folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sivrisinek Belası

Sivrisinek Belası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Merhaba mürit ve mürideler.

Bir kaç kişiden de aynı şikayeti duyunca konu açmak istedim bizde de var mı diye. Sivrisinek midir artık her nasıl bir yaratıksa ısırdığı yer davul gibi şişiyor ve ısırdığı yer düzelene kadar kızarık kalıyor. Isırdığı yere dokununca da vücut ısısı aşırı artış gösteriyor. Önce piredir dedik ilaçlama yaptık daha sonra sivrisinek olabilir dedik araştırdığım kadarıyla sivrisinek de böyle bir sonuç doğurmuyor. Arı gibi ya ama arı değil arı sokması gibi şişiyor garip bir şey çözemedik. Genellikle ayak ve kollarımda oluyor ve geceleri oluyor. Bir kaç gün uzun kollu ve uzun eşofman ile uyudum yine ısırdı canavar artık her neyse. Sizde durumlar nasıl? Var mı böyle bir şikayet? 

Şişkinlikler hep bu şekilde:

https://twitter.com/yonung_/status/1564677384879673344 

https://twitter.com/MucellaTeyze/status/1563970912428474368 

MhmdAlmz tarafından 31/Ağu/22 17:27 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BURAK_X
    BURAK_X's avatar
    Erkek

https://webrazzi.com/2021/04/29/gates-vakfi-nin-destekledigi-sitmayi-onlemek-icin-genetigi-degistirilmis-sivrisinek-ureten-girisim-oxitec/
    Bu orospu çocuğu yeni bir şeylerin peşinde, haberiniz olsun.

<love> <canimcicimaylari> <uzatmalar> <kavgagurultu> </love>
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tatarcık ısırması bu. Yakarcada denir. Sivrisineğe benzer ama ondan daha beterdir. Daha fazla kan emer daha büyük sivilce yapar. Kıyafetin üstünden ısırabilir. Ayrıca tek sefer ısırmaz şerefsiz aynı yeri 3-4 defa ısırabilir. Isırdıktan hemen sonra sıcaktan bir şey anlayamazsın 5 dakika sonra anlarsın. Sivilcesi 10 gün falan durur. 1 ay boyuncada sivilcenin karartısı kalır. 

Ufak olduğundan sineklikten geçebilir. Sivrisinek ilaçları genelde pek etkilemiyor. Terminatör gibi bir şey şerefsiz. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

https://www.hepsiburada.com/detan-super-elektrolikit-cihaz-pm-zyeczaci9221046

2010 yılından beri kullanıyorum fişe takmayı unuttum geceler hariç hiç sinek ısırmadı. bali çeker gibi ağza burna sokmadığı sürece kırkı çıkmamış bebeğin odasında dahi kullanılabilir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Tatarcık ısırması bu. Yakarcada denir. Sivrisineğe benzer ama ondan daha beterdir. Daha fazla kan emer daha büyük sivilce yapar. Kıyafetin üstünden ısırabilir. Ayrıca tek sefer ısırmaz şerefsiz aynı yeri 3-4 defa ısırabilir. Isırdıktan hemen sonra sıcaktan bir şey anlayamazsın 5 dakika sonra anlarsın. Sivilcesi 10 gün falan durur. 1 ay boyuncada sivilcenin karartısı kalır. 

Ufak olduğundan sineklikten geçebilir. Sivrisinek ilaçları genelde pek etkilemiyor. Terminatör gibi bir şey şerefsiz. 

Bu zıkkım olabilir ya görsellerde buna benzer şeyler gördüm. Biraz bundan nasıl kurtulacağıma bakınayım.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

https://www.google.com/search?q=zebra+sivrisinek

Iste bu sivrisineklerden var cokca. Bir defa isirdiginda bir haftada gecmiyor kasintisi.

Cozumu ev cevresinde ki su birikintilerini, su depolarini islah etmek. Yoksa kurtulus yok :(

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

https://www.google.com/search?q=zebra+sivrisinek

Iste bu sivrisineklerden var cokca. Bir defa isirdiginda bir haftada gecmiyor kasintisi.

Cozumu ev cevresinde ki su birikintilerini, su depolarini islah etmek. Yoksa kurtulus yok :(

Harbiden bu olabilir ya google görsellerde ısırık fotoğrafları tamamen benimkilere çok yakın. Etrafta su birikintisi vs yok aslında istanbulun göbeğindeyim anlamadım :/ Bir kaç ilaç alayım ben en iyisi sivrisinek savar raid felan.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

askerde görmüştüm, çocukların kolları elleri vs. uzun süre geçmemişti. ve neredeyse aşırı kaşımaktan da yara yapmıştı. bana gelmiyordu bu amcıklar niye bilmiyorum. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu sineklerin tek çaresi Off sinekkovar sprey. Komple her yerinizi spreyleyip öyle yatın geceleri.

Amerika, Vietnam'a girdiği zaman ordu yönetimi bakıyor askerler patır patır sıtma oluyor. Sivrisineklere bir şey yapamazlar çünkü mekan kendilerinin değil. O yüzden askerler üstünden bir çözüm yolu bulalım diyorlar ve DEET'i buluyorlar.

İnsana zararı yok vücutta tutulmaz kana geçse bile 1 günde vücut idrar ile vücuttan atar.

https://tr.wikipedia.org/wiki/DEET

mkyb tarafından 31/Ağu/22 18:27 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Kelebeğe benzer şeyler var bu arada bu mu bilmiyorum 

Toplam Hit: 1786 Toplam Mesaj: 25
katil sivri cani canavar