folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Satılık Köpek Balığı Yavrusu (2 Tane - 20 YTL) :)

Satılık Köpek Balığı Yavrusu (2 Tane - 20 YTL) :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AKSU92
    AKSU92's avatar
    Erkek

tekuna bunu yazdı:
    -----------------------------
    bunlar sahte gercek kopekbaligi degil...

nerden anladın ://

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek

bende aynı balıktan var :)

Köpek balıgı degil görüntüsü köpek balıgı gibi oldugu için öyle deniyor.Çokta feci ölü taklidi yapar öldü sanıp kepçeyle dokundum fırlayınca korkmuştum baya.Bu özellikler olunca millet bir halt sanıyor.

Bendekini 3 YTL ye almıştım :Dhalada duruyo foto ekkleri isteyen olursa :D 

Konumu silenlere inat kürdüm
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

MinervaL bunu yazdı:

Köpek balıgı degil görüntüsü köpek balıgı gibi oldugu için öyle deniyor.Çokta feci ölü taklidi yapar öldü sanıp kepçeyle dokundum fırlayınca korkmuştum baya.Bu özellikler olunca millet bir halt sanıyor.

hocam sendekiler farklı olabilir, bu videodaki baıklardanmı sendeki?

http://www.moralhaber.net/16454_Sahibinden-satilik-kopek-baligi-VIDEO.htm

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek
    stillalive bunu yazdı:

MinervaL bunu yazdı:

hocam sendekiler farklı olabilir, bu videodaki baıklardanmı sendeki?

http://www.moralhaber.net/16454_Sahibinden-satilik-kopek-baligi-VIDEO.htm

evet bunlar zaten haberde köpek balıgı diyolar:D

Hocam verirsen yer eti vermezeen yemez ben normal yemle besliyorum 70 lepistesle aynı akvaryumda :D 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tekuna
    tekuna's avatar
    Erkek

AKSU92 bunu yazdı:

tekuna bunu yazdı:

birazcik denizi ve baliklari taniyan bunlarin gercek olmadigini anlar, adamin akvaryumu normal tatlisu akvaryumu, ya onu kandirmislar yada o milleti kandirmaya calisiyor..

http://www.dragturk.com/forum/index.php?showtopic=14782

Türk Genci; Devrimlerin ve Cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Sanirsam evet bunlar gercek köpek baligi degil. Sadece o tipteler. Bi yerde gõrmüstüm ama...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

tekuna bunu yazdı:

AKSU92 bunu yazdı:

tekuna bunu yazdı:

birazcik denizi ve baliklari taniyan bunlarin gercek olmadigini anlar, adamin akvaryumu normal tatlisu akvaryumu, ya onu kandirmislar yada o milleti kandirmaya calisiyor..

hocam challenger cinsiyse biraz bilgi edindim bu balıklar hakkında

Bu balıklar akvaryumcularda hep bizlere "etçil köpek balığı" olarak tanıtıldı. Challenger olarak bildiğimiz birbirine çok benzeyen PANGAİSUS SANİTSWONGİ (buradaki balık türü yani challenger) ve PANGASiANODON GİGAS (gerçek köpek balığı) balıklarını hep tek balık olarak tanıdık. Aslında iki farklı balıktır.Akvaryumlarda en fazla 50-60 cm boya ulaşabilen bu balıklar bildiğimiz

pangasus balıklarından aslında hiç farklı değildir. Sadece biraz daha vahşi ve korkususdur. Üretilmelerine gelince akvaryumlarda çok zordur ama üremez diye bir kaide de yoktur. 25 cm boyu aştıktan sonra üremeye başlıyabilen bu balıklar için 750 litre ve daha fazla akvaryumlarda üretilebilirler.

Akvaryumda Beslenmeleri ise et kaynaklı dibe batan tablet yemler,solucan,balık(sardalya hamsi gibi deniz balıkları vermeyiniz!!!) ufak ufak parçalara bölünmüş etler ve kıyma olabilir. akvaryumlarda challenger besleyenlerde hep gördüğüm bir yanlışlık var çabuk büyüsün diye sardalya ve hamsi gibi balıklar veriyorlar. en başta suyu yağlandırıyorlar ve filtreler bu yağı temizleyemiyor. dieğr bir husus ise bu tür yemler balığı aşırı şişmanlatır ve obez yapabilir. obez olan bir balıkta üreyemez

MinervaL bunu yazdı:

DİKKAT!!!
    Bu amatör arkadaşların çok yaptığı birşey o yüzden belirteyim dedim. Bu balıklar ve ailesindeki tüm balıklar ani şok altında baygınlık geçirirler. Bu baygınlık genelde amatör arkadaşlar tarafından ölüm zannedilip balık klozet, çöp ve en kötüsü bir kedi önüne atılıveriyor. ani ısı değişimi korkma gibi durumlarda bayılabilen bu balıkları çok iyi gözlemleyin hatta bir süre akvaryumun içinde suda tutun eğer uzun bir süre ayılmaz ise ölü muamelesi yapın

Pangasius%20Sanitwongsei%20%28Paroon%20Sharks%29%20%20for%20Sale

Geçenlerde kumpircide otururken, salataları, kaşarlı kumpirleri ve kısırları gördüm, o sırada şöyle düşündüm: Kısırlaştırılmış Siyaseti, Kaşar Siyasetçilerden Alırsak, Önümüze Amerikan Salatası Olarak Gelir Ve Biz de Onu Yeriz, Ama Orada Unutulan Birşey Var, O da Çoban Salatası.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MinervaL
    MinervaL's avatar
    Erkek
    stillalive bunu yazdı:

tekuna bunu yazdı:

AKSU92 bunu yazdı:

tekuna bunu yazdı:

hocam challenger cinsiyse biraz bilgi edindim bu balıklar hakkında

Bu balıklar akvaryumcularda hep bizlere "etçil köpek balığı" olarak tanıtıldı. Challenger olarak bildiğimiz birbirine çok benzeyen PANGAİSUS SANİTSWONGİ (buradaki balık türü yani challenger) ve PANGASiANODON GİGAS (gerçek köpek balığı) balıklarını hep tek balık olarak tanıdık. Aslında iki farklı balıktır.Akvaryumlarda en fazla 50-60 cm boya ulaşabilen bu balıklar bildiğimiz

pangasus balıklarından aslında hiç farklı değildir. Sadece biraz daha vahşi ve korkususdur. Üretilmelerine gelince akvaryumlarda çok zordur ama üremez diye bir kaide de yoktur. 25 cm boyu aştıktan sonra üremeye başlıyabilen bu balıklar için 750 litre ve daha fazla akvaryumlarda üretilebilirler.

Akvaryumda Beslenmeleri ise et kaynaklı dibe batan tablet yemler,solucan,balık(sardalya hamsi gibi deniz balıkları vermeyiniz!!!) ufak ufak parçalara bölünmüş etler ve kıyma olabilir. akvaryumlarda challenger besleyenlerde hep gördüğüm bir yanlışlık var çabuk büyüsün diye sardalya ve hamsi gibi balıklar veriyorlar. en başta suyu yağlandırıyorlar ve filtreler bu yağı temizleyemiyor. dieğr bir husus ise bu tür yemler balığı aşırı şişmanlatır ve obez yapabilir. obez olan bir balıkta üreyemez

MinervaL bunu yazdı:

DİKKAT!!!
    Bu amatör arkadaşların çok yaptığı birşey o yüzden belirteyim dedim. Bu balıklar ve ailesindeki tüm balıklar ani şok altında baygınlık geçirirler. Bu baygınlık genelde amatör arkadaşlar tarafından ölüm zannedilip balık klozet, çöp ve en kötüsü bir kedi önüne atılıveriyor. ani ısı değişimi korkma gibi durumlarda bayılabilen bu balıkları çok iyi gözlemleyin hatta bir süre akvaryumun içinde suda tutun eğer uzun bir süre ayılmaz ise ölü muamelesi yapın

Pangasius%20Sanitwongsei%20%28Paroon%20Sharks%29%20%20for%20Sale

Hayır hocam gayette öldü numarası yapıyor.Çünkü biyoloji okuyor abim türünü bile bulmuştu editliyip latincesini falan yazarım bir ara..Ölü taklidi hesabınında bir adı vardı hatta. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stillalive
    stillalive's avatar
    Erkek

MinervaL bunu yazdı:

Hayır hocam gayette öldü numarası yapıyor.Çünkü biyoloji okuyor abim türünü bile bulmuştu editliyip latincesini falan yazarım bir ara..Ölü taklidi hesabınında bir adı vardı hatta. 

doğrudur hocam savunma amaçlı ölü numarasıda yapıyorar ama burada garip olan bazıları gerçekten öldü zannedip balığı klozet, çöp ve en kötüsü bir kedi önüne atıveriyorlar. :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tugra
    tugra's avatar
    Erkek
    ohaa 2.5 metre diyolar a.ku ... bi yatakta ona mı atıcaz şimdi :S

anlamayana Davul Zurna Saz ...
Toplam Hit: 8864 Toplam Mesaj: 34