folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Şifreleme Ve Fotoğraf

Şifreleme Ve Fotoğraf

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

mesela sesle şifrelemede mors kullanılabilir.

görüntü ve durağan bir görüntüde video olmadan tek bir kare fotoğrafta iki kişinin kendi arasında geliştirdiği bir şifreleme nasıl yapabiliriz?

çok bariz garip birşey olduğu anlaşılmasın istiyorum. mesela nomral bir fotoğraf olsun fakat fotoğrafı alan kişi için öyle bir şablon geliştirmiş olalımki o fotoğraftan bir kelime çıkarabilsin. 

ve bu imgelerle tahmin yolu ile değil . kesin bir sonuç versin.

Bu konuda fikri olan yada yeni fikir kıvılcımları ateşleyebilecek olan varmı

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

tamamen harflerin karışık şekilde sıralı olduğu bi foto yaparsın, bakacak kişiye şablon verirsin. şöyle diyim bu cevap kağıdı muhabbeti var ya doğru şıklar delik oluyor onun gibi. veya şifren olur. 16651514 gibi. bunu çözümlersin, 1. sırada 6. harf, 6. sırada 5. harf gibi gibi. her mesaj için harflerin yeri değişir, veya şifren değişir. şifreyi bilmeyen sadece karışık harf dolu bi foto görür.

yani şöyle bi foto, artık estetik şekilde düzenlemek sana kalmış.

mdlfnbldnbdlnbl

fşkiadboebgnealşbna

jadbşnşkafloaşbnaenb

bjalkdnboeaşnalşkbşlBN

lsdfkjhnlsdşhnlsşdnhslşnhs

sblkdfnbsjdklsşdlnbaşlbnş

şu linkteki gibi abidik gubidik bi foto da olabilir. o zaman daha da gizli olur.

http://st.depositphotos.com/2864463/5058/v/950/depositphotos_50585633-stock-illustration-airport-departures-table.jpg

Prometheus tarafından 24/Mar/17 11:16 tarihinde düzenlenmiştir

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

evet bu olabilir. fakat bu zate n yazı olduğu için yazı fotoğrafı çekmek biraz basitmiş gibi geliyor bana.

biraz daha böyle incelikli birşey tasaralamk istiyorum. Fotoğraftaki nesne üzerindeki renk skalası.

nesnelerinin boyutlarının bir temsiliyeti

yada ışığa doygunluğu gibi.

bilmiyorum mümkünmü konu açma sebebim bu şekilde farklı fikirlerin çıkabilecek olması

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

google: Steganography

http://manytools.org/hacker-tools/steganography-encode-text-into-image/

artık ben daha napayım??? :)

NoktaliVirgul tarafından 24/Mar/17 11:25 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

google: Steganography

http://manytools.org/hacker-tools/steganography-encode-text-into-image/

artık ben daha napayım??? :)

işe yarar .

fakat amacım görsel birşey yaratmak. yani mesajın görsele bir etkisi olmalı.

burada içine yazı gizlesekte görsel bir değişime uğramıyor .

Öncelikli olan görsel olmalı.

Yani fotoğrafın şifresi "ahmet "ise görsel farklı " mehmet" ise çekilen görsel farklı olmalı.

ama bulunucak birşeyler belli gzl şeyler geliyor 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Hocam istediğin olayı beynimde 1 saattir canlandıramadım. Hem dışarıdan anlaşılmasın normal görünsün diyosun hem şifreli olsun diyosun. Üstünede tahmin olmasın kesin sonuç versin diyorsun. Bu inadından vazgeçersen şöyle birşey önerebilirim. Harflerin yerini değiştirerek bir resim oluşturup yapabilirsin. Şöyleki;

P  ->  D

A  ->  K

T  ->  C

A  ->  K

T  ->  C

E  ->  B

S  ->  Z

Burada mesela P harfini D temsil ediyor. Yani bu şekilde bir şifreleme ile karşı tarafa PATATES yazacaksan DKCKCBZ yazıp göndereceksin. Hatta karşı tarafa bir program bile verebilirsin. OCR ile resmi okuyup çıkan harfleri senin tanımlamana göre değiştirip doğru kelimeyi ekrana yazdırırsın. Ayrıca ileride çözülme ihtimaline karşı zaman zaman değiştirebilirsin. Bu sana her harf için 28 faktoriyellik bir olasılık kazandırır ki çözülmesi biraz zor olur kannımca.

Titanyumun gücü adına!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı

Hocam istediğin olayı beynimde 1 saattir canlandıramadım. Hem dışarıdan anlaşılmasın normal görünsün diyosun hem şifreli olsun diyosun. Üstünede tahmin olmasın kesin sonuç versin diyorsun. Bu inadından vazgeçersen şöyle birşey önerebilirim. Harflerin yerini değiştirerek bir resim oluşturup yapabilirsin. Şöyleki;

P  ->  D

A  ->  K

T  ->  C

A  ->  K

T  ->  C

E  ->  B

S  ->  Z

Burada mesela P harfini D temsil ediyor. Yani bu şekilde bir şifreleme ile karşı tarafa PATATES yazacaksan DKCKCBZ yazıp göndereceksin. Hatta karşı tarafa bir program bile verebilirsin. OCR ile resmi okuyup çıkan harfleri senin tanımlamana göre değiştirip doğru kelimeyi ekrana yazdırırsın. Ayrıca ileride çözülme ihtimaline karşı zaman zaman değiştirebilirsin. Bu sana her harf için 28 faktoriyellik bir olasılık kazandırır ki çözülmesi biraz zor olur kannımca.

uyumadım ben hala. net ifade edememiş olabilirim. Fakat bunun yanında ortada bir inat yok. dediğim gibi kasmadan fikir almak almak istiyorum. Aradada müdeale ediyorum kafamdakini biraz daha aktarabilmek için.

Şablon yazı üzerine kurulduğunda fotoğrafın bir anlamı olmuyor. o zaman mesaj mektup diyebiliridm. Fotoğraf olarak belirme sebebim şablonun fotoğrafla alakalı olmasını istemem.

Fakat bu noktada şablonu mesela neye göre kuracağımı bilemiyorum. 

Evet kesin sonuçlar versin istiyorum.

harf olmasın yazılı olarak. ama mesela bir merdiven merdivendeki basamak sayısı bir harfe tekabül edebilir. fotoğrafı aşağıdan yukarıya yukarıdan aşağıya göre okumalıyız tarzı kendi koşullarımızı oluşturabiliriz. Öncelikle fotoğrafın renklerine , sonra içindeki sayılara yöneliriz şeklindede bir yol izlenebilir. Bunlar benim aklıma gelenler.

Bunu daha sistamtik olarak derlemek istiyorum.

Öyle bir hale getirelimki mesela ben bir kelime yi sadece bir kare fotoğraf çekerek anlatabileyim. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

bu arada sanırım şöyle düşünmek daha net sonuçlar vericektir.

interstellar filmini izledinizmi bilmiyorum. Orada bir saat var. iletişim için o saat üzerinden bilgiyi nasıl aktarabilirim diye düşündüğü zaman karakter . mors alfabesi geliyor .

ve saatin saniye kolunu mors alfabesine göre harreket ettiriyor.

Şimdi burdaki saati çıkartıp yerine fotoğrafı koyalım. foto çekerek bir bilgiyi nasıl kurgulayabiliriz

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Hocam dediğin şey tamam yapılır yapılmasına diyelim de onu yapacak matematik bilgin var mı?

Yanlış anlamadıysam sen kendine özel olarak bir sistem geliştirmek istiyorsun yoksa bize bu işi yapan program ismi sorardın :)))

SkynetX tarafından 24/Mar/17 12:11 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Aşağıdaki senin dediğine uyuyor: Mesajın içeriği resme etki ediyor. Direk okunamıyor, 1 ve 0'lardan oluşuyor.

Mesela "insan yüzü" mesajını yazdığım programla encode ettim ve alttaki çıktıyı verdi:

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Hocam dediğin şey tamam yapılır yapılmasına da onu yapacak matematik bilgin var mı?

Yanlış anlamadıysam sen kendine özel olarak bir sistem geliştirmek istiyorsun yoksa bize bu işi yapan program ismi sorardın :)))

bu bahsettiğim şeyi şu an şu dk biri deseki böyle yapabilirsin

benim hiçbir işime yaramayacak:)

yani program ismi sormuyorum. Çünkü böyle şifreli fotoğraf ile yapacağım somut bir işim yok.

Benimki aklıma takılan bir soru. 3 4  saat kadar ben düşündüm. 

yukarıda belirtiğim bir kaç şey haricinde fotoğrafı ızgara şekşnde mesela karelere bölmek ve  karelere önceden yükleidğimiz anlama göre fotoğraf çekmek gibi teknikler geldi.

ama hiç biri belli bir sisteme dahil değil.

Buraya konu açarsam başka fikirlerde çıkar diye düşündüm.

yani matematik bilgim burda çok işe yarayacak birşey değil.

matematik zekam daha ön planda sanırım. amaç beyin fırtınası. somut çıktı değil

Toplam Hit: 2529 Toplam Mesaj: 31
şifreleme