folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Sıfır Ayarında Macbook Pro Touchbar Touch ID 13 Inch İ5 Garanti Devam Ediyor. (Satıldı)

Sıfır Ayarında Macbook Pro Touchbar Touch ID 13 Inch İ5 Garanti Devam Ediyor. (Satıldı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı

@PanxeR Sıfırı Trendyolda 9499tl  https://ty.gl/y4cbzdlvn

Tbt indirimiyle ederi 7500-8000 arası diyorum.

bu cihaz bi önceki nesil

işlemci düşük ve touchbar yok senin attiğinda nornal o fiyata olması.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OCEANUS
    OCEANUS's avatar
    Erkek
    OCEANUS bunu yazdı

Hep sunu merak etmisimdir simdi mac os var bu cihazlarda icerigi windows ile kiyaslanmaz asla stabilite bambaska denilebilir eminim oyle.

%100 Ayni donanima sahip bir windows cihaz olsun ve mac os olan bir cihaz ile kiyaslama yapilsa burada sonuc sizce ne olur?

Ornek photoshop uzerinden degerlendirsek yada herhangi bir islem yaptik diyelim aralarinda gercekten bariz bir fark var midir?

Mac kullananlar bu durumu kisaca nasil ozetleyebilir?

Cok seviyorum su cihazlari tek sikinti her onune gelen seyi yukleyemiyorsun iste tek sorun o olsa gerek yada ben oyle biliyor olabilirim.

Su konuyu aciklayabilecek tecrubeli bir mac kullanicisi varsa gercekten cok sevinirim.

Gercekten cok merak ediyorum dusundugum gibiyse eger ileriki zamanda almayi dusunuyorum.

KNOWLEDGE IS POWER!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

up

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    OCEANUS bunu yazdı

Hep sunu merak etmisimdir simdi mac os var bu cihazlarda icerigi windows ile kiyaslanmaz asla stabilite bambaska denilebilir eminim oyle.

%100 Ayni donanima sahip bir windows cihaz olsun ve mac os olan bir cihaz ile kiyaslama yapilsa burada sonuc sizce ne olur?

Ornek photoshop uzerinden degerlendirsek yada herhangi bir islem yaptik diyelim aralarinda gercekten bariz bir fark var midir?

Cok seviyorum su cihazlari tek sikinti her onune gelen seyi yukleyemiyorsun iste tek sorun o olsa gerek yada ben oyle biliyor olabilirim.

Apple kendi ürettiği donanımlarla yazılımları her zaman en üst düzeyde performans alınacak şekilde tasarlıyor.

örneğin windowsta adobe premiere ile yapılan kurgunun renderını almaya çalıştığınızda 10 dakika sürüyor ise apple da kendi ürettikleri final cut pro ile aynı render ı 2 dk da alabiliyorsunuz.

adamlar donanım ile yazılımı çok güzel optimize ediyorlar.

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek
    OCEANUS bunu yazdı
    OCEANUS bunu yazdı

Su konuyu aciklayabilecek tecrubeli bir mac kullanicisi varsa gercekten cok sevinirim.

Gercekten cok merak ediyorum dusundugum gibiyse eger ileriki zamanda almayi dusunuyorum.

2019 Model 8. Nesil i5 işlemcili, 8 GB Ram'li 256 SSD'li bir Windows makina ile (Asus Vivobook) Photoshop 20 Saniyede açılırken

2011 Model 2. Nesil i5 İşlemcili, 8 GB Ram'li 256 SSD'li (Sandisk) Macbook'ta Photoshop 10 Saniyede açılıyor.

Açılması pek mühim değil. Örneğin 500 cm X 200 cm 300 Dpi bir baskı dosyası açıp işlem yaptığında Mac'te hızı fark edebiliyorsun. 

Bu arada 2 bilgisayarda Diskler boş ve Ram'i vs dolduracak bir işlem yapılmıyor. 

2. ve bence en önemli konu; Android için bir uygulama geliştirdiğinde muhtemelen 2-3 saat içinde onaylanıp markette yayınlanıyor ama IOS için bir uygulama geliştirdiğinde yayınlaması tatil günlerine denk gelmezsen minimum 1 haftayı bulabiliyor. IOS'u kontrol ettikten sonra kabul etmezse sana şu şekilde dönüş yapıyorlar. Muhtemelen MacOS için geliştirilen Photoshop vs gibi yazılımlarda da aynı mantığı güdüyorlar. 

- X butonu parmak ile basmak için çok küçük. Bilmemne sayılı tasarım kriterleri dokümanını incele. Veya X butonuna basarken parmak ekran dışına çıkıyor. Düzelt.

- Bilmemne ekranında değişkeni şu şekilde tanımlamışsın. Şu tipte tanımlarsan daha az yer kaplar. 

- Şu ekranda dışarıdan veri alıyorsun. Bunu https üzerinden al. 

- Şu ekranın kodlarında kullandığın algoritma yanlış çok fazla kaynak tüketiyor. 

- Senin bu uygulama için kamera erişimine ihtiyacın yok. 

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    legendary bunu yazdı
    OCEANUS bunu yazdı
    OCEANUS bunu yazdı

2019 Model 8. Nesil i5 işlemcili, 8 GB Ram'li 256 SSD'li bir Windows makina ile (Asus Vivobook) Photoshop 20 Saniyede açılırken

2011 Model 2. Nesil i5 İşlemcili, 8 GB Ram'li 256 SSD'li (Sandisk) Macbook'ta Photoshop 10 Saniyede açılıyor.

Açılması pek mühim değil. Örneğin 500 cm X 200 cm 300 Dpi bir baskı dosyası açıp işlem yaptığında Mac'te hızı fark edebiliyorsun. 

Bu arada 2 bilgisayarda Diskler boş ve Ram'i vs dolduracak bir işlem yapılmıyor. 

2. ve bence en önemli konu; Android için bir uygulama geliştirdiğinde muhtemelen 2-3 saat içinde onaylanıp markette yayınlanıyor ama IOS için bir uygulama geliştirdiğinde yayınlaması tatil günlerine denk gelmezsen minimum 1 haftayı bulabiliyor. IOS'u kontrol ettikten sonra kabul etmezse sana şu şekilde dönüş yapıyorlar. Muhtemelen MacOS için geliştirilen Photoshop vs gibi yazılımlarda da aynı mantığı güdüyorlar. 

- X butonu parmak ile basmak için çok küçük. Bilmemne sayılı tasarım kriterleri dokümanını incele. Veya X butonuna basarken parmak ekran dışına çıkıyor. Düzelt.

- Bilmemne ekranında değişkeni şu şekilde tanımlamışsın. Şu tipte tanımlarsan daha az yer kaplar. 

- Şu ekranda dışarıdan veri alıyorsun. Bunu https üzerinden al. 

- Şu ekranın kodlarında kullandığın algoritma yanlış çok fazla kaynak tüketiyor. 

- Senin bu uygulama için kamera erişimine ihtiyacın yok. 

yukarıdakiler gibi

1e1 aynı donanımı bırak yarı donanımla bile mac mac cihazlar uçuyor iş yerinde 2012 model mac pro var 22 inch galiba yapmadığı iş yok hatta steam steam yüklü oyun bile oynuyorum.

bu render ve convert meselesi gerçekten öyle ve sadece mac de de değil

örnek 4k bir videoyu editlediniz android de samsung note 10 olsun iphone da 11 , iphone 2dk da convert ederken android de en iyi ihtimal ile 2katı genelde 4katı sürüyor

yani mac ve ios kısıtlı donanımla en yüksek ve stabil performans için tasarlanmış cihazlar buda daha hızlı ve uzun süre yazılım güncellemesi anlamına geliyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Acil ihtiyaçtan dolayı fiyat 8.000 TL Hocalar.

14k lık cihazı 8k ya alacaksınız bu temizlikte bulamazsınız söylemesi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

up

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    OCEANUS bunu yazdı

windows'un aynı donanım uzerinde benzer performans verme ihtimali yok. cunku cekirdek seviyesinde windows'un ozellestirmesi yok.

apple kullanacagi donanıma ozel cekirdek seviyesinde ozellestirme yapiyor. tek fark bu.

birde daha onceki yorumlarda "apple'in urettigi donanım" gibi bir tabir kullanmis bir murit. hangi donanımı uretiyor? intel islemciyi mi? intel gpu'yu mu? ram'leri mi? nvme ssd'yi mi?   tamam abartin ama o kadarda degil.

az insan çok huzur.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Cihaz tbt dışı satılmıştır.

Toplam Hit: 3084 Toplam Mesaj: 21
apple macbook macbook pro apple