folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Solcu Nedir? Türkiye"De Solculara Bakış Nasıldır?

Solcu Nedir? Türkiye"De Solculara Bakış Nasıldır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Arkadaşlar evde geçenlerde ben solcuyum dedim... Bana sen terörist misin dediler... Günümüzde solculara neden bu gözle bakılıyor? İsmet İnönü bile Chiçin merkezin solu dediştir...

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek
    sen bildigin solculuğun bir tarifini yapsana

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Bir toplumun ekonomik ve siyasal olanaklarını geniş kitleler lehine değiştirmek için düzen değişikliği isteyeenlerdir...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rmk
    Rmk's avatar
    Erkek

herşey yanılmıyorsam 2.elizabeth zamanında basladi meclisin sagindakiler meclisin solundakiler

sagindakiler zengin varlikli aga paşa ve cocukları kısaca soylular

soldakilerse fakir ama gururlu yurdum insanı carıgıyla yıllarını geçirmiş aman demeyen türden

şuanda bu ülkede ne sag belli nede sol terör meselesi milli mesele ergenekon safsatası milli mesele

bi de acılım derken dtpyi kapatıldı ()

Anliycagin Kanka Bu ülkede kimin eli kimin neresinde kim neyi savunuyor belli degil (istisnalar kaideyi bozmaz)benim mücadelesini verdigim yolda 40 yildir hiç bir sapma görmedigim için hala mücadele ediyorum.

Koyun gibisin kardesim, gocuklu celep kaldirinca sopasini sürüye katiliverirsin hemen ve adeta magrur, kosarsin salhaneye. Dünyanin en tuhaf mahlukusun yani, hani su derya icre olup deryayi bilmiyen baliktan da tuhaf. Ve bu dünyada, bu zulüm senin sayende. Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eger ve hala sarabimizi vermek için üzüm gibi eziliyorsak kabahat senin, -demege de dilim varmiyor ama- kabahatin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Türkiye de iki tip solcu oldu;

1- kürt destekçisi

2- Türk solu dediğimiz Atatürkçü, pkk karşıtı, Atatürk'ün 6 ilkesine bağlı adamlar.

---

Dayım ve bir çok öğretmen eğitim-sen 'den (solcu öğretmen sendikası) sırf kürt destekçisi olduğu ve, pkklı bazı tiplerin peşinden gittiği için eğitim-sen den ayrıldı.

-----

Sol dediğimi komünizm ile bağdaştırıyorlar fakat Türk solu dediğimiz adamlar komünizmi değil Atatürkçülüğü seçmiş yani demokrasiyi seçmiş adamlardır.

komünizm ile sol aynı şey değildir.Sol ve sağ oluşumları dünyada olduğu gibi Türkiyede de;

sol- ilerici, sağ tutucu olarak görülür.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustaphachan
    mustaphachan's avatar
    Erkek

iki inekli bi video vardı.. sanırım en iyi şekilde anlatan oydu ;)

# birikimini önyargı ve yalanlara hizmet etmek için kullanan kültürlü bir insan olmaktansa maymundan gelmeyi tercih ederim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek
    şimdi ben kendimi sağcı olarak tanımlıyorum fakat Atatürkün ilkerine bağlıyım aynı zamanda ilerici ve tutucuyum. kavram kargasası deıl mı bu? ne sag var ne sol

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

Kendini sağcı ya da solcu olarak tanımlayan herkese bakış açım aynıdır : boş adamlar. (Kendi tanımım bu, üzerinize alınıp saçma sapan çıkışlarda bulunmayın.)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

seadog bunu yazdı:
    -----------------------------
    şimdi ben kendimi sağcı olarak tanımlıyorum fakat Atatürkün ilkerine bağlıyım aynı zamanda ilerici ve tutucuyum. kavram kargasası deıl mı bu? ne sag var ne sol
    ----------------------------- 

hoca bende Atatürkçüyüm sağcı yada solcu değilim.Aynı zamanda ilericiyim.Fakat kavram kargaşası derinlere indikçe gidilir;

eğer din konusunda tutucu biriysen laiklik sana göre değildir.O zaman ikiside değilsin.Yada laiklik sana göreyse din konusunda tutucu değilsin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

eskilerin güzel bir sözü vardır

ne sağcıyım ne solcu futbolcuyum futbolcu

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XsyNcmast3r
    XsyNcmast3r's avatar
    Erkek

Sağ - sol tartışmaları sadece insanları birbirinden ayırmak için başka bi değişle bölmek için çıkarılmış safsatalardır.Yol bitanedir bu yolu sağ - sol diye bölmek anlamsızdır.Arkadaşın dediği gibi boş işler bunlar.

Yanlızlık bir ilaç mıdır?,Yoksa hastalığın ta kendisi mi ? Kusursuz işlediğin aşk cinayetlerinin kurbanı olmak zorundamıydı bu beden ? Yoksa yüzünde bir kartanesi kalınlığında ki beyaz düş kırıklıklarının ıslanmış halimi.. ? Bir başlangıcın son haykırışlarıyla can çekişip bittiği anda,hiç ummadığın bir birliktelik tekrar nasıl başlar? Başlarsa ne kadar sürer ? Sürse de tazeliğini nasıl saklar? << XsyNcmast3r >>
Toplam Hit: 8527 Toplam Mesaj: 65