folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Şeker Tansiyon Normal Acıkınca Gelen El Ayak Boşalma Hissi

Şeker Tansiyon Normal Acıkınca Gelen El Ayak Boşalma Hissi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Diyet yapmaya çalışıyorum ama çok zor aminyum.

30 Dakka koşsam elim ayağım boşalıyordu. Şeker tansiyon aleti aldım. 10 gündür ölçüyorum.

-Tansiyon 12 e 8 ve altında.

-Açlık kan şekeri 95 ve altında. 

Mesela şuan 8 saattir açım elim ayağım boşalıyor sanki çok sersemliyorum.

Dahiliyede bi şey çıkmadı. Daha neye bakmak nereye gitmek lazım sizce?

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

Benimde ellerim titriyor aşırı efor sarfedince yada acıkınca. o anda şeker ölçüyorum  65-85 arası çıkıyor. Bişeyler atıştırınca düzeliyorum.

Bazen kendi kendime diyorum. işe dalıp yemek yemeyi mi unutuyorum acaba diye :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Eğer tansiyon ve açlık şekerin normalse bir sorun yok. Genelde insanlar diyetlerinin en başında alışkın olmadıklarından hep bir enerjisiz, yorgun hissederler.

Bol bol su içmeni ve antremandan hemen sonra muz veya agırlık antremanıysa whey/protein barı öneririm.

Edit: şimdi gördüm 8 saatlik açlık çok mantıklı değil benim her yaptığım kür veya diyette maks 3-4 saatlik aralıklar olurdu.

sandman tarafından 28/Oca/23 19:04 tarihinde düzenlenmiştir

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

hba1c, b12, vitamin d değerlerini görmeden bir şey diyemem anksiyete kaynaklıda olabilir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Çok aç kalarak diyet yapıyorsun demek ki hocam. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Memento_mori
    Memento_mori's avatar
    Erkek

Oturarak çalışıyorsan, uzun süredir efor sarf edecek aktiviten yoksa, yavaş yavaş başlamalısın, sadece yürü 6-6,5-7 yavaş yavaş hızı artırırsın, aniden başlarsan bayılırsın da..

1-2 ay alıştır, ayrıca kilo varsa koşma, dizlerine yazık, yavaş yavaş tüm vucut ağırlık çalış.

aniden aç kalmak da problem olur, sonuçta aniden almadın kiloyu, yavuz yörükoğlu 30 günde 10 yıl kitabını okumanı tavsiye ederim.

paketli gıda, şeker içeren yiyecek ve içecek bunları yavaştan bitir, vitaminleri de kontrol ettirmek gerek, eksik olan varsa bu süreçte takviyesini almak lazım.

Bahsi geçen her şeyi araştırmanı ve vitamin konusunu bir uzmana danışmanı öneririm.

süreklilik önemli.

boş
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antichrist
    antichrist's avatar
    Erkek

Kafein tüketimin nasıl hocam? Ben şahsen üst üste 2 tane kahve içeyim tok olsam da elim ayağım boşalmaya başlıyor. Sigara içiyor musun? Aç karna sigara içince de el ayaktan kan çekiliyor.

~
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

aç kalırsan daha zor kilo verirsin. vücut aç kaldığı zaman yağları korumaya almaya başlar. senin sık sık yiyip kalorisi düşük ama protein değeri yüksek şeyler yemen gerek. sıfır karb da iyi birşey değil. koşuyu yaparken de çok hızlı değil ağır ve sabit tempoda koşman gerek. hızlı koşu kas kütlesi yapmak için koşulur.  kilo vermek için daha düşük tempolarda koşman gerek

spora başlarken yaldır yaldır koşulmaz. yavaş yavaş yürüyerek başlayacaksın sonra hafif tempo arttırarak devam edeceksin. gittiğin yerde gym varsa kas kütlesi yapmaya bak. o şekilde yağ kütlesini daha hızlı eritirsin fakat ilk başta kardiyo sonra kas kütlesi çalışmalısın.

ha bi de asla iyice ısınmadan hiçbir sporu yapmayın. sonra kendinize zarar verirsiniz.

Ekerci tarafından 28/Oca/23 21:46 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Sigara yok.

Alkol yok.

B12 baya düşük bi ara 10 iğne yedim bir gün bile kendimi daha iyi hissetmedim.

Oğuz Yörükoğlunun kitabını okudum aralıklı orucu tavsiye ettiği.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Sigara yok.

Alkol yok.

B12 baya düşük bi ara 10 iğne yedim bir gün bile kendimi daha iyi hissetmedim.

Oğuz Yörükoğlunun kitabını okudum aralıklı orucu tavsiye ettiği.

Demir eksikliği var sende. muhtemelen kırmızı et sevmiyorsun. parmak ucuna 3mm genişliğinde 3mm derinliğinde bir delik aç kronometre tut kaç saniyede kanama duracak gözlemle kaç dakikada kabuk başlangıcı yapacak katı jel kıvamına gelecek gözlemle. bir arkadaşımız vardı korona döneminde her şeyi içiyordu korona olmamak için, elini kesti bantla falan durmadı kanama renk te çok açıktı kandaki bende oksijenli suyu döküp dokuları bir arayagetirip elini bilekten kemerle sıkıp bir daha oksijenli su boca edip o durma anında üstüne japon yapıştırıcıyı soğutucuyu bastım zırt diye durdu kanama. bu arkadaş hastaneye gitti aldığı o abidik gubidik kimyasallar kanını normalden fazla sulandırmış demiri de idrar yolu ile atmış. çoğu insanda vücut demiri fazla tutmuyor bazı insanlar çayı çok tüketiyor tein de vücutta bağlı demiri kana salar ve idrarla atılmasını sağlar çok çay tüketen insanların bu yüzden fazlaca patlayıcı gücü olmaz. Bence kanının sıvılığını gözlemleyip ona göre hareket et.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    antichrist bunu yazdı

Kafein tüketimin nasıl hocam? Ben şahsen üst üste 2 tane kahve içeyim tok olsam da elim ayağım boşalmaya başlıyor. Sigara içiyor musun? Aç karna sigara içince de el ayaktan kan çekiliyor.

Aynısı bende de oluyor aç karnına çay kahve içinde elim ayağım gidiyor. Bunun bi nedeni var mı acaba?

@retret hocam demir değerleri normal sınırlarda idi en son. Belki ben fazla abartıyorumdur ama sanki düşüp bayılacak gibi oluyorum.

Toplam Hit: 2851 Toplam Mesaj: 13
tansiyon şeker