Satranç Turnuvası (Ödülsüz)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seretide
    seretide's avatar
    Erkek

oynayacak varmı?

Saçma
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

seretide bunu yazdı:
    -----------------------------

oynayacak varmı?

ben

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seretide
    seretide's avatar
    Erkek

DE5TROY3R bunu yazdı:

seretide bunu yazdı:

oynayacak varmı?

ben

turnuvada ismin ne

Saçma
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DE5TROY3R
    DE5TROY3R's avatar
    Erkek

Bitane yenilirsek eleniyormuyuz , yoksa puan sistemimi

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

adamları tek tek bulup oynamak zor olmayacakmı _? 

Dur be kadınnnn....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kehanet
    Kehanet's avatar
    Erkek

Kimseyi tek tek buldugunuz filan yok,anasayfada butun oyunlar gozukuyor ve oyuncuların yanındaki ışık yeşilse o an onlınedır kırmızı ıse offline dır.turnuva 5 gün sürüyor istedıgınız zaman gırıp hamlenızı yaparsınız sonra cıkıp tekrar gelıp oynayan olmuşsa sızde kendı hamlenızı yaparsınız

ama mumkun oldukça cabuk oynayın rakıp oynadıktan sonra fazla vakıt kaybetmeyınkı 5 gun sonunda eger maç normal şekilde(mat eden olmamışsa) bitmemişse,sistem süreye bakacaktır.zaten hangı oyunda sızın ne kadar süre düşündüğünüz rakıbın ne kadar süre düşündüğü yazıyor.

Benimkisi kuvvet, zevk ve kudret. Benim adım "Kehanet"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

-------------

Dur be kadınnnn....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HicEdebiyati
    HicEdebiyati's avatar
    Erkek

Kehanet bunu yazdı:

Kimseyi tek tek buldugunuz filan yok,anasayfada butun oyunlar gozukuyor ve oyuncuların yanındaki ışık yeşilse o an onlınedır kırmızı ıse offline dır.turnuva 5 gün sürüyor istedıgınız zaman gırıp hamlenızı yaparsınız sonra cıkıp tekrar gelıp oynayan olmuşsa sızde kendı hamlenızı yaparsınız

ama mumkun oldukça cabuk oynayın rakıp oynadıktan sonra fazla vakıt kaybetmeyınkı 5 gun sonunda eger maç normal şekilde(mat eden olmamışsa) bitmemişse,sistem süreye bakacaktır.zaten hangı oyunda sızın ne kadar süre düşündüğünüz rakıbın ne kadar süre düşündüğü yazıyor.

+1

"Ardıma dönüp bakıyorum da,dallarımı kıran rüzgarları bile affetmişim ama, bir kendime uzanamamış elim.." Ahmet Haşim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    irem27
    irem27's avatar
    Dişi

Hayat Satrancı
    Genç bir adam kendi yöresinde çok tanınan bir bilgenin yanına gitti. Derdi biraz farklıydı. Genç yaşında hep başarı kazanmıştı. Babasından devraldığı küçük işi hızla büyütmüş, zengin olmuştu. Çevresindeki herkes ona saygı gösteriyordu.

Düşmanı yoktu. Evlilikleri başarılı olmuş, çok genç yaşlarda başlayarak birkaç kez baba olmuştu. Ve genç adamın derdi de buradan sonra başlıyordu. Bu kadar erken başarı, çok başarı, çok sayılmak yüzünden bütün çevresindeki . insanları "küçük" görmeye başlamıştı. 

Genç adam için "önemli" hiçbir iş, hiçbir insan, hiçbir durum kalmamıştı. Hiçbir konuşmayı birkaç dakikadan fazla dinleyemiyor, okumaya başladığı herşeyi birkaç dakika içinde elinden bırakıyordu. 

Bilge kişi genç adamı uzun . uzun dinledi. Genç adam anlattıkça anlattı.Sonra da bilge kişi sordu: "Yaparken zevk aldığın, her şeyden daha fazla ilgini çeken hiçbir şey yok mu?" 

Genç adam bir süre düşündü ve cevap verdi: "Satranç..." dedi, "Ama satrancı da çok iyi oynadığım için rakip bulamıyorum." 

Bilge kişi "Güzel" dedi, "Burada bir öğrencim var, o da iyi satranç oynuyor." Öğrencisini çağırdı, satranç masası kuruldu. Genç adam ve öğrenci karşılıklı oturdular. Bilge kişi aniden "Bir dakika" dedi, "Bu satranç karşılaşması biraz farklı olacak. Kaybeden, kafasını da kaybedecek. Kaybedenin kafasını ben kendi elimle, kendi hançerimle keseceğim. Tamam mı?" Öğrencisi "Tabii efendim" deyince genç adam da daha zayıf bir sesle "Tamam" dedi. 

Oyun başladı. "Her şeyi en iyi yapan", "Her şeyde en başarılı" genç adam boncuk boncuk terliyordu. Yaptığı her atak bilgenin öğrencisi . tarafından ustaca savuşturuluyordu. Genç adam terlemeye devam ediyordu. Bir süre sonra savunmaları düşmeye başladı. Öğrenci usta hamlelerle genç adamı sıkıştırmıştı. 

Genç adam bir an bilge kişiye baktı. Gözleri korku doluydu. Bilge kişi o an, bir el darbesiyle satranç masasını devirdi: "Tamam bitti! Hiç kimsenin kafası kesilmeyecek!" Genç adam önüne bakıyordu. 

Bilge kişi konuştu: "İşte tekrar tutkuyu yaşadın... Dikkatini toplamayı öğrendin... Hiç kimseyi küçümsememen gerektiğini gördün... Her an ölümün yanında yaşadığın için her şeye değer vermen gerektiğini anladın..." Sonra bilge ve öğrencisi yere saçılmış satranç taşlarını birlikte toplayıp kutusuna koydular.

There was an irem come unto the earth,born in the holy land of Pennsylvania,raised in the mystical east of Allentown.She believed she had the power to help herself and all mankind,so that others saw her power and came to her to be healed of their troubles and their many diseases.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kehanet
    Kehanet's avatar
    Erkek

irem25 bunu yazdı:

Hierarchies and dominance

In competitive interactions between two individuals there is always a winner and a loser. If an individual A consistently defeats player B, then it is said that A dominates B. Such a relationship can be captured in a network in which the nodes represent players and arcs show which player is dominated. Animal behaviourists have frequently employed linear hierarchical ranking techniques to determine the dominant individuals within a community.

...........................................

.............................

---------------------------------------------

what dedin hocam ? türkçesi varsa onu koysaydın, herkes senin gibi amerikada doğmuyor, haliyle ingilizcemiz o kadar iyi değil =)

Benimkisi kuvvet, zevk ve kudret. Benim adım "Kehanet"
Toplam Hit: 8789 Toplam Mesaj: 67