folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Sınava 2 Aydan Az Kaldı Ama Alan Değiştirmeyi Düşünüyorum

Sınava 2 Aydan Az Kaldı Ama Alan Değiştirmeyi Düşünüyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sandman02
    sandman02's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı

al bak orjinalin yapti yorumu. sen daha sorma baskasina :) cok da dogru soyluyor.

yalnız harbi utandım ama valla bilerek  açmadım cod dan aklıma gelmişti :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

10.sınıftan sonra alan değiştiremezsin

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

bu alan degistirme olayı ilk bız sınava hazırlanırken geldi(12. sınfıotayken)

yanı ilk magdurları benım yakın arkadaslarımdı,

soylekı kımılerı köpek gibi pişmandı kimileri ise  normaldı ama mutlu olanı gormedım, hocalar cok dedı degıstırmeyın dıye ama  edebıyattan calısmadan 40 ın ustune okadar rahat cıkıyordıkı cogu arkadasımda senın dusuncenle gecdı

kımısı gecdıgı halde tekrar sayısaldan tercıh yapdı kımısı 2. sene hazırlandı

şunu soylıyım okadar cok bununla ılgılı rehberlık yapıldıkı  ben okadar matematık dersıne gırseydım  suan  %100 bursluydum

hocalar hayatları degısıcek dıye sureklı rehberlık sureklı bı konusmaydı ve sana sunu soylıyım;

hedefın hukuk vb gıbı yuksek bı bolum olmasa gec derım ama  cok yuksekdesın gecme cunki, netten bak  hukuga pdr pisikoloji gibi bolumlere gıdenlerın edebıyatları  53 52(sadece edebıyat cografya harıc)  gıbı dır en AZ  benım cok arkadasım 52 yı gecemedıklerı ıcın hukuk bıle yazmadı  cok arkadasım 54 ıye agladı cunkı herkezın ogle yuksek, sen 3 senedır sayısal  gıdıyodun onlarsa  fkb gormeden edebıyat ezberledı 3 sene boyunca

egerkı onların 3 senede  yapabılıcegı ezberı 2 ayda yapıp 50 yı asabılıceksen(sadece edebıyat cografya harıc) bosuna  ugrasma onun yerıne sayısala aban 

ınan bu olayın cok ıcınde ve yakınındaydım toplamda 40 50 nete kanıpda gıtme  ea larla konus   bız sayısallar  matttan 30 yapınca gozumuz parlayarak dolasıyoduk  adamlar 52 dıye aglıyodu napıcam ben dıye cunkı 53 le 52 arasındakı fark EA da  tahmın bıle edemeyecegın  mıktarda

benım cogu arkadasımın fuldü soylekı bulundugum okul turkıyede ılk 100 lerı cıkarttı ve EA dakı arkadaslar son 1 2 ay artık  fizik kimya bıyolajıye bakıyolardı cunku  gerısı ful ve farkı buradan atabılıceklerdı  yanı EA lar o sevıyede en azından hukuk vb dusunenler

uzunlafın kısası bu sana ınandırıcı gelmıyosa bıle  hukukların  ılk akcdan aldıgına bak ve  en son gırenle ılk gırenlerın  netlerını karsılastır   ozaman vaz gecıceksın

ama EA dan pekbı yuksek bolum beklemıyosan gır  amaa bence ole yapıcagına sayısaldan gıt bıyere daha ıyı

hocanada danıs

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

haline şükret sınava 2aydan azkaldı ama ben sınava çalışmayı düşünüyorum

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

Abicim sana şu kadarını söyleyim şunu seç geleceği var, bunu seç parası iyi iş imkanları çok diyen ne kadar adam varsa çok pis sövüyorum artık. Bunları gördükçe boğasım geliyor. Koskoca bir ömür seçtiğin işi yapacaksın ya da sevemeyip çok alakasız bir şey yapacaksın. Allah aşkına bırak onu bunu neyi istiyorsan, kafan nasıl rahat edecekse onu yaz.

Ben sayısal öğrencisiydim. Tm den de girdim ist hukuk tutuyordu ama ben naptım, 4 sene boşuna mı sayısal okudum diye aptalca bir fikirle yazmadım. Ha şimdi iyi ki yazmamışım diyorum ama düşüncenin mallığına bakar mısın :)

Ve ygs netlerin fena değil bence tmden deneyebilirsin şansını. 

We can be more, we can be much more.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehveniser
    ehveniser's avatar
    Erkek

şu sayısal alanda önüne gelenin avukat olacağım deyip tm'ye geçmesine ayar oluyorum.
    tıp ne ise hukuk odur.

Koca hestiy aya bedenem ?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLYSeRo
    HoLYSeRo's avatar
    Erkek

tm öğrencısıyım geçmenı de tavısye etmem eger lys de 50 uzüri matematık yapamıycaksan hıc gecme zaten :D bu yıl sınava gırcem felan daha hıc çalışmadım sadece sözelim kendılıgınden ıyı yanı 35 cıvarı yapıyorum turkce ve sosyalden ama matematıgım olmadıgı ıcın hıc bıse olmuycak hocaylada hallede bılcegını sanmıyorum hıc kolay olmuyo :)

https://open.spotify.com/playlist/23XNoEDF9D23pojmlqnUWV?si=BiCIFFwARDW4egNxtWCSNw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    palakan229
    palakan229's avatar
    Erkek

Anladığım kadarıyla sayısaldan, Fen kısmından, biraz sıkıntılısın. Bu demek değil ki EA'ya geçsen sıkıntı yaşamayacaksın. İkinci bölümden iyi netler çıkartman lazım + Edebiyat o kadarda kolay değil. Ben 50-55 arası net yaparken sınavda 48 net zor yaptım. :)

Son olarak. Tavsiyem EA'ya geçmen. Fen açısından kesinlikle getirisi çok yüksek oluyor. Meslek olarak bizim fakükülteye beklerim.

Dokuz Eylül Üniversitesi , Denizcilik Fakültesi, Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü. 

Ben zamanında TM-2 den girmiştim 455 puanla 10. sırada girdim 2010 da. Şu a ikinci öğretimi bile var. Ayrıca iş imkanı %100. Detaylı konuşmak istersen yardımcı olurum özelden. Dediğim gibi iş imkanı %100, istersen araştır. Ayrıca getiriside yüksek bir bölüm. Aksini söyleyen varsa, kendisi mallık edip okuldan eli boş mezun olmuş salaktır. Dikkate bile alma. ;)

Sevgi, insanın şeyleri en olmadıkları gibi gördüğü durumdur. / -Nietzsche
Toplam Hit: 1816 Toplam Mesaj: 19