folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Sizce Hangi Laptop Beni 10 Sene İdare Eder ?

Sizce Hangi Laptop Beni 10 Sene İdare Eder ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    GodKlaus bunu yazdı

gözünü seveyim 30 40k laptop'a mı verilir ?

maks 10k o da bu zamanda 10k,

11k bütçen varsa git masaüstü topla yazık günah parana, 10 sene diyorsun birde

Ben evde durarak, bir plaza, bir ofiste çalışmıyorum. Saha da çalışan biriyim. Bizzat işin göbeğinde. İlk ve son masaüstümü lisedeyken toplamıştım. Şöyle düşünebilirsin, ben kullandığım telefonu da 4 senedir kullanıyorum, zırt pırt telefon da değiştirmem, i Phone un en dolusu olmuş 20 k belki daha fazla bu parayı bu telefonlara gömenler var 

Aganta Burina Burinata
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    skyvalet bunu yazdı

Lenovo legion bak baskan bunlara para gomme.

Baktım, fazla model yok, olanların içinde en iyisi bu. 

LEGION 5i

İ7 10750H, 17.3" FHD IPS 144HZ, RTX2060 6GB GDDR6, 16 GB RAM 2933MHZ, 1 TB SSD

16.750 TL

Nomm tarafından 24/Eki/21 20:37 tarihinde düzenlenmiştir

Aganta Burina Burinata
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

10 Yıl kullanma niyetiniz varsa, marka olarak asus veya lenovo önerebilirim.

Monsterda çok fazla anakart arızası gören arkadaş var. Msi ise malzeme kalitesi pek iyi değil bence. Casper a hiç girmiyorum bile.

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Excel
    radres
    radres's avatar
    Erkek
    Nomm bunu yazdı
    skyvalet bunu yazdı

Lenovo legion bak baskan bunlara para gomme.

Baktım, fazla model yok, olanların içinde en iyisi bu. 

LEGION 5i

İ7 10750H, 17.3" FHD IPS 144HZ, RTX2060 6GB GDDR6, 16 GB RAM 2933MHZ, 1 TB SSD

16.750 TL

verdiğin özelliklerde benim lenovodan tek fark şu: benim lenovoda 1tb hdd + 500gb ssd var.

bunu aldığım dönemde hp ve msi bilgisayarları 3-4 hafta takip etmiştim. almadan önce de lenovonun bu modeli ile hepsini kıyaslayıp öyle almıştım. diğer markalar daha düşük donanımlı modellerini lenovodan daha yüksek fiyatlara satıyorlardı. aklımda bu kadarı kalmış.

kasa malzemesi olarak plastik kullanılmış ama araştırdığında yorumlarda da görürsün zaten gayet kaliteli, sağlam bir plastik türü. oyun bilgisayarı olarak tasarlanmış ama diğer marka ve modeller gibi ben oyun bilgisayarıyım diye bağıran bir görünümü yok.  bu arada oyun için fazla kullanmadım. geçtiğimiz yılbaşında almıştım. alırken de konu açmıştım hatta burada. şu ana kadar bir eksiğini görmedim, bu arada  pek eksik sayılmaz ama belirteyim, wifi card pentest için uyumlu değil. wifi adaptörü kullanıyorum bunun için.

başlıkta 10 sene yazmışsın, bu çok uzun bir süre :) bununla ilgili bişey demek zor ama şöyle yazayım, devrim niteliğinde bir donanım teknolojisi çıkmadığı sürece bu laptop bana bi 10 yıl daha başka bilgisayar aratmaz.  bu süre, senin bu bilgisayarı nasıl bir işte ve ne şekilde kullanacağına göre de değişir.

valar morghulis ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Uzun süre verimli çalışan laptop dersen aklıma macbook pro gelir gerisi hikaye .

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

35k para verip windows mu kullanacan :D

macbook al hocam

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Programlarını çalıştırıyorsa macBook

illa windows alman lazımsa o listeden casper monster çıkmalı bence.

2010 yılında Lenovo almıştım 2 yıl önce ekran kartı çipi yandı mefta oldu. yoksa her işimi görüyordu.

geçen ay macbook aldım muhtemelen bu da öldüm diyene kadar kullanıcam.

arkadaşta casper var 9 yıllık laptop. hala stabil. bi ram bi ssd taktık. casperdan beklenmeyecek performans ama gene de tavsiye etmem belli olmaz belki benim seri iyidir :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

asus roq serisinide, lenova legionıda öneririm. 2 sene asus roq kullandım. gayet memnundum. arada bir mavi ekran veriyordu oda sanırım bir driver uyuşmazlığı. denemediğim driver kalmadı ama o seride 2 makine daha vardı çevremde diğerleride aynı problemi çekiyordu. üzerine 1 lt kola dahi döküldü çalıştığı esnada. Bana mısın demedi.

Şimdide lenova legion kullanıyorum.  10750H işlemci. 32 gb ram rtx2060 ekran kartı 1 tb hdd 1 tbda ssd var. bunlada gayet mutluyum + ekranı çok başarılı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek

bende uzun ömürlülük olarak lenova veya asus öneririm. fiyat olarak biraz daha yüksek olabilir ama neticede kalite ucuza olmaz

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Asus Proart tr de var mi?

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
Toplam Hit: 2573 Toplam Mesaj: 28
monster msi asus casper bestbuy qhd fhd 300 240 165 144 360 hz amazon uhd