folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Sihirboz.Com - Hunhaca Eleştirin

Sihirboz.Com - Hunhaca Eleştirin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugax
    bugax's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

zaten yandexler piyasada dönüyordu diyorum. ayrıca kullanıcı mahremiyetiyle ilgili birşey olmadığından piyasa da dönmese de yaymaya çalışırdım. altyazıların gizli olmamasının kime ne zararı olacak? o filmleri animeleri ya da dizileri ya da filmleri sadece tahribat üyeleri mi izlesin? mantık ne ? kaldı ki telif hakkı tahribata ait değil altyazıların herkes faydalanmalı. işitme engellisi var o su var busu var. ben de kendim alt yazı işiyle uğraştığımdan sihirbozda, onları oluşturmanın ne kadar zahmetli olduğunu biliyorum. bir twitterda aratma yap oraya altyazı yükleyen çevirmenlerin hallerine bak

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Gizli konu nedir?

Konu gizli ise ve gizli olarak duruyorsa o tahribat için internal/exclusive bir paylaşımdır. Birkaç oç nin bunu publice yayması forumdaki tüm üyelerin yayması anlamına gelmez.

"ayrıca kullanıcı mahremiyetiyle ilgili birşey olmadığından piyasa da dönmese de yaymaya çalışırdım"

Yani kafana göre mahremiyet ile ilgili olmadığını düşündüğün her gizli konuyu yayma hakkını kendinde görüyorsan hem tahribat felsefesini kavrayamamışsın hem de açık açık kural ihlali yapıyorsun.

Ayrıca haksız olduğun halde zeytiyağı gibi su üstüne çıkmaya çalışmana gerke yok. Özür dileyip sitenden konunu silseydin bu kadar uğraşmana gerek kalmazdı.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Dostum iki gundur millete ana avrat sovuyorsun dbyi alan adam senin kadar ses cikartmiyor ki eminim o da boylesi bir nimetin yedeksiz tek bir linkte kalmamasi gerektigini anlayisla karsilar bugax da zaten ekside kaynak gostermis konu zamaninda kiitli acilmis simdi ise dp gidik, bu durum farkinin ayrimini yapamiyor musun az bi sakin Ol ya bebe gibi millete sovup durma 

Troubles'll come & they'll pass
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Dostum iki gundur millete ana avrat sovuyorsun dbyi alan adam senin kadar ses cikartmiyor ki eminim o da boylesi bir nimetin yedeksiz tek bir linkte kalmamasi gerektigini anlayisla karsilar bugax da zaten ekside kaynak gostermis konu zamaninda kiitli acilmis simdi ise dp gidik, bu durum farkinin ayrimini yapamiyor musun az bi sakin Ol ya bebe gibi millete sovup durma 

Benim kızgınlığım sitedeki gizli bir konunun dışarıya açılması ve bugaxın bunu olsa gene yaparım tarzı yaklaşımı. Yoksa divxplanet dbsiymiş başka birşeymiş çok da umrumda değil açıkçası. İnternette publice açılan birşeyin geri dönüşü olmayacağını herkesten daha iyi bilen bir insanım, benim kızgınlığım tahribat felsefesini kavrayamamış kişiliklerin mürit sıfatı altında buralarda lurker olarak gezip exclusive içerikleri kişisel menfaatleri için kullanması.

Millete ana avrat sövdüğüm falan yok sadece ekşideki kişiye haklı olarak oç sıfatını yakıştırdım. Ne sen beni tanıyorsun ne ben seni, ne de o dbde emeğim olup olmadığını, daftı ne kadar tanıdığımı biliyorsun. Ondan insanlara bebe demeden önce bir otur kendin düşün salak salak mesajlar yazma.

Zaten yönetim de gerekeni yapıp arkadaşı abye yollamış, daha üstüne konuşacak pek bir şey yok.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

gizli konu içeriği ne olursa olsun

tbt yönetiminden veya konu sahibinden izin alınmadan paylaşılamaz zaten toplum vatan insan hayrına birşeyse izin çıkar ama yapmadan önce sormak gerek

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Bu durumun sana ana avrat sövme hakkı verirken adamın banlanmış olması ilginç umarım db sahibinin şikayetiyle banlanmıştır da en azından yönetimin alelacele bir kararla adam banlamadığını düşünebiliriz. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Bu durumun sana ana avrat sövme hakkı verirken adamın banlanmış olması ilginç umarım db sahibinin şikayetiyle banlanmıştır da en azından yönetimin alelacele bir kararla adam banlamadığını düşünebiliriz. 

ana avrat kimsenin şahsına küfür etmedim şikayetçi olan varsa gelsin. 

ben olaya olayın yapılış biçimine küfür ettim yani milleti bu hale düşürenlere sövdüm. ve sizi beni başkasını alt yazı seven herkezi tedbirli olmaya çağırdım.

tek bir yere bağımlı kalırsanız böyle olursunuz.  adam  tbt içerisinden kendisine göre doğru düşündüğü fakat kurallara aykırı olan birşey yapmış. cezası da kesilmiş , pişkin oldugu içinde AB ye gitmiş.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

hocam seni kast etmemiştim zaten. Şimdi konunun yeri de aslında burası değil ama açıkçası tbt yönetmindekiler bunun üzerine düşmüyorsa ben de "zaten benim girişimim sonuçsuz kalacakmış" diyerek ilgili yere başlık açma girişiminde dahi bulunmam.

Anlaşılamadığını düşündüğüm mevzu şu; Şimdi sanırım kilitli içerik dışarıya sızdırılmaz diye saçma bir kural var ve kimse bunu pozisyona göre yorumlama gereği duymamış (tbt de ban yetkisi olan herkesi tanımıyorum hatta admin kadrosunda yeni dğeişiklikler bile olmuş olabilir hiç bilgim yok ama bunun bir hata üzerine yapıldığını düşünüyorum ki olabilir herkes hata yapabilir).

Çünkü adamın ban nedenini okuduğumdan beri aklıma şu geliyor ; forumda yasaklı bir dizinin, yasak derken hem görüntü linki hem de altyazı indirme linki barındırma yasağı olan ve ilgili kişilerin bunun takibini çok sıkı yaptığı bir diziden bahsediyorum, kilitli konusunu açtım. Bu konu neden açıldı? Hayranları bulunamayan altyazısını indirebilsin diye. Neden kilitli açıldı? tbt'nin başı ağırmasın diye.

Şimdi o konudaki bağlantı adresini bizden biri tutupta whatsapp'dan oradan buradan çevresine yayarsa, hacılar altyazısı çıkmış ahanda linki bu derse bu adam da mı banlanacak? İyi de zaten ben nette hiç tbt gibi geniş kitlesi olan hiçbir bir paylaşım platformu sahibi ya da kullanıcısı değilim ki başka nasıl vereceğim bunu insanlara? Haa banlanacaksa zaten bu tutumu eleştirmekten öteye gidemeyiz ki şu sitede artık en bıktığım şey zaten bir yere varamayan tartışmalar görmek oldu ama mantığı umarım anlayan anlamıştır ya da ne demek istediğimi. Bu yüzden diyorum eğer yekteran'ın şikayeti sonucu olmuşsa bu banlanma en azından bu anlaşılabilir bir durumdur yukarıda bahsettiğim kilitli konu örneğinden dolayı.

Edit: imlâ

Nikoteen tarafından 08/Şub/17 22:58 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

gizli konu ne için açılır?Link paylaşmakta bende bir sıkıntı görmüyorum ancak yayın sahibine kesinlikle bilgi verilmesi gerektiğini düşünüyorum zira adam alenen kötü bir iş içinde kullanabilir;Ayrıca adam sızdırdığı konu yada linkte belirttim diyor tahribat.com diye cache de yazıodu dio iide hocam bu hal böleyken konuyu hem gizlemenin hemde siteyi düşündüm demenin mantığı olabilirmi zaten alenen adamlara adres ve yer bilgisi çakmış oluyorsun.

Living Death
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

Toplam Hit: 5877 Toplam Mesaj: 41
sihirbazlik numaralari