Sim Kartın Şarja Etkisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Daha önce forumda konuşmuştuk ama bu abiler son noktayı koymuş bu konuya. 

http://www.youtube.com/watch?v=FsOckrRcJCs

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo

aveayı göme göme bitirememşler :D

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

bölgeden bölgeye gelişir bu durum , benim bölgemde vodafone çok harcıyor avea çok iyi net . diyarbakırda avea çekmez o çeker felan filan hikaye bunlar

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

adamlar emek harcamış uğraşmış ama güç tüketiminin simle alakası pek yok.

tükselin upload hıznın düşük olmasının sebebi şu: turkselin istasyonlarında gizli kamera var ve bu 2MB fiberler ile ana merkeze gidiyor.

vodafonenin upload hızının yüksek olma sebeb isee istasyonlarında extra yük olmama sebebi. kamera yok ek rbs yok filan.

avea ya gelince :aveanın şebeke ağlarındaki yük diğerlerinde olsa götü başı dağıtırlar. BİMsel olsun telekom olsun sürekli avea ağlarının sırtından geçiniyor.

ayrıca aveanın ses kalitesi diğerlerinden iyi. çünkü bütün istasyonlarında güncel filitre modülü var.

ama testi yapan kişilere saygı duyuyorum. adamlar eşit şekilde yapmış ve sonuçlar farklı çıkmış ilginç bir şekilde.

bu şarj meselesi  operatörlerin reklam ve müşteri çekme stratejisinden başka bişi değil.

aveaya laf yok avea candır.delikanlıdır. reklamları harbidir.ucuzdur. sorunsuzdur.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

adamlar emek harcamış uğraşmış ama güç tüketiminin simle alakası pek yok.

tükselin upload hıznın düşük olmasının sebebi şu: turkselin istasyonlarında gizli kamera var ve bu 2MB fiberler ile ana merkeze gidiyor.

vodafonenin upload hızının yüksek olma sebeb isee istasyonlarında extra yük olmama sebebi. kamera yok ek rbs yok filan.

avea ya gelince :aveanın şebeke ağlarındaki yük diğerlerinde olsa götü başı dağıtırlar. BİMsel olsun telekom olsun sürekli avea ağlarının sırtından geçiniyor.

ayrıca aveanın ses kalitesi diğerlerinden iyi. çünkü bütün istasyonlarında güncel filitre modülü var.

ama testi yapan kişilere saygı duyuyorum. adamlar eşit şekilde yapmış ve sonuçlar farklı çıkmış ilginç bir şekilde.

bu şarj meselesi  operatörlerin reklam ve müşteri çekme stratejisinden başka bişi değil.

aveaya laf yok avea candır.delikanlıdır. reklamları harbidir.ucuzdur. sorunsuzdur.

Bir şey soracağım, son birkaç haftadır İstanbul'da hakikaten ciddi sorunlar var Avea'da. Biliyorsun eski çalışan ve kullanıcıyım, insanlar ciddi sorunlar yaşıyorlar. Ne diyorsun bu işe?

Twitter: @CanKirca
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Th3Ultra
    Th3Ultra's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

+867775343213123

Amacımız; zengin olmak. Zengin görünmek değil.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

Avea nın ses kalitesi tamamen fiyasko!

filtre miltre bilmem ben, 1 dakikanın 10 saniyesi anlamadim-duymadım-tekrar et ile gidiyor.

Bölgesel demeyin Istanbul un Ankara nın göbeğinde durum bu.

Kesinlikle kalitesiz hatta vasat. Niye kullanıyorum yada kullanılıyor? Hep aynı cevap "ucuz" diye.

Solak Cerrah
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek

hocam güç tüketimi mobil veri bağlantısı açık olunca etkileniyor baya diye biliyorum.. arkadaşım almanyadaydı orda şarjının daha çok gittiğini söylüyordu bana saçma geliyordu ama böyle bir durum söz konusuymuş gerçekten de.. şimdi reklamlarda da çıkıyo ya burada da geliştiriyolar yavaş yavaş.. kabaca ülkemizde internet altyapısı  iyi olmadığı için bağlantı seviyesi düştükçe telefon bağlantıyı stabil hale getirmek için tarama yapıyomuş bu durumda enerji sarfiyatını artırıyomuş..

Zugzwang
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    CanKirca bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

Bir şey soracağım, son birkaç haftadır İstanbul'da hakikaten ciddi sorunlar var Avea'da. Biliyorsun eski çalışan ve kullanıcıyım, insanlar ciddi sorunlar yaşıyorlar. Ne diyorsun bu işe?

hacı kim diyor onu yahu ?

nereye tamire gitsem herkes sigarasını yakıp: selamunaleyküm aveacımızınız ? yav bu aeva niye çekmeyorrrrr ? diye soruyor çıldırıyorum.

50 kere otelin en kuytu yerinde deniyorum adama tık yok canavar gibi. H+ ile çekiyor hemde.

şimdiyye kadar milyonlarca kişi şikayet etti ve inadına şikayeti ne ise deneyip gösterdim bahsedilen şikayet yok ortada.

piskolojikmidir nedir bilmiyorum ama çekmiyor diyen kim varsa avea kullanıyor ve hiç sorunda yaşamıyor. maksat ağızdan çıkan laf olsun.

istanbulda ne tür bir sorun var bilmiyorum ama koskoca antalya bölgesinde beni ve bildiğim gördüğüm onlarca kişiyi mağdur edecek bir soruna daha denk gelmedim. 

kim çekmiyor dediyse açtım şebekeyi gösterdim ve aldığım cevap şu : heeeaaa geçen çekmiyordu sanki yeeeaa. düzelmiş demek :S

bimsel kullananlarda kazık yiyor ve 2. sınıf kalite sınıfına giriyorlar haberiniz olsun.

bimsel ucuz filan değil. 20 liraya 250 dakikanın nesi ucuz amk. bimde çakallıkla avea ile anlaşma yapıp dandik hizmet veriyor.

ama aveanın kendi hattı şebekesinde bahsedildiği gibi bir sorun yok.

hangi hat nerde çekiyorsa avea da orda çeker. çekmiyorsa telefonda sıkıntı vardır.

lumia 520 ve s4 ile bizzat hergün test yapılıyor antalya bölgesinde hangi hat çekiyorsa evada orada çekiyor.

artı artık şunu öğrenin. bütün şirketler aynı malzeme ile aynı vericileri kullanıyor !!!!aynı yerlere istasyon dikiyor aynı frekans yoğunluğunu kullanıyor.

isterseniz gidin bütün istasyonlara önündeki BTK izinli kağıtta yazan bütün değerleri görün hepsi halka açık bir şekilde önünde yazıyor.

edit: bimsel aveyı kullanıyor bildiğiniz gibi ama aveanın bimsele açtığı portlar kısıtlı anlaşmaya göre.

bunda aveanın hiç suçu yok. anlaşma ne ise onu yapar avea. 

bimsel bassın güzel parayı aveada bütün H+ portlarını sonuna kadar açsın ozaman. bimsel kullanmayın.

zalimadam tarafından 28/Ara/14 03:12 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı
    CanKirca bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

hacı kim diyor onu yahu ?

nereye tamire gitsem herkes sigarasını yakıp: selamunaleyküm aveacımızınız ? yav bu aeva niye çekmeyorrrrr ? diye soruyor çıldırıyorum.

50 kere otelin en kuytu yerinde deniyorum adama tık yok canavar gibi. H+ ile çekiyor hemde.

şimdiyye kadar milyonlarca kişi şikayet etti ve inadına şikayeti ne ise deneyip gösterdim bahsedilen şikayet yok ortada.

piskolojikmidir nedir bilmiyorum ama çekmiyor diyen kim varsa avea kullanıyor ve hiç sorunda yaşamıyor. maksat ağızdan çıkan laf olsun.

istanbulda ne tür bir sorun var bilmiyorum ama koskoca antalya bölgesinde beni ve bildiğim gördüğüm onlarca kişiyi mağdur edecek bir soruna daha denk gelmedim. 

kim çekmiyor dediyse açtım şebekeyi gösterdim ve aldığım cevap şu : heeeaaa geçen çekmiyordu sanki yeeeaa. düzelmiş demek :S

bimsel kullananlarda kazık yiyor ve 2. sınıf kalite sınıfına giriyorlar haberiniz olsun.

bimsel ucuz filan değil. 20 liraya 250 dakikanın nesi ucuz amk. bimde çakallıkla avea ile anlaşma yapıp dandik hizmet veriyor.

ama aveanın kendi hattı şebekesinde bahsedildiği gibi bir sorun yok.

hangi hat nerde çekiyorsa avea da orda çeker. çekmiyorsa telefonda sıkıntı vardır.

lumia 520 ve s4 ile bizzat hergün test yapılıyor antalya bölgesinde hangi hat çekiyorsa evada orada çekiyor.

artı artık şunu öğrenin. bütün şirketler aynı malzeme ile aynı vericileri kullanıyor !!!!aynı yerlere istasyon dikiyor aynı frekans yoğunluğunu kullanıyor.

isterseniz gidin bütün istasyonlara önündeki BTK izinli kağıtta yazan bütün değerleri görün hepsi halka açık bir şekilde önünde yazıyor.

edit: bimsel aveyı kullanıyor bildiğiniz gibi ama aveanın bimsele açtığı portlar kısıtlı anlaşmaya göre.

bunda aveanın hiç suçu yok. anlaşma ne ise onu yapar avea. 

bimsel bassın güzel parayı aveada bütün H+ portlarını sonuna kadar açsın ozaman. bimsel kullanmayın.

Şu dediğin bu dünyanın düzenine ters en başta.

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    moi bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı
    CanKirca bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

bütün şirketler aynı malzeme ile aynı vericileri kullanıyor !!!!aynı yerlere istasyon dikiyor aynı 

Şu dediğin bu dünyanın düzenine ters en başta.

bi yanlış varsa düzeltelim.

avea türksel vodafon aynı malzemeler ve aynı vericileri kullanıyor. aynı yerde direk dikiyor hatta bazı noktalarda tek direk ile birbirlerine katılım yapıyor. 

aynı fabirkadan cihazları satınalıp aynı yere tamir ettiriyor.

hangisi ters müdür ? açıklamasını yapayım ?

Toplam Hit: 2374 Toplam Mesaj: 23