folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Sizce Suriye‘Deki Olayların Benzerleri İlerleyen Zamanlarda Türkiye‘De Yaşanır Mı?

Sizce Suriye‘Deki Olayların Benzerleri İlerleyen Zamanlarda Türkiye‘De Yaşanır Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

osmanlıya girmek istemiyorum çünkü dediğin gibi o konu farklı ve açılabilir bir konu gerek yok ama söylediğin iki şeyin yanlış olduğunu belirttim. özellikle kullarım lafı çok kullanılıyor ben de yanlışlığını söyledim..

neyse krallık olayına gelince; tayyip in amacı belli. büyük ortadoğu projesinin eş başkanıdır kendisi bildiğiniz gibi ve büyük ortadoğu demek

(yanlış bilinenin aksine büyük israil değildir hatta israil e zıt projedir), new ottoman gibi bir yapı oluşturmak, müslüman ülkelerde var olan yeraltı

ve üstü kaynakları bir maşa aracılığı (türkiye) ile kavga dövüş savaş olmadan kolayca almak. türkiye tarihinde müslüman ülkelere hükmettiği için

yine yapabilir bir ülkedir, abd bunu kendi aleyhine çevirmek için böyle bir proje ortaya atmıştır. bu tarz bir devlet kurmak isteyen tayyip de kabul

etmiştir, abd güdümünde olmsı önemli değil (belki ilerde kurtulurum düşüncesindedir bilemem) .. tüm olay bundan ibarettir.. ve tayyip in bu

amacından da %100 eminim, biliyorum,zerre kadar da şüphem yok ve bu olay da olacaktır. 

bop denilen şeyde hiç ilgimi çekmedi ilginçmiş

fakat türkiye bütün müslüman ülkelere osmanlıdaki gibi nasıl hükmedebilir ki?

misal türkiye şuan birleşik arap emirliklerine nasıl hükmedebilir?? hiç mantıklı gelmiyor

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

osmanlıya girmek istemiyorum çünkü dediğin gibi o konu farklı ve açılabilir bir konu gerek yok ama söylediğin iki şeyin yanlış olduğunu belirttim. özellikle kullarım lafı çok kullanılıyor ben de yanlışlığını söyledim..

neyse krallık olayına gelince; tayyip in amacı belli. büyük ortadoğu projesinin eş başkanıdır kendisi bildiğiniz gibi ve büyük ortadoğu demek

(yanlış bilinenin aksine büyük israil değildir hatta israil e zıt projedir), new ottoman gibi bir yapı oluşturmak, müslüman ülkelerde var olan yeraltı

ve üstü kaynakları bir maşa aracılığı (türkiye) ile kavga dövüş savaş olmadan kolayca almak. türkiye tarihinde müslüman ülkelere hükmettiği için

yine yapabilir bir ülkedir, abd bunu kendi aleyhine çevirmek için böyle bir proje ortaya atmıştır. bu tarz bir devlet kurmak isteyen tayyip de kabul

etmiştir, abd güdümünde olmsı önemli değil (belki ilerde kurtulurum düşüncesindedir bilemem) .. tüm olay bundan ibarettir.. ve tayyip in bu

amacından da %100 eminim, biliyorum,zerre kadar da şüphem yok ve bu olay da olacaktır. 

misal türkiye şuan birleşik arap emirliklerine nasıl hükmedebilir?? hiç mantıklı gelmiyor

basit... hilafet hocam !!! 

osmanlı padişahları hem ülkenin sultanıydı hem de halifesiydi ve tüm müslüman alem halifeye bağlıdır. halifeliğin en önemli şartlarından biri de

peygamberin emanetlerinin onda olmasıdır. Şuan bu emanetler hala türkiyede  :) o yüzden bir halife çıkcaksa bu türkiyeden çıkacaktır ve tüm

müslümanlar birlik olacak. elbette o ülkeler özgürlüklerini kazanmışlar, birleşmek istemezler (sınır bazında) ancak g20, ab gibi bir örgüt olacak ve

başkanlığını, kanun koyucusu türkiye olacaktır.. bizim tarihimiz böyleydi zaten, islamı yayan da türklerden başka kimse değildi. geçmiş misyon

olarak da buna uygunuz. hilafet yıkıldıktan sonra mısır'da halife ilan edildi ama müslüman ülkeler itibar etmedi. ben çok arapla konuştum, hepsi

benim düşündüğüm şeyi bekliyorlar.. birlik olmayı..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    DaveReed bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

basit... hilafet hocam !!! 

osmanlı padişahları hem ülkenin sultanıydı hem de halifesiydi ve tüm müslüman alem halifeye bağlıdır. halifeliğin en önemli şartlarından biri de

peygamberin emanetlerinin onda olmasıdır. Şuan bu emanetler hala türkiyede  :) o yüzden bir halife çıkcaksa bu türkiyeden çıkacaktır ve tüm

müslümanlar birlik olacak. elbette o ülkeler özgürlüklerini kazanmışlar, birleşmek istemezler (sınır bazında) ancak g20, ab gibi bir örgüt olacak ve

başkanlığını, kanun koyucusu türkiye olacaktır.. bizim tarihimiz böyleydi zaten, islamı yayan da türklerden başka kimse değildi. geçmiş misyon

olarak da buna uygunuz. hilafet yıkıldıktan sonra mısır'da halife ilan edildi ama müslüman ülkeler itibar etmedi. ben çok arapla konuştum, hepsi

benim düşündüğüm şeyi bekliyorlar.. birlik olmayı..

güzel düşünmüşler hayali bile güzel fakat

arap emirliklerindeki insanların şuan refah seviyeleri türkiyeden kat kat yüksek

şuan türkiyede onbinlerce aç insan var

nasıl olacakta hükmedecek bunlara tuhaf

ha onlardan daha zengin olur halkın anlarım hükmedersin...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Amerika bize ne dedi de yapmadık ki şimdiye kadar ?

Biz Amerika'nın dizinin dibinden ayrılmadığımız müddetçe Türkiye'de karışıklık falan çıkmaz.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cracker
    cracker's avatar
    Erkek

hay m.k artık bokunu çıkartmaya başladınız bence,durmadan suriye suriye konuları açıyosunuz.. görende sizi, suriyeyi çok seviyosunuz zannedecek. + olarak ülkeye demokrosiyle gelmiş %53 oy alarak başa geçmiş bir hükümete dikdatorluk yakıştırması yapıyosunuz. esad dikdator, neden? çunku %30 luk şii halkı %70 lik sunni halka hukmediyor. Seçim diye bişey yok orda, yapılmıyor, yıllardır yaptırtmıyorlar. Seçim  Olsa zaten esad  anında gider daha kavrayamadınmı. Bide Turkiyene bak.. Yani çoğunluğu alamayan parti, köşesine çekilip halktan yediği yarrağı sindirmeli..sindirmek zorunda.eğer demokratiklik istiyosan..  Esad gibi ortaya atlamamalı.  Her ülkede azınlığın başa geldiği yerde yıkım başlıyor bilmiyorum farkedebildinmi..Örneklerinide görüyoruz.suriye,libya vs...  Dua edin Türkiyede herzaman seçim yapılsın, Halkın seçtiği başa gelsin..Bu A partisi olur veya B partisi  hiç farketmez... Halkın seçmediği başa gelmeye çalışırsa, işte o an Türkiye nin yarragı yediği gün olur. Benzetme yapacak olursak eğer, şuan ordunun darbe yapması, veya CHP nin / MHP nin / BDP nin, halktan aldığı az oyu kabullenmeyip, ülkede darbe çıkartıp yönetimi ele alması gibi.. Halkın seçmediği,yetersiz bulduğu veya Azınlığın başa geldiği yerde  illaki dikatorluk oluşacak.  Veya Ateistlerin şuan Türkiyede başa gelmesi gibi.. Bunlar birer gerçek.Bi müddet sonra çoğunluğa cvp veremicekler... o yüzden gücünü halktan alanın,  desteklenmesi lazım. Eğer azınlıklar azmaya başlarsada türkiyeden siktirolup gitmesi lazım.Düşün İsraildede tam tersi Müslümanlar siktirolup gidiyor. Dileyen ordada yaşayabilir. Kimse gidenin kolunuda tutmuyor. veya halk ona gereken cevabı yine verir. Yinebu  A partisi veya Bpartisi olur hiç farketmez. Şimdi Türkiyeyi düşün , artık diktatorluk nasıl gerçekleşebilir ayırt edebilirsin sanırım.

cracker tarafından 26/May/13 03:25 tarihinde düzenlenmiştir

Sana Verilecek En İyi Ceza Kısasa Kısastır, Şiddetli Bir Ceza Şehvete Esir Olanı Gaflet Uykusundan Uyandırır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

arap emirliklerindeki insanların şuan refah seviyeleri türkiyeden kat kat yüksek

güzel yakalıyorsn hocam tebrikler :) evet o ülkelerin refah seviyeleri çok yüksek. bunun sebebi isyana teşviki engellemektir. çünkü

hükemetler,krallar daha doğrusu, abd politikasını izliyor, onlaın müttefiği.. bir çok ülkede müslüman kanı dökülürken gereken tepkiyi veremiyor..

ee en küçük bir kıvılcımla görüyorsun neler oluyor arap baharında.. o yüzden halkın refahını yüksek tutmak lazım.. peki bunu dizginleyen kim

ABD.. peki bunu bozabilecek olan kim yine ABD.. Abd istediği an karışıklığı çıkarır ve bahsettiğin sükunet yok olur bu da müslüman ülkelerin

birleşmesi için bir çağrı olur.. 

tayyip erdoğan seçilmiş bir adamdır.. 90 lı yılların ortalarında araştırma yapılıyor bu işin kimle yürüyeceğini tespit etmek için, bununla birlikte

abdullah gül de öyledir. milli politikalar yürüten erbakan ı satmaları bu yüzdendir. ha erbakan da kendine rakip birini istemez o ayrı bi şey. tayyip

in düşüncesini tam olarak bilmiyorum, herkes kabul eder ki abd buraların patronu.. istediğini indirir istediğini kaldırır.. tayyip de bunun bilincinde

ve o yüzden de güdümünde..  ha elime gücü alayım da göstereyim abd ye der mi bilmem.. ama abd nin rüzgarını arkasına alıp bu işi yapacak

hatta yapıyor.. o yüzdendir ki bir sürü insan tayyip i kendi ülkesine bakmazken neden araplara yardım ediyorsun diye suçluyor.. çünkü artık

global oynuyor. müslüman ülkelere göstermeye çalışıyor, bak ben osmanlı torunuyum, bir elim şurada bir elim burada.. müslüman dünyasının

işlerine el atıyor bunlar liderliğin alametleri.. o yüzden başı sıkışan suriyelileri aldılar içeri ve bakıyorlar çünkü lidersen bunu göstermen gerek !!! 

bunlar hepsi oyunun birer parçası (bana göre olması gereken bir şey ama onlara göre plan bunu gerektiriyor) ..

iran ın karşı çıkmasının sebebi de bu'dur. yoksa iran şia sına göre suriyedeki esad yönetimi kafirdir (nusayri çünkü onlar) ancak türkiyenin

liderliğini kabul etmiyorlar, türkiye nin liderliğine karşı kafir gördükleri adamlarla dost oluyor. zaten iran ayrı bir dal. 30 küsür savaş yapmış

tarihte hepsi de müslümanlara karşı.. israil e atıp tutuyor yaptığı hiç bi şey yok. tarih boyunca hep zarar hep ziyan bir ülke. ama türkiyeyi

sevmemesinin sebebi bu liderlik olayıdır..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    DaveReed bunu yazdı

güzel yakalıyorsn hocam tebrikler :) evet o ülkelerin refah seviyeleri çok yüksek. bunun sebebi isyana teşviki engellemektir. çünkü

hükemetler,krallar daha doğrusu, abd politikasını izliyor, onlaın müttefiği.. bir çok ülkede müslüman kanı dökülürken gereken tepkiyi veremiyor..

ee en küçük bir kıvılcımla görüyorsun neler oluyor arap baharında.. o yüzden halkın refahını yüksek tutmak lazım.. peki bunu dizginleyen kim

ABD.. peki bunu bozabilecek olan kim yine ABD.. Abd istediği an karışıklığı çıkarır ve bahsettiğin sükunet yok olur bu da müslüman ülkelerin

birleşmesi için bir çağrı olur.. 

tayyip erdoğan seçilmiş bir adamdır.. 90 lı yılların ortalarında araştırma yapılıyor bu işin kimle yürüyeceğini tespit etmek için, bununla birlikte

abdullah gül de öyledir. milli politikalar yürüten erbakan ı satmaları bu yüzdendir. ha erbakan da kendine rakip birini istemez o ayrı bi şey. tayyip

in düşüncesini tam olarak bilmiyorum, herkes kabul eder ki abd buraların patronu.. istediğini indirir istediğini kaldırır.. tayyip de bunun bilincinde

ve o yüzden de güdümünde..  ha elime gücü alayım da göstereyim abd ye der mi bilmem.. ama abd nin rüzgarını arkasına alıp bu işi yapacak

hatta yapıyor.. o yüzdendir ki bir sürü insan tayyip i kendi ülkesine bakmazken neden araplara yardım ediyorsun diye suçluyor.. çünkü artık

global oynuyor. müslüman ülkelere göstermeye çalışıyor, bak ben osmanlı torunuyum, bir elim şurada bir elim burada.. müslüman dünyasının

işlerine el atıyor bunlar liderliğin alametleri.. o yüzden başı sıkışan suriyelileri aldılar içeri ve bakıyorlar çünkü lidersen bunu göstermen gerek !!! 

bunlar hepsi oyunun birer parçası (bana göre olması gereken bir şey ama onlara göre plan bunu gerektiriyor) ..

iran ın karşı çıkmasının sebebi de bu'dur. yoksa iran şia sına göre suriyedeki esad yönetimi kafirdir (nusayri çünkü onlar) ancak türkiyenin

liderliğini kabul etmiyorlar, türkiye nin liderliğine karşı kafir gördükleri adamlarla dost oluyor. zaten iran ayrı bir dal. 30 küsür savaş yapmış

tarihte hepsi de müslümanlara karşı.. israil e atıp tutuyor yaptığı hiç bi şey yok. tarih boyunca hep zarar hep ziyan bir ülke. ama türkiyeyi

sevmemesinin sebebi bu liderlik olayıdır..

güzel bilgiler hocam teşekkürler sanki cnntürk veya habertürkteki profesörlerin/gazetecilerin konuşmasını dinler gibi oldum sende onlara katılsan baya ağzın laf yapar sanırım :)

peki dünyanın tek sahibi amerika mı

rusya, çin son zamanlarda yükselen hindistan neden bu tür oyunlar çeviremiyor amerika gibi?

birde hadi emirliklerdekiler halkın isyana teşvikini zenginlikleriyle engelliyor peki türkiye bu fakirlikle insanların isyanını nasıl engelleyecek?

AllahinOglu tarafından 26/May/13 03:28 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

anket/oylama yapsak daha iyi olurdu ama yok

siz yüzde kaç ihtimal veriyorsunuz öğrenmek isterdim

malum türkiye hristiyan bir ülke olmadığı için sürekli kelle koltukta gezen bir ülke

yani müslüman olduğu için kaderinin ne olacağı hiç belli olmayan bir ülke durumunda

olurda hükümettekiler assad gibi diktatör olursa aynı olaylar ülkemizde yaşanır mı sizce

sonuçta 50% gibi bir muhalefet var türkiyede

youtubeda kafa kesme, adam asma, kafaya sıkma videoların arkası kesilmiyor bunlar sizce yaşanır mı türkiyede?

yani türkiyedeki kültür bu tür davranışları uygulamaya müsait mi değil mi?

bu konudaki görüşlerinizi/senaryolarınızı yazarsanız sevinirim

Müslümanım diyen adam bu zulmü yapmaz, Türk halkı ön yargıyı bir kenara bıraktığında birbirine saygıyla kenetlenen tek millet bence.

Bunu çanakkale zaferinde yaşadıklarından dolayı ingilizler çok iyi biliyor, amerikalıların dedeleri bunu çok iyi biliyor, yeni nesile de isterlerse öğretiriz.

https://t.me/pump_upp
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    sokoban bunu yazdı
    DaveReed bunu yazdı
    sokoban bunu yazdı

Türkiye bu olayların benzerlerini yaşamadı mı ? Bkz. Maraş Katliamı , Sivas katliamı , Menemen Olayı.Türkiye'de o  dediğin potansiyelin kralı var.

o olaylar hakkında hiç bilgim yok merak edipte araştırmadım sadece güncel olaylar ilgimi çektiği için

desene o zaman türkiyedeki insanlara yazık olacak...

Bizim tarihimizde adam yakma var , kafa kesme var , çoluğu çocuğu baltayla doğramak var.Ve bu olayların hepsini işleyenler çok tanıdık bir sloganla birlikte işledi bilin bakalım nedir ?

Allahu Ekber ?

Hala anlayabilmiş değilim, müslümanım deyip kafa kesip adam yakmak.Arkadaş ben de müslümanım daha bu güne kadar islamın gerektirdiği cihad usulünde sivillerin kafasını kesmek adam yakmak daha okumadım.Eğer bunları yapıp Allahu Ekber diyebilen bir insan varsa , ben kendilerinin dininden şüphe ederim.

Ha bunun yanında inançsız insanlar sütten çıkma akkaşık değil, bu ülkede inançsız, kemalist, alevi insanların ne yaptığını uzun uzadıya yazmak istemiyorum artık.Siyaset konuşmaktan bıktım mantıklı şekilde açıklamaktan usandım.Tarih eksiğiniz varsa buyrun gelin, ben size örnekleriyle açıklayayım.

https://t.me/pump_upp
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

güzel bilgiler hocam teşekkürler sanki cnntürk veya habertürkteki profesörlerin/gazetecilerin konuşmasını dinler gibi oldum sende onlara katılsan baya ağzın laf yapar sanırım :)

peki dünyanın tek sahibi amerika mı

rusya, çin son zamanlarda yükselen hindistan neden bu tür oyunlar çeviremiyor amerika gibi?

birde hadi emirliklerdekiler halkın isyana teşvikini zenginlikleriyle engelliyor peki türkiye bu fakirlikle insanların isyanını nasıl engelleyecek?

hocam ben bu konularda çok şey biliyorum ama tahribat.com bunları kaldırmaz ve banlanırım.. o yüzden gerek yok :)

aslında dünyanın sahibi değil de büyük gücü yahudilerdir. onların onaylamadığı bir şey olmaz. abd bir süredir yahudilere ters işler yapıyor ve

yahudiler de artık abd ye tekme atmaya başladı.. abd yi yıkacak olan da yahudilerdir.. nasıl yıkılacak? doların geçerliliğini yok ederek..

yahudilerin yeni hedefi çin .. tüm sermaye oraya taşınıyor ve amerika içten bölünecek (bildiğin gibi 20 küsür eyalet var abd de, bu eyaletler birleştirerek abd oluşturulmuş. ancak teksas ve bir eyalette ismini hatırlayamadım imza kampanyası başlatılmıştı ve 1 milyon imza toplanılmış, maksat abd den ayrılmak.. yani eyaletler parçalanacak dolayısıyla abd de parçalanacak.. yakında görülecek bir şey bu) o zaman da abd içten çökecek.. 

çin ve hindistan tarih boyunca hiç egemen olmamıştır, ne bir sömürgesi var ne başka yerleri fethetmişlerdir.. rusyayı dengeleyen abd, nato gibi

şeyler o yüzden elini kolunu sallayamıyor. osmanlı çöktükten sonra rusya kafkaslarda ve doğu-orta avrupada bir sürü şey yaptı, az daha bizim

ülkemizi bile işgal edecekti  ve hala itikatları bu yöndedir ama bunu da ermeniler üzerinden dolayısıyla kürtler üzerinden yapacak ve sıcak

denizlere mersin limanı üzerinden açılacaklar ... dünyada en çok yahudi rusyada yaşıyordu, adamlar rusyayı kullandılar ve istediklerini aldılar,

sonra ingiltereye geçtiler orayı da kullandılar ve sonra abd yi kullandılar, onla da istediğini aldılar ama artık kalamıyorlar çünkü yahudi karşıtlığı

fazla  orada.. yeni hedef çin :) ve ilerde türkiye büyük bir güç olduğunda (new ottoman),  rakibimiz amerika değil çin olacaktır. çünkü islam ile

anti-islamcıların savaşı olacak. islamın kalesi türkiye, diğerlerininki çin olacak. tabii komplo teorisi diyebilirsiniz ama veriler bunu gösteriyor :)

bak bu adam muhalefette ve yahudi dostluk üyesi..

http://www.youtube.com/watch?v=2anVaz8s2VE

bak obama nın projesi için ne diyor :) 

edit: hocam türkiye fakir bir ülke değil.. bir çok ülkeye göre çok iyi durumdayız.. ekonomi anlamında cidden iyi gelişmeler var, ben yurtdışında

eskiye oranla türkiyeye daha iyi gözle bakıldığına şahit oluyorum. yani eskilerde kimse takmazdı ancak göreceksin 2 yıl sonra schengen

bölgesine bile gireceğiz .. ha elbette çok yanlış politiklar var, yanlış özelleştirmeler, taşeron sistemi v.s. biz elimizdeki kaynakları kullanabilsek,

teknolojik yatırımlar yapabilsek ve bir teknoloji ülkesi olabilsek her şey daha güzel olacak.. işte bu noktada bizi destekleyen abd var. türkiye ile

abd arasında mutual bir ilişki söz konusu.. 

unbalanced tarafından 26/May/13 03:40 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 6363 Toplam Mesaj: 78