folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder SGK Nın Sistemini Yazanların Aklından Zoru Mu Var?

SGK Nın Sistemini Yazanların Aklından Zoru Mu Var?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Biliyorsunuz GSS gibi bir saçmalık başlamıştı. Öğrenciler babalarından 25 yaşına kadar yararlanabiliyorlar. Ancak sistemin bazı saçmalıkları olduğunu ve haksız yere borçlandırdığını daha önce belirtmiştim: http://www.tahribat.com/Forum-Genel-Saglik-Sigortasi-Sacmaligi-158699/

Bu sene 13 Eylül 2012 tarihinde okul dönemi başlar başlamaz okulumdan öğrenci belgesi aldım. Bu öğrenci belgesini SGK'ya verdim ve 4. sınıf olduğum için 13 Eylül 2013 e kadar provizyon yapacaklarını söylediler. 2 kere SGK daki bayana bu durumu sordum ve 1 sene boyunca provizyon olacağını ve sorun olmayacağını söylediler. Az önce ziraat bankasının GSS prim borcu sorgulama sayfasından arkadaşımın borcu olup olmadığını sorgulattırken kendimide sorgulatmak aklıma geldi. Acaba bir sorun olup olmadığına bakmak için. Birde baktım ki ziraat 250 küsür TL borcum olduğunu söyledi. İnanmadım Turkiye.gov.tr den SPAS uygulamasından sorgulama yaptım ve birde ne göreyim. 1 ocak 2013 den beri GSS kapsamına alınmışım. Bu ne saçmalıktır yahu. İşe girmedim birşey yapmadım. Bu sistemi yazanların akıllarından zoru mu var?

Şimdi işin gücün yoksa git bunları düzeltmek için uğraş dur.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

sene başında bende dediğin şeyleri yaptım.2 ay önce gittim hastaneye muayene olamadım.gittim sordum sgkya geçenler gss ye düşmüş hemen düzeltiyorum dedi kadın.eski işlemlere bakıp çıktısını aldı.bi dosyayla birleştirdi tamamdır dedi 1 dk bile sürmedi düzeltti.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

Sistemi yazanlar olarak aklımızdan zorumuz yok. Bize gelen talimatlara göre yapılıyor herşey, emir kuluyuz, biz iyiyiz yani, tanısan seversinde bizi.

O mantıkla düşünemedim hocam kusura bakma. Sitemim bu sistemi bu hale getirenlere.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı
    TeRRoR bunu yazdı

Sistemi yazanlar olarak aklımızdan zorumuz yok. Bize gelen talimatlara göre yapılıyor herşey, emir kuluyuz, biz iyiyiz yani, tanısan seversinde bizi.

O mantıkla düşünemedim hocam kusura bakma. Sitemim bu sistemi bu hale getirenlere.

hocam arada bir olur sonuçta milyonlarca insan var kayıtlarda sorun olabiliyor git düzelttir bana hergün neler geliyo doğum tarihi 2304 olan bile vardı time traveller diyoduk :)

www.yesilgrow.com - Growshop
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Protesto
    Protesto's avatar
    Erkek

o değilde :| sistemde sorgulama yaptığımda "kişi kaydı bulunamadı"  diyor.

borç bulunamadığında veya gss kapsamında olmadığındamı bu uyarıyı veriyor acaba ?

üniversiteye hazırlandığımdan ve sgk dan herhangibi bir bildirim gelmediğinden hiç bulaşmayayım diyorum üni ye gidene kadar ama

bir yandanda borçlanıyorsam diye korkmuyor değilim :| varmıdır bilgisi olan?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Protesto bunu yazdı

borç bulunamadığında veya gss kapsamında olmadığındamı bu uyarıyı veriyor acaba ?

üniversiteye hazırlandığımdan ve sgk dan herhangibi bir bildirim gelmediğinden hiç bulaşmayayım diyorum üni ye gidene kadar ama

https://sgk.ziraatbank.com.tr/

adresine giriyorsun sorguluyorsun

8 TL Faiz binmiş 478 kağıt olmuş. Allah büyük bir gün öderiz be...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

tutar=1332,83

niçin borcum var la benim ne borcu bu dünyadan bi haber yaşıyorum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

sgk sistemi kadar saçma bi sistem yok. işin içinde olduğum için öyle tuhaflıklar denk geliyor ki dilin tutulur.

3.senem üni'de toplam 7 tane öğrenci belgesi verdim pederin üstüne geçmek için ayda bi sıfırlanıyor resmen sistem :/

en son sgk döndü ilişmedim kaldı öyle.

Ödenmemiş borcunuz bulunmamaktadır.

bundan yırttık bari

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

aynı sorun bende de var hocam her hastaneye gıttıgimde sigortanız yok diyorlar sonra gidiyorum sgk ya gss ye sokmuşlar borç işlemiş öğrenci belgesi veriyorum tamam diyorlar ama her seferinde aynı bok bıktım öğrenci belgesi götürmekten son gittiğimde de aynısı oldu tama dedi aldı evragi atti bir koseye

dedim ne tamammı ya sürekli aynısı oluyo geri aldı evrağı sizin işlem neydi dedi (yeni atanmış belli 1 tane genç kız) dedim kafa mı buluyosunuz yeniden anlattım durumu bilgisayardan birşeyler yaptı gene dedi tamam

dedim tamam da ne oldu ne bitti borcunuz silinecek dedi bir daha sorun çıkmaz değil mi dedim çıkmaz dedi bu arada benim işlemleri yaparken yanına aynı yaslarda bir adam geldi onla muhabbet ediyodu bir yandan 

sinirden dalacaktım ama neredeyse bunlar nasıl kpss den 90 puan alıp atanıyor arkadas akım almıyor

bu arada ziraatin linkini verecek varmı bir daha bakim

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

konuyla alakasız ama yeni doğan çocuk  7181 $ borçla doğuyor (hazine bakanlığı ve tüik verileri / dış borç verileri )

7181 $ bi yerlerden çıkaracaklar mecburlar yani bu sgk olur kgs olur zorunlu deprem sigortası olur mecbur yani geçirecek bi yerlerden ki ödensin

bu borç

Minimalist Değilim Tembelim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    imlegend bunu yazdı
    Protesto bunu yazdı

https://sgk.ziraatbank.com.tr/

adresine giriyorsun sorguluyorsun

8 TL Faiz binmiş 478 kağıt olmuş. Allah büyük bir gün öderiz be...

hocam bu nedir ne değildir ? gss neyse ona baktım "1695,87" yazıyor. 10 günlük bir sigortam vardı, onun dışında öğrenciyim. NEdir durum ? Ne oluyor yani ?

Toplam Hit: 4803 Toplam Mesaj: 24