folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Sigaraya SGK Zammı - Beyin Fırtınası Kopsun

Sigaraya SGK Zammı - Beyin Fırtınası Kopsun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

Hocalar iki ucu şeyli değnek, Yapılan uygulama mı daha mantıklı, son paragraftaki muhabbet mi ? 

"Sosyal Güvenlik Kurumu'nun uzun süredir üzerinde çalıştığı düzenlemelerde sona yaklaşıldı. Bunlar içerisinde sigara tiryakilerini yakındanilgilendiren konular da var. Yakında Bakanlar Kurulu'na gelmesi beklenen düzenlemeye göre, sigara satışlarından paket başına SGK payı alınacak. Sigara içenlerin içmeyenlere göre kronik rahatsızlıklara yakalanma riskinin daha yüksekolması ve bu pahalı tedavileri SGK'nın finanse etmesi, böyle bir uygulamayı gündeme getirdi. Düzenleme yasalaşırsa sigaralara paket başı 50 kuruş civarında SGK zammı yapılması bekleniyor. Böylece bir yandan SGK'ya ilave gelir kaynağı sağlanırken sigara içmeyenlerle içenler arasında da adalet sağlanmış olacak.

DAHA ERKEN ÖLÜYORUZ YA

Bu arada haberi paylaştığım sigara tiryakisi bir dostum, düzenlemeyi adaletsiz bulduğunu ifade etti. Sebebini sorduğumda, "Biz sigara tiryakileri evet belki kronik rahatsızlıklara daha fazla yakalanıyoruz. Ama çoğumuz ya emekliliği görmeden ya da emekli olduktan kısa süre sonra ölüyoruz. Sigara içmeyenler bize göre daha uzun süre emekli maaşı alıyor. Biz onlara ses çıkarıyor muyuz" dedi. Aslında bana çok da mantıksız gelmedi, siz ne dersiniz?"

Not : Bu SGK zammı konusu açıldı zannediyordum ama baktım bulamadım, açıldıysa affola.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

haksızlığa karşı böyle ince düşünülecekse, sigara içipte herhangi bi sağlk masrafı olmayan kişiyle sigara içip hastane masrafı olan kişi arasındaki haksızlığı nasıl çözücekler?  :)

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    MaviGozluDev bunu yazdı

haksızlığa karşı böyle ince düşünülecekse, sigara içipte herhangi bi sağlk masrafı olmayan kişiyle sigara içip hastane masrafı olan kişi arasındaki haksızlığı nasıl çözücekler?  :)

3 yıldır ne hastaneye gidiyorum ne ilaç alıyorum. Mına koduklarım benim primlerimi geri ödesinler o zaman bana :D

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

o zaman doğuştan sakat doğmuş ve sürekli tedaviye ihtiyaç duyan insanları direk imha edelim amk
    adamlar kamasutranın kralını yapıyorlar uzerımızde

neyse allahtan bıraktım sigarayı üç gündür, elhamdülillah beni teğet geçti içenler düşünsün kardeşim banane !1!!11

destination@tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ONEMINUTE
    ONEMINUTE's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

edit.

ONEMINUTE tarafından 13/Kas/13 23:54 tarihinde düzenlenmiştir

;ATATÜRK"ÜN FEDAİ ORDUSU {AFO}; # ATATÜRK Öldümüki? Atatürkçüler Ölsün... #
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Winston alıyorum kaçak 5 liraya Gürcistan sigarası.İstedikleri kadar zam yapsınlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

keşke denildiği gibi olsa ama sanmıyorum :)

o parayla yol yapılır bilmemne yapılır.

başka borçlar ödenir.

amaç vergi almak sadece.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanacasta
    sanacasta's avatar
    Erkek

SGK hastanelere köşeyi döndürdü borç batağına girdi. Açığı kimin sırtından çıkaracağı belli... Bunca açılan hastane kapanmaz açığı sürekli kapatacak fon yaratmaları lazım.

sanacasta tarafından 14/Kas/13 00:53 tarihinde düzenlenmiştir

https://twitter.com/ElliotticianRB
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EvladiFatihan
    EvladiFatihan's avatar
    Erkek

Başladığımda 3.95 di 7.50 lira oldu amk 3 4 yılda . Ne içecez eşşek boku mu sarıp içelim 

Yapacağım işleri, sakalımın bir kılı bile bilse, onu kopartırım
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    EvladiFatihan bunu yazdı

Başladığımda 3.95 di 7.50 lira oldu amk 3 4 yılda . Ne içecez eşşek boku mu sarıp içelim 

annem sigara içtiğimi öğrendiği gün bana o kadar kızmıştı ki " onu içeceğine bok iç " demişti. :DDD 

Olay senin dediğine doğru gidiyor galiba, tezek kokulu günler yakın..

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

1,5 yıldır içmiyorum Allah'a şükür. İnşallah tekrar başlamam.

Zamanında 2.5 TL olan paketler şimdi 6 TL felan sanırım.

Allah içene yardım etsin. Sarmada bir yere kadar.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 2562 Toplam Mesaj: 23