folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Şehir İçi Kawasaki Ninja Tavsiyesi

Şehir İçi Kawasaki Ninja Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yirmidortsaataz
    yirmidortsaataz's avatar
    Erkek

Merhaba tahribat ailesi,

İstanbul da iş trafiğinden kaçmak amaçlı 250cc yada 300cc alacağım. Muridlerden motorsiklet delisi arkadaşların sağlam tavsiyeleri olacağına eminim. Almayı düşündüğüm model NINJA 300. Özellikle çift silindir bir motor istiyorum.

Edit: Format edit.

yirmidortsaataz tarafından 19/Tem/16 14:40 tarihinde düzenlenmiştir

if it's not Boeing, I'm not going.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erc
    erc's avatar
    Erkek

Valla bence trafikten kaçmak için alacaksan scooter al. Suzuki kullanıyorum gerçi benim ki cruiser onun kendi genişliği var da. Yine bekliyoruz yeri geldiğinde ama kuryeci abilerime çok saygı duyuyorum bu konuda :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yirmidortsaataz
    yirmidortsaataz's avatar
    Erkek

3 yıl kadar 150lilik scooter kullandım. Arada Tekirdağ' a oraya buraya kaçamakta yapmak gerekiyor. O yüzden racing tarzı birşeyler bakma vaktim geldi.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

racing tarzı olduğu için küçük kaçamaklarda yorar ve eşya koyucak yeri biraz sıkıntılı cruiser tarzı yani türkiyedeki adıyla chopper tarzını düşünürsen falcon freedom 250 şiddetle tavsiye ederim uzun yolda yormuyor rahat gidiyor tek silindir ama diğer markalar gibi vibrasyonu çok yok görüntüsü ile herkesin ilgi odağı baya oluyorsun :D yollarda ise aralardan kaçmayı yapıyorum ama bi ninja kadar atak ve kıvrak değil ama arada kaçamaklarda efsane rahat bi ton eşyayı koyup kaçıyorum bi yerlere :D

Not: 1 ay olmadı alalı aleti falcon freedom 250 i 3k km den fazla yaptım :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yirmidortsaataz
    yirmidortsaataz's avatar
    Erkek
    Ccaglayan bunu yazdı

racing tarzı olduğu için küçük kaçamaklarda yorar ve eşya koyucak yeri biraz sıkıntılı cruiser tarzı yani türkiyedeki adıyla chopper tarzını düşünürsen falcon freedom 250 şiddetle tavsiye ederim uzun yolda yormuyor rahat gidiyor tek silindir ama diğer markalar gibi vibrasyonu çok yok görüntüsü ile herkesin ilgi odağı baya oluyorsun :D yollarda ise aralardan kaçmayı yapıyorum ama bi ninja kadar atak ve kıvrak değil ama arada kaçamaklarda efsane rahat bi ton eşyayı koyup kaçıyorum bi yerlere :D

Hocam motor çok şık ve tarz duruyor :) Şuan 26 yaşındayım gençliğimi racinglerle ileri yaşlarımı chopper tarzı bir motorla geçirme hevesindeyim. Tek silindirdirdeki bahsettiğin vibrasyon olayı ve istediğim seriliği alamadığım için ayrıca buna ek olarak çift kişi bindiğinde motorda ciddi sayılabilecek çekiş problemleri olabiliyor, bu yüzden pek taraftarı değilim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek
    yirmidortsaataz bunu yazdı
    Ccaglayan bunu yazdı

Hocam motor çok şık ve tarz duruyor :) Şuan 26 yaşındayım gençliğimi racinglerle ileri yaşlarımı chopper tarzı bir motorla geçirme hevesindeyim. Tek silindirdirdeki bahsettiğin vibrasyon olayı ve istediğim seriliği alamadığım için ayrıca buna ek olarak çift kişi bindiğinde motorda ciddi sayılabilecek çekiş problemleri olabiliyor, bu yüzden pek taraftarı değilim.

Dediğin artılar ve eksiler konusunda çok haklısın zaten bunu alma sebebim öğrenmek ilk motorum bu gelcek yaz honda shadow a geçmeyi planlıyorum 500-750 cc aralığında. Bu arada çekişte sıkıntı olmuyorda alet gitmiyor yoksa çekişinde sıkıntı yok tork yüksek olduğu için bide bu tarzlar biraz tekil takılmalık bişi :D bide ucuz 5k tl ye alınabiliyor ilk motor için iyi vur kır parçala sorun olmuyor ucuzundan buluyorsun çoğu adam 10-20k lık motor sanıyor o baya eğlenceli oluyor. Bide ben racing tarzını sevemiyorum yol endurosu yada cruiser benim tarzım :D 

Bu arada altın elbiseli adam incelemiş https://www.youtube.com/watch?v=-fBj-qEoB3o güzel makina ninja 300

Ccaglayan tarafından 19/Tem/16 15:28 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek

Şiddetle Pulsar 200 ns tavsiye ediyorum :)

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MecaniC
    MecaniC's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Racing ? Ninja 250/300 ? 

____Best_Defender_Mecanic____
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Şehir için de trafik derdi olmasın, ellerim ayaklarım rahat olsun, gazı vereyim başka derdim olmasın diyorsan maxi scooter bak bence.

Sıkışık trafikte sürekli el debriyajı bir yandan ön öteki yandan ayak freni vs derken bir süre sonra parmakların kas yapıp bir de üstüne ağrıması ile isyan edebilirsin.

edit:

Vitesli motor da iki elin iki ayağın sürekli aktif.

Maxi scooter da sadece ellerin aktif. 

coLin tarafından 19/Tem/16 18:54 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swalker
    swalker's avatar
    Erkek

Hocam pahalı bir motosiklet bakıyorsun. Daha önce scooter kullanmışsın 3 yıl. Güzel bir tecrübe ama sınıf değiştirirken yine bir süre acemilik çekeceksindir. Eğer motorun gücünün farkında olarak dikkatli kullanacaksan, güzel seçim. Ama dilersen CBR 250 lere de bakabilirsin. Biraz daha sınırlı bir motordur Ninja 300'e göre. Rahatlıkla uzun yola da çıkarsın, artçı da alırsın. Maxi Scooter öneren olmuş, yine bakabilirsin kullanım açısından rahat ama ben pek alışamadım. Motoru bacakların arasına kıstırmadan rahat edemiyorum.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek

ben de 2 senedir pulsar 200ns kullanıcısıyım, param cepte kalsın diyorsan şu an alınabilecek fiyatına göre en iyi motor bu,

ama savuracak param olsaydı, servise gittiğimde kıçı kırık bi sinyal lambasına 100 lira verdiğimde içim acımayacak, her gün memnuniyetle benzinliğe gidecek olsaydım ben de ninja 300 alırdım

Toplam Hit: 2091 Toplam Mesaj: 21
motorsiklet kawasaki