SIM Kartlar Değişiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Nokia mı, Apple mı? Uzun zamandır devam eden SIM kart savaşının kazananı sonunda belli oldu.

Yeni SIM kart standardı nano-SIM'de son karar verildi. Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü (ETSI) Apple'ın tasarımını seçti. Kaybedenler ise Nokia, Motorola ve RIM oldu.

Apple geçtiğimiz yılın Mayıs ayında ETSI'ye daha küçük bir SIM kartının standart olarak kabul edilmesi yönünde bir plan sunmuştu. Darphane hizmetleri ve güvenli kart üretimi alanlarında çalışan Münih kökenli Giesecke & Devrient tarafından üretilmesi planlanan kart, Alman şirketin web sitesine göre 12,3 x 8,8 x 0,67 mm. ölçülerinde olacak. Bu da yeni standardın micro-SIM'lerden yüzde 40 daha küçük olması anlamına geliyor.

Aylardır süren çekişmede Nokia ve iş ortakları, micro-SD'ye benzer, ancak yeni bir form önermişti. Buna karşılık Apple'ın nano-SIM'i çerçevesi daha da inceltilmiş bir micro-SIM. ETSI'nin verdiği resmi isimle 4FF olarak anılan kartın genişlik ve uzunluğunun aynı olması, Nokia tarafından eleştirilmişti. Finlandiyalı firmanın uzmanları, bu ölçülerin kartı halihazırdaki micro-SIM yuvalarına yanlış yönde yerleştirilmesine yol açacağını öne sürmüşlerdi.

Piyasadaki kayda değer operatörlerin çoğunun desteğine sahip olan Apple, standardı belirlemiş olmanın verdiği avantajla iPhone 5 içinde yeni kartı kullanacak ve daha da ince bir telefonu piyasaya sürme şansını yakalayacak.

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daniel-Koo
    Daniel-Koo's avatar
    Erkek

Vay ameka! 

ne diyon?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Programmer
    Programmer's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

apple gene işin içinde hacı herşey olabilir

Ayet var, ayet
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek

Böyle birşey çıkacak diyelim şuan kullandığımız simler ne olacak değiştirecekmiyiz ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bico bunu yazdı:
    -----------------------------

Böyle birşey çıkacak diyelim şuan kullandığımız simler ne olacak değiştirecekmiyiz ?

ben de onu cözemedim aq

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pic_Boy
    Pic_Boy's avatar
    Erkek

zaten sim kartlarin tek tip olmasi lazim .. ufagi buyugu vs. kasiyo cok

Akıllılar dövüşmeden önce kazanırlar, cahiller kazanmak için dövüşürler.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek

Pic_Boy bunu yazdı:

zaten sim kartlarin tek tip olmasi lazim .. ufagi buyugu vs. kasiyo cok

zaten öyle değil mi ? İlk defa duydum bunu bak. Bence yapmasalarmış böyle bişey yahu şimdi kaybolur bulması zor takması zor hem daha narin olur aga ya

Dictionary
    x
    +
    ?
    Null.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnt
    cnt's avatar
    Erkek

şimdiki simler nasıl değişecek telefonlardaki sim kart yeri bu sim kartlara göre

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

cnt bunu yazdı:

şimdiki simler nasıl değişecek telefonlardaki sim kart yeri bu sim kartlara göre

bence yeni modeller oyle cıkacak sımdıkılerde zamanla tarıh olacak .

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sanalcaptan
    Sanalcaptan's avatar
    Erkek

Apple Forevaaa İphone 5 nasıl olacak bakalım S3 e yazık oldu :) hala eski sim kartı kullanıyor .

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

zamanla üretilmeyecek böyle sim kart girişli telefonlar ve yine zamanla 3310 gibi efsane olacaklar diye düşünüyorum :D

Toplam Hit: 1927 Toplam Mesaj: 14