folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hertürlü Web tabanlı Saldırı Taktik ve Stratejileri
linefolder Server'a Girip Şirket Muhasebe Verilerini Sildiler. Ne Yapabilirim ?

Server'a Girip Şirket Muhasebe Verilerini Sildiler. Ne Yapabilirim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Abiler, ablalar;

Şimdi ben güvenliği ne şekilde nasıl yapacağım. Böyle adım adım anlatacak birileri var mı ? Hiç anlamıyorum bu işlerden, şunu yap bunu yap demeyin lütfen. 

Delegado_Zero tarafından 13/Şub/15 12:11 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocam danışman biriyle anlaşsanız.  Küçük işletmelere bakan firmalar var. Aylık yıllık belli miktara anlaşıyor belli periyotlarla hizmet veriyor. Benim çalıştığım firma da bu işi yapıyor ama onlar milyon dolarlık anlaşmaların altındaki rakama imza atmıyorlar :/

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheMayk
    TheMayk's avatar
    Erkek

Yedek mutlaka alın fakat yedek aldığınız diski takılı bırakmayın, bizim arkadaşın iş yerinde yedek aldıkları harici diskide şifrelemiş :)

Sperm Gibi Adamlar Var İnsan Olma İhtimalleri Milyonda Bir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek
    hocam luca muhasebe programini arastirmani onerrim bir smmm olarak artik yedek alma devri vs kapandi
    ayrica kimseye parani kaptirma evraklar sende nasilsa otur tekrardan isle
    tlfdan yaziyorum imla icin ozur

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

adam banka hesabıyla falan uğraşmıyor. ödeme yöntemi bu şekilde;

bak şimdi odemeparki.com adresine git canlı desteğe bağlan 350€ ukash alacağım ede fiyatını sor 1050 tl felan yapıyor var derlerse ellerinde varsa banka hesap numaralarını al adamların sonra verdikleri hesap numarasına 350€ kaç tl ie o miktarı havale yap havale yaptıktan sonra tekrar bağlan ödemeyi yaptım kodumu alabilirmiyim de sana verecekleri kodları bana ver bende bağlanıp işini çözeyim

neyse ben güzel bir cevapla içimi döktüm. eğer bu işten anlamıyorsak ve bir şekilde işimizi yapmak zorundaysak dediğiniz gibi bir danışmanlık şirketiyle anlaşıp sağlam bir sistem kurmak. hepiniz sağolun. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    taekwondo bunu yazdı
    hocam luca muhasebe programini arastirmani onerrim bir smmm olarak artik yedek alma devri vs kapandi
    ayrica kimseye parani kaptirma evraklar sende nasilsa otur tekrardan isle
    tlfdan yaziyorum imla icin ozur

LOGO zaten iyice sıkmaya başladı beni. Herşeyi dert. Biraz kullanımı kolay diye önmuhasebe işlemlerinde kullanıyoruz. Okul bitsin Luca'yı düşünüyorum bende. Sağolasın. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

savcılığa başvur durmu izah et çünkü ilerde maliyeylede sıkıntı çıkmasın. anlatsan hükmü yok ama polsie bildirirsen en azından ceza ödemezsin birde üsütüne.

geçmiş olsun

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Hocam ben tüm portları kapalı makinaya bile en az 10 haneli karman çorman şifre yazıyorum 123456 diye şifre yapılır mı bu devirde :D

Muhasebe dbsi bulunan pcye mümkünse her gün dükkanı kapatmadan harici hdd yedek alın. Birkaç müşterimin başına gelmişti eski çalıştığım yerde. Geçmiş olsun hocam. Yapılacak pek bişey görünmüyor. Pek çözüm bulanı görmedim böyle bir işte.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

geçmiş olsun.

luca var iken hala başka muhasebe programıda kullanmayın artık. mikro kullanıyorduk eskiden yedek almaktan canım çıkıyordu. lucaya geçtik istediğim yerden girip defter işleyebiliyorum. 

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Magdurlar Dosyalari kurtaramayinca sikayetci oluyor ama ibneler hep proxy arkasinda, polis yakalayamiyor.

Ben yakaladim daha once bolelerini de vatandas dosyalarini acinca da sikayetci olmuyor ugrasmamak icin. Ibnenin bilgileri polise versen de savcilik emri olmadan bisi yapamiyor.

Mumkun oldugunca salaga yatip ipsini alabilecein ortama cekmelisn. Istiyorsan sirket bilgilerini ver deniyim kufur fln etmediysen dialog yolu aciksa =)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
Toplam Hit: 11738 Toplam Mesaj: 37