Sigorta Şirketi İcralık Durum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

merhaba arkadaşlar

yaklaşık 1 yıl önce ablam yeni bir ev aldı ve bütün eşyalar sıfır olmak üzere A dan Z ye evi sıfırdan düzmüştü. 10 ay önce evde yangın çıktı, yangının çıkma sebebi arçelik markalı buzdolabınının motorunda arıza çıkarması, tam bilmiyorum ama yangın buzdolabının motorundan çıkmış.. yangın sırasında ablam ve eniştem Sinopta tatildelerdi.. evde kimsenin olmaması bi yönden iyiydi.. yangını gören komşuların müdehalesiyle bi süre sonra yangın söndülmüş fakat mutfak tamamen kullanılamaz hale gelmişti, yangının çıkmasıyla diğer odalardaki eşyalar tamamen is kıyafetlere varana kadar is, tavanlar tamamen herşey, evin girişindeki tüm koridorlar 1 kattan en üst kata kadar is, tüm kat balkonları tamamen is olmuştu.. olayın ardından arçelikle görüşüp masraflar karşılanmassa mahkemeye vereceklerini söylemişler, arçelikte bizi mahkemeye vermeyin biz masrafları karşılayacağız demişler.

neyse kısa kesim burayı, karşıladıkları ücret 17 bin lira, 17 bin lira karşıladıkları ücret sadece mutfaktaki beyaz eşyalara ve mutfak dolaplarına harcandı, hepsinin faturaları mevcut.. daha sonra, XXXXXX denen sigorta şirketi 12.500 lira kadar yardım yapmış, ve bu para da tamamen evin tüm temizlik masraflarına harcandı, oda yetmedı cepten bi dünya para harcandı.. anlıyacağınız yangın sonrası yapılan 17 bin ve 12 bin liralık yardımlar evin masraflarına yetmedi, üstelık mutfak hariç diğer odaların kanepesı yatak odası, giyim eşyaları, çocuk odaları halılar perdeler vs ürünler yıkanarak geri kazandırılmasına rağmen para yetmedi. birde hepsinin sıfır alınması durumunda kaç para gidecekti bilmiyorum hesabı zor yapılır..

bu durumda şunuda söylemem gerekir, evin tüm temizliğini tamemen ablam annem diğer ablalarım ve diğer abilerimin desteğiyle nihayetine erdirilmiş, sigorta şirketinden temizlik adına hiçbir yardım alınmamıştır..

aradan 10 ay geçti ve 2015 in mayıs ayı bugün 2. icra müdürlüğünden zarf geldi, 7 gün içinde dönüş yapmamızı bekliyorlar. suçumuz hem arçelikten 17 bin lira almak, hem sigortadan 12 bin küsür lıra almak.. sigorta firması bizi mahkemeye vermiş parayı ödememizi istiyorlar..

zarfın gönderildiği avukatı arıyorum parayı ödemelsiniz hiçbi hak talep edemessiniz diyor..

sigorta firması arçeliklede görüşmüş neden para verdiniz diye, arçelik yetkilileride demişler müşterimiz bizim ürünümüz yüzünden mağdur, biz kendi ürünlerimizin masrafını karşıladık demişler..

biz bilmediğimizden temizliği bile kendimiz yaptık, halbuki sigorta firması paşa paşa yaptırmak zorundaymış.. bilmeyipte yediğimiz haltlar bugün yine kapımızı çaldı..

bizim bu durumda nasıl bir yol çizmemmiz gerekir arkadaşlar.. ne yapmalıyız, avukata diyoruz dava açalım, kazanamassınız diyor.. bu para bizden gidecekmi kedi gibi ödeyecezmi yoksa bizimde kendimize göre haklarımız varmı

sitem hep âşinâlardan gelir bîgâneden gelmez!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

sigorta şirketi hangi mantık ile sizi mahkemeye vermiş ? kağıtta ne yazıyor ?

mahkemeye verecekse neden bu parayı ödemiş ? hangi sigorta firması ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

nerden yazsam bilemedim

toparlayım yazacam

yavaş yavaş yazayım 

Öncelikle: Bu gibi büyük firmaların çalıştığı sigorta şirketleri oluyor malın kusurundan dolayı çıkan zararlarda ödeme yapıyorlar bir müşterimin tüpü patlamıştı ordan biliyorum..

Ama sigorta şirketiyle firmanın anlaşmasını bilemiyorsun hangi limitler ve hangi koşullara kadar

"sigorta şirketi benim evimi paşa paşa temizlemek zorundaymış" yok öyle bir dava hocam teminatlar içinde enkaz kaldırma masrafları usta masrafları vb ibareler yoksa ki sizin poliçeniz yok tamamen arçeliğin varsayımı üzerine konuşuyorum karşılamak zorunda değil ha varsa teminatlar arasında yaptığınız masrafı sigorta şirketinden tahsil edebilirsiniz.

Sigorta şirketinin rücu dönüş sebebini çok merak ettim arada yazmadığın yada yanlış öğrendiğin birşeyler olabilir diye düşünüyorum

sigorta şirketi mutlaka eksper göndermiştir eksper ne yazmış sigorta şirketinin adı ne konuyu gizle yaz hocam herşeyi açık açık

DJ_Alper tarafından 07/May/15 15:53 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

pm attım hocam

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    CaNNi bunu yazdı

pm attım hocam

Keske pm yerine buraya yazsaydin bizde gorurduk ve basiniza geldiginde bole bocalamazdik

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

amk olaya bak la neler görüyorum amk bunların hepsi benim için bilgi kazanılımı oluyor 

Bak şimdi Olay şuandan ibaret

xx tarihinde hasara uğruyorlar Arçelikten hasarı ödemelerini istiyorlar Arçelikte tamam öderiz diyor ama bir protokol imzalatıyor diyorki ben bu hasarı ödediğimde başka hiç bir sigorta şirketine baş vurup hasar ödemesi istemeyeceksin tüketici tamam diyor. 

Sonra tüketici gidiyor xx sigorta şirketinden dosya açıyor ve ödeme alıyor xx sigorta şirketi bu olayda kusurlu olarak Arçelik aş yi gördüğü için Arcelik aş ye hacı bak ben bu parayı ödedim senin malın yüzünden bana bu meblağyı öde diyor Arcelik a.ş de banane amk elimde kapı gibi imzalı protokol var ben zaten tüketiciye ödeme yapmışım diyor

Sonra Sigorta verdiğim parayı geri ver Arçeliğe imza atmışın diyo

Arçelik a.ş hani gidip sigorta şirketine ihbarda bulunmayacaktın verdiğim parayı geri ver diyo

Ah keşke Arçeliği hiç karıştırmayıp direkt sigorta şirketiyle muhatap olsaydınız olayın başından beri benimle muhatap olsaydın keşke

eksper raporunda rücu imkanı var Arçelik aş yazıyor direkt  cayma yazdırırdım. 

DJ_Alper tarafından 07/May/15 18:11 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Aynen öyle Hocam..  Şimdi yapacak birşey varmı yoksa parayı ödeyip mevzuyu kapatacazmı 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    CaNNi bunu yazdı

Aynen öyle Hocam..  Şimdi yapacak birşey varmı yoksa parayı ödeyip mevzuyu kapatacazmı 

arçelikte istiyormu yoksa sadece sigorta şirketimi istiyor?

Arçelik rücu hakkımız saklıdır demiş ama istememiş gibi anladım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaNNi
    CaNNi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    CaNNi bunu yazdı

Sadece sigorta istiyor Hocam 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    CaNNi bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    CaNNi bunu yazdı

Sadece sigorta istiyor Hocam 

yazdım tekrar sildim şu arçeliğe attığınız imza olmasa ahh ahh sigortayı bile haksız çıkarırdık olayda 

amk sigortada ödediği her kuruşu arçelikten isteyecek oda imzalı kağıdı gösterecek olay burda kitleniyor amk 

Sigorta yönünden ben işin içinden çıkamadım sıka sıka alacaklar gibime geliyor

hukuksal boyutu için baş hukukcumuz irwayı sahneye davet ediyoruz.. :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

bildiğin ketenpereye getirile var burada anladığım kadarıyla.

DJ_Alper'in de dediği gibi 

sana imzalatılan evrakta eğer arçelik ben bu parayı veriyorum ama sen sigotadan para talep edemezsin demişse o parayı maalesef ki sigorta şirketine ödeyeceksiniz. İstediğiniz kadar da itiraz edebilirsiniz ben okumadım görmedim bilmiyordum olayını kimse yemez. Ayrıca beni anlamadığım bir nokta kusura bakma ama poliçeniz var ise neden Arçelikle muhattap oldunuz ki ? Ben müşterilerime hep söylerim boş poliçe olsun bankaya vermelik derler ben kesmem. Arkadaş konut sigortası başına gelebilecek herşeyi kapsamalı. Moloz-işçillik- yaralanma-ölüm-sel-su-patlama tam kapsamlı bir poliçe sizi her türlü kurtarırdı. üstelik o kadar da para harcamanıza gerek kalmazdı. ekspertiz gelir odaları evi kontrol eder bütün masrafı paşa paşa öder giderdi. Bu konu herkese örnek olsun sigortanızı lütfen en geniş kapsamlarda yaptırın.

Bu arada yanlış anlama ama 

Perdeler 2bin

oturma gurubu 3 bin

yemek masası 2.5

halılar Bin

yatak odası 4bin

mutfak eşyaları 3bin 

tv 3bin LG

boya Bin

mutfak ( komple onarım tadilat 2 bin )

Beyaz eşya 7 bin ( siemens )

toplam 28.500 tl yapar.

üç aşağı beş yukarı yuvarlasak 

30000 TL yapar ( kılık kıyafet aksesuar dahil ) 

hadi olmadı 35bin yapar diyelim 

sanki biraz düşenede bir tekme biz vuralım durumu hissettim.

NOT : Yeni evlendim kendi masraflarıma göre konuşuyorum bu rakamları 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
Toplam Hit: 2314 Toplam Mesaj: 13