Serverlar İçin Antivirus (?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Selamlar mürid ve mürideler,

Bu aralar ransomware yogunluğu için serverlara bir antivirus kurayim dedim. Yedek planlamamı vs düzenledim. SQL'lerimi Git sunucumu, applicationlarimi güzel güzel google drive'a yedekliyorum. 

Bunlar düzeltici faliyet ama birde önleyici bir faliyette bulunmak istedim. Önleyici bir antivirus düşünüyorum karspersky ye baktim 5 desktop 1 server icin 1.154TL demiş. Benim sadece serverlara antivirus e ihtiyacim var.

Sizin önereceğiniz fiyati makul olan bir şey var mıdır ? sonuçta bu benim cebimden cikacak extra bir fee ve 20 tane civarinda makineye alacağım için ciddi bir kalem. Boyle uzaktan takip mobile bildirim gibi seyleri olmayan crackli ye pek yanaşmak istemediğim mantikli önerilerinize açığım dostlar.

Edit : Sunucular birbirinden bağımsız farkli datacenterlarda ve A.D. gibi bir yapı yok.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Selamlar mürid ve mürideler,

Bu aralar ransomware yogunluğu için serverlara bir antivirus kurayim dedim. Yedek planlamamı vs düzenledim. SQL'lerimi Git sunucumu, applicationlarimi güzel güzel google drive'a yedekliyorum. 

Bunlar düzeltici faliyet ama birde önleyici bir faliyette bulunmak istedim. Önleyici bir antivirus düşünüyorum karspersky ye baktim 5 desktop 1 server icin 1.154TL demiş. Benim sadece serverlara antivirus e ihtiyacim var.

Sizin önereceğiniz fiyati makul olan bir şey var mıdır ? sonuçta bu benim cebimden cikacak extra bir fee ve 20 tane civarinda makineye alacağım için ciddi bir kalem. Boyle uzaktan takip mobile bildirim gibi seyleri olmayan crackli ye pek yanaşmak istemediğim mantikli önerilerinize açığım dostlar.

Edit : Sunucular birbirinden bağımsız farkli datacenterlarda ve A.D. gibi bir yapı yok.

Hacım illede windows olmak zorundamı ?

Harbiden paranoyak olduk..

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    HoLyCat bunu yazdı

Hacım illede windows olmak zorundamı ?

Harbiden paranoyak olduk..

evet dostum malesef development yapan arkadaslar inat ile devam ediyor birde.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Hocam, başlık ile içerik arasındaki bağı ben mi yakalayamadım?

"İşletim Sistemi" istiyorum başlığı, "Antivirüs" istiyorum içeriği.

Ona göre cevap yazayım dedim de aklım karıştı.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

@rakkoc geliştirici arkadaşları sevelim istersen?

Eğer Windows'la devam edeceksen önerilerim klasik hardening guide'lardan ileri gidemez. 

1)Sistemler doğrudan internete açılmamalı ve bir firewall/WAF/IPS gibi ara katman üzerinden çıkmalı

2)Core/nano kurarak minimum kurulum yapman

3)Sistemlere bağlanan kullanıcılarlar, laptopları çalıştıranlar aynı olmasın. Mesela sisteme RDP yaparken rdp-rakkoc diye bir kullanıcın olsun ama laptopun kullanıcı adı rakkoc olsun ve asla sunucuya rakkoc sisteminden doğrudan bu kullanıcı/servislerle erişim verme. 

4)Bastilon/jumper kullan yani önce insanlar bir sunucuya RDP yapsınlar sonra oradan sistemlere bağlanabilsinler.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Client lar için Sophos Home Free kullanabilirsin hocam. 8 ya da 10 Cihaza kadar ücretsiz tek hesap üzerinden bulutt yönetim ile yönetebiliyor istisna belirtebiliyor ayar çekebiliyorun. 20 pc için 2 adet sophos gmail kaydolursun 2 parça halinde free yönetebilirsin. Ben 1 yılı aşkındır kullanıyorum 1 kez bile vukuat olmadı. Kurmadan önce bikaç ayda bi mutlaka vukuat olurdu. 

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    ontedi bunu yazdı

Hocam, başlık ile içerik arasındaki bağı ben mi yakalayamadım?

"İşletim Sistemi" istiyorum başlığı, "Antivirüs" istiyorum içeriği.

Ona göre cevap yazayım dedim de aklım karıştı.

doğru soyledin. başlığı yanliş yapmişim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

moruk 20 tane bilgisayara tek tek AV alinmaz, endpoint security alacaksin yonetim konsoluyla birlikte gelecek, tek noktadan kontrol edeceksin her seyi.

kaspersky'yi pek cok banka kullaniyor ve memnun; https://www.kaspersky.com/small-to-medium-business-security/endpoint-select 20 pc icin 5000 lira yillik.

eset fiyat yazmamis maille ogrenebilirsin, asagi yukari aynidir, https://www.eset.com/us/business/endpoint-security/windows-antivirus/

bunlar disinda bitdefender baya meshur genelde diger av lere rebrand olarak veriyor management console haric.

bence kapasiki.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek
    AMpul bunu yazdı

moruk 20 tane bilgisayara tek tek AV alinmaz, endpoint security alacaksin yonetim konsoluyla birlikte gelecek, tek noktadan kontrol edeceksin her seyi.

kaspersky'yi pek cok banka kullaniyor ve memnun; https://www.kaspersky.com/small-to-medium-business-security/endpoint-select 20 pc icin 5000 lira yillik.

eset fiyat yazmamis maille ogrenebilirsin, asagi yukari aynidir, https://www.eset.com/us/business/endpoint-security/windows-antivirus/

bunlar disinda bitdefender baya meshur genelde diger av lere rebrand olarak veriyor management console haric.

bence kapasiki.

beyler Antivir konusunda kav ın üstüne yok fiyat konusundada adamlar TL fiyat veriyorlar 11 . aydan itibaren değişecekmiş

ben 2 ay once boyle bir konu açmıştım Kav cloud aldım hem yonetimi kolay hem süper antivirüs .

fiyat 2 yıllık aldık 1 yıllda onlar verdi 3 yıl almış olduk

toplam 3600 TL ye falan geldi 15 PC

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek
    blackstone_tr bunu yazdı
    AMpul bunu yazdı

bence kapasiki.

beyler Antivir konusunda kav ın üstüne yok fiyat konusundada adamlar TL fiyat veriyorlar 11 . aydan itibaren değişecekmiş

ben 2 ay once boyle bir konu açmıştım Kav cloud aldım hem yonetimi kolay hem süper antivirüs .

fiyat 2 yıllık aldık 1 yıllda onlar verdi 3 yıl almış olduk

toplam 3600 TL ye falan geldi 15 PC

Kav kadar yönetimi karmaşık bir av görmedim açıkcası hersey fiyat değil hocam ben begenmedim değiştirdim ben memnun kaldım ben kullanıdıgım ürünün herseyine hakim olmayı severim KAV bana göre değil.

konuya dönerssek @rakkoc hocam trend micro deep security ürünü fazlasıyla işini görecektir açıkcası ama fiyat olarak bilmiyorum fazla fiyat verebilirler gibime geldi

ben onu kullanıyorum sunucularımda gayet memnunum açıkcası

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

sunucu ve client için arkadaşın dediği gibi trend micro çak gitsin.

Toplam Hit: 5487 Toplam Mesaj: 12
server antivirusu antivirus