Sketchup Render Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

Merhaba müridler, nasılsınız ne var ne yok. Foruma yazmıyorum diye takip etmediğimi sanmayın işten güçten vakit bulamıyorum.

Şu google sketchup denen meretle çizdiğim bir model var. Hani böyle gerçekmiş gibi yapıyorlar ya rendering deniyormuş ona galiba. İşte ondan yapmam gerek nasıl yaparım nasıl ederim. Bilen bir arkadaş varsa çizim dosyalarını göndersem yapabilir mi ya da? Basit bir makina tek parça fazla bir ayrıntısı yok. Selamlar.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

V-Ray for SketchUp arat googledan, eklentiyi kurduktan sonra, render butonuna basmak kalıyor.

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    Nautilus bunu yazdı

V-Ray for SketchUp arat googledan, eklentiyi kurduktan sonra, render butonuna basmak kalıyor.

yavaş gel hacı :D

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahta
    tahta's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı
    Nautilus bunu yazdı

Wert hocama katılıyorum o okadar kolay olmuyor işte :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahta
    tahta's avatar
    Erkek

http://www.sketchupturkiye.com/kategori/render/sketchup-vray

Hocam şu başlık altında bi kaç ders var ama dediğim gibi o işler o kadar kolay olmuyor

ayar kısmı materyal atama kısmı biraz kafa yoran işler

çok büyük bi modelleme değilse modeli gönderirsen yardımcı olabilirim

çok profesyonel olmasam da işini görecek kadar bilgim olduğunu düşünüyorum

bi de bu işlerde iç mekan ya da dış mekan olması çok önemli iç mekan renderları dış mekanlara göre daha iyi sonuçlar veriyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EWELANCHE
    EWELANCHE's avatar
    Erkek

Hocam 1 yıldan fazladır vray+sketchup kullanıyorum.Hala adam akıllı render alamıyorum.Öyle 2-3 günde yapıacak birşey değil işi gücü bırakıp aylarca yardırman gerek.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı
    Nautilus bunu yazdı

hafız, adamın sahesinde anladığım kadarıyla basit bir çizim var, vray eklentisi kurduktan sonra render butonuna basarak render alabiliyorsun, sen neye istinaden "yavaş gel dedin"

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahta
    tahta's avatar
    Erkek
    Nautilus bunu yazdı
    wert bunu yazdı
    Nautilus bunu yazdı

hafız, adamın sahesinde anladığım kadarıyla basit bir çizim var, vray eklentisi kurduktan sonra render butonuna basarak render alabiliyorsun, sen neye istinaden "yavaş gel dedin"

hocam sahnede basit bi çizim olsa bile malzeme atamadan,ışık ayarlarını yapmadan render butonuna basman pek bi değişiklik arz atmeyecek

Gerçekçi gibi görünmesini istiyorum yazmış mürid,onun için bi dünya ayar var.Bu ayarlar düzgün bi şekilde yapılmazsa renderin bir etkisi olmayacaktır

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek
    Nitrous bunu yazdı

Merhaba müridler, nasılsınız ne var ne yok. Foruma yazmıyorum diye takip etmediğimi sanmayın işten güçten vakit bulamıyorum.

Şu google sketchup denen meretle çizdiğim bir model var. Hani böyle gerçekmiş gibi yapıyorlar ya rendering deniyormuş ona galiba. İşte ondan yapmam gerek nasıl yaparım nasıl ederim. Bilen bir arkadaş varsa çizim dosyalarını göndersem yapabilir mi ya da? Basit bir makina tek parça fazla bir ayrıntısı yok. Selamlar.

hocam bana dosyayı gönderir misin? bu akşam  işimiz var ;)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek
    Nautilus bunu yazdı
    Nitrous bunu yazdı

hocam bana dosyayı gönderir misin? bu akşam  işimiz var ;)

:)) Hocam bas çek oldu bitti olmadı denedim:)

Şöyle yapalım ben bu renderletme hakkımı başka bir çizimde kullanmak istiyorum mümkünse tasarım biraz değişti henüz bitmedi:) Bitince gönderirim buradan.Selamlar.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
Toplam Hit: 2049 Toplam Mesaj: 10