılgım var mı acaba ? 

bunların dışında genel hatları ile modülleri öğrenmek için kaynak arıyorum öyle detaylı değil sadece kaba taslak bilgiler. hani gördüğümde far görmüş tavşan hissiyatı olmasın diyerek

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

evet abab programlama dili.

ve programı şekillendiren bir dil.

bu sap tarzı yazılımlar firmalara göre kişiselleştiriliyor. firmanın yapısı departmanı işte kullancağı standart değerler değişken değerler vs bunların herbirini  operetör kullanıcı dediğimiz insanlar kullanabilsin diye ayarlarını ababdan yazılıp hazırlanıyor.

Sen neden öğrenmek istiyorsun anlamadım. Çünkü  çok geniş bir olay.  benim saydığım kısım sana sadece muhasebe ile alakalı olan kısmı ve sanırım en basit kısmı. bir o kadarda mühendisler istatistikçiler için bölümleri var. 

https://t.me/pump_upp
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Hocam sen çok yanlış gelmişsin, öyle bir dünya yok. Öğrenebileceğini de sanmıyorum.

SAP başlı başına bir derya deniz. Yazılım tarafı için java + abap yazılım dillerini bilmen gerekir.

Sistem tarafı için basis bilmen gerekir.

Kendi içinde modüller var sd, fi, mm, co, pp, hr vs 

Bunları okuyacağın kitapla vs öğrenmek imkansıza yakın. Bir yerde çalışman daha mantıklı olacaktır.

İdes in ücretsiz demo sistemleri vardı kullanabilmek için, onu kapattılar.

Senin bir sunucu kurup, üzerine db kurup, üzerine çok zor da olsa sap kurulum paketlerini kurup yönetmen gerekir evde tek başına öğrenebilmen için ama söylediğim gibi o da zor. Bir kursa gitmeden yada bi yerde çalışmadan öğrenemezsin.

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _DevLop_
    _DevLop_'s avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı

Hocam sen çok yanlış gelmişsin, öyle bir dünya yok. Öğrenebileceğini de sanmıyorum.

SAP başlı başına bir derya deniz. Yazılım tarafı için java + abap yazılım dillerini bilmen gerekir.

Bunları okuyacağın kitapla vs öğrenmek imkansıza yakın. Bir yerde çalışman daha mantıklı olacaktır.

Senin bir sunucu kurup, üzerine db kurup, üzerine çok zor da olsa sap kurulum paketlerini kurup yönetmen gerekir evde tek başına öğrenebilmen için ama söylediğim gibi o da zor. Bir kursa gitmeden yada bi yerde çalışmadan öğrenemezsin.

Çok doğru..

‘A’ Developer is a good starter and a good finisher as well
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

bence adam ERP programlarını kullanabilmek istiyor daha fazlasını değil.

Çok sıkılıyom
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    _DevLop_ bunu yazdı
    EmiRReiS bunu yazdı

Çok doğru..

Artı, ben yıllar önce SAP ile tanıştığımda benim için basit bir programdan ibaretti. İçine girince insan gerçekten yıllar geçsede bilgisinin çok çok az olduğunu farkediyor.

SAP şuan Avrupanın 1., dünyanın 3. büyük yazılım firması. Karmaşık yapısı ve geniş yelpazesi olarak üst rakipleri oracle ve microsoft dan daha gelişmiş olduğunu söyleyebilirim.

Misal oracle ile db bazında rakip olabilmek için sybase i satın aldı. VM ve cloud pazarına girebilmek için Concur Technologies‘i satın aldı. İnsan kaynakları yönetim sistemleri için successfactor firmasını satın aldı. Eticaret sektöründeki pazar için  Ariba yı satın aldı vs vs vs. Adamlar milyar dolarlık firmaları ve argelerini satın alıyor.

Son olarak oracle'ın super cluster'ına karşı hana ile görücülere çıkmıştı.

SAP iş hacmi için geçen sene SAP günlerinde 58 milyar dolarlık iş hacminden bahsediyordu.

Açıkçası böyle bir dünyayı hiç araştırmadan, direk sap yönetim programı eğitim seti, pdf şeklinde cümle kuruyorsan, yanlış anlama ama bence hiç bulaşma..

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı
    _DevLop_ bunu yazdı
    EmiRReiS bunu yazdı

Çok doğru..

Artı, ben yıllar önce SAP ile tanıştığımda benim için basit bir programdan ibaretti. İçine girince insan gerçekten yıllar geçsede bilgisinin çok çok az olduğunu farkediyor.

SAP şuan Avrupanın 1., dünyanın 3. büyük yazılım firması. Karmaşık yapısı ve geniş yelpazesi olarak üst rakipleri oracle ve microsoft dan daha gelişmiş olduğunu söyleyebilirim.

Misal oracle ile db bazında rakip olabilmek için sybase i satın aldı. VM ve cloud pazarına girebilmek için Concur Technologies‘i satın aldı. İnsan kaynakları yönetim sistemleri için successfactor firmasını satın aldı. Eticaret sektöründeki pazar için  Ariba yı satın aldı vs vs vs. Adamlar milyar dolarlık firmaları ve argelerini satın alıyor.

Son olarak oracle'ın super cluster'ına karşı hana ile görücülere çıkmıştı.

SAP iş hacmi için geçen sene SAP günlerinde 58 milyar dolarlık iş hacminden bahsediyordu.

Açıkçası böyle bir dünyayı hiç araştırmadan, direk sap yönetim programı eğitim seti, pdf şeklinde cümle kuruyorsan, yanlış anlama ama bence hiç bulaşma..

insanlar bir yerden başlamaları gerekiyor :)

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
Toplam Hit: 3745 Toplam Mesaj: 26
erp sap