folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Şeker Kullanımı Ve Zararları

Şeker Kullanımı Ve Zararları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Merhabalar müridler.

Aramızda cola bağımlısı olmuş veya halen öyle olan bir çok mürid vardır. Cola'daki şeker miktarı ise hayli fazla.

https://www.youtube.com/watch?v=LZp29Qeu8_U

Ben zaten cola vs. içen biri değilim, maden suyu, süt ve su tüketiyorum ağırlıklı olarak. Günde en az 1 litre ice tea içiyordum, onu da bırakmaya çalışıyorum. Uzun zamandır da içmiyorum.

Amerika'da bir çok hazır gıdaya yüksek fruktozlu mısır şurubu ekleniyor. Bunun da fazlasıyla zararlı olduğu söyleniyor.

Merak ettiğim ise bu durum için ne yapılabilir ? Şeker ne kadar zararlıdır? Maalesef şu an bulamadım, ama şekerin canlılar için zehir etkisi yaptığına dair bir çalışma okumuştum. Ne kadar doğrudur ? Çoğu gün marketten hazır gıda, kurabiye tarzı şeyler alıyorum. Bunlar ne derece azaltmalı ? Genel olarak şeker kullanımı ve zararları ile ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

https://www.youtube.com/watch?v=aCUbvOwwfWM

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

şekerin hiç bir faydası yok

Bittik biz bittik
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şeker en tatlı zehirdir derler hocam.Çayı eskiden 4-5 kaşık şeker atıp içerdim, kilo alınca bıraktım şekeri, çayı ilk önce şekersiz içince beğenmiyorsun fakat zamanla alışıyorsun çayın gerçek tadını alıyorsun.Tavsiye ederim.Ben zamanında reçel gibi çayı nasıl içmişim şaşırıyorum.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Hocam yaklaşık 6 yıldır çayı, kahveyi şekersiz içiyorum. Kola falan zaten içmiyorum. Ama şu son 2 yılda nerdeyse her gün en az 1 litre ice tea içtim. Artık onu da bıraktım, ama düzenli beslenen biri değilim ve çoğu zaman ara öğünleri 1 paket bisküvi ile geçiştiriyorum. Ben ne kadar şekerin ne derece zararları olabileceğine ve bunlara alternatif yollara bakıyorum şu an. Fast food zincirlerinin de yemeklerine yüksek fruktozlu mısır şurubu kattığından bahsediliyor. Yani günlük yediğim her şeyin içinde şeker var şu an. Bunun için bir çözüm var mıdır?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek
    pcdoktor636 bunu yazdı

Hocam yaklaşık 6 yıldır çayı, kahveyi şekersiz içiyorum. Kola falan zaten içmiyorum. Ama şu son 2 yılda nerdeyse her gün en az 1 litre ice tea içtim. Artık onu da bıraktım, ama düzenli beslenen biri değilim ve çoğu zaman ara öğünleri 1 paket bisküvi ile geçiştiriyorum. Ben ne kadar şekerin ne derece zararları olabileceğine ve bunlara alternatif yollara bakıyorum şu an. Fast food zincirlerinin de yemeklerine yüksek fruktozlu mısır şurubu kattığından bahsediliyor. Yani günlük yediğim her şeyin içinde şeker var şu an. Bunun için bir çözüm var mıdır?

çözümü yok. yediğin ekmekte bile şeker var. anca herşeyi evde yapıp taşıycaksın yanında. çok tahıllı ekmek vs. eti nin light zımbırtılarında bile şeker var. tuzlu şeylerde bile şeker var

Bittik biz bittik
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Subtitle
    Subtitle's avatar
    Erkek

İTÜ Moleküler Biyoloji'de Yüksek Lisans eğitimi gören bir tanıdık nedenleriyle çaya dahi şeker atılmaması gerektiğini söylemişti. Ondan önce de şekersiz çay içerdim şimdi de şekersiz içiyorum. Kola, fanta, kapalı meyve suyu, gazoz hiç birini içmem.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek

esmer kullan :|

!!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

glikoz şurubu üretimi avrupada durduruldu. amerikada azaltıldı türkiyede tam gaz devam.

Converse giyen uzaylı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

mısır şurubu ve soya lesitini(yanlış hatırlamıyorsam) hemen hemen her şeyde var, kaçmak istiyorsan eğer çikolatadan tut birçok abur cuburdan sakınacaksın

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

başlığı görünce ex muhabbeti bekledim :) 

Koca hestiy aya bedenem ?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

7aydır şeker kullanmıyorum,ağzım alıştı şekersiz çay-kahveye

kolayı ağzıma koymam,fantayı sık sık değil ama içerim.

7aydır yemeklerime filan tuz da atmıyorum.tuz tüketimimide ciddi oranda azalttım.

Kilolu değilim ama 68olan kilom 62ye kadar düştü ,bunlara bağlı olduğu düşüncesindeyim

şu sigarayı da bi bırakırsam değmeyin keyfime

Toplam Hit: 1270 Toplam Mesaj: 12