folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Son Dakika / Kuzey Irak"Ta Türk Askerine Silah ÇekildiSon Dakika / Kuzey Irak"Ta Türk Askerine Silah Çekildi

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ByALeX
  ByALeX's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Ağustos/2005
  Erkek
  Genelkurmay'dan sert uyarı
  Genelkurmay Başkanlığı, bugün öğle saatlerinde Irak'ın kuzeyindeki Süleymaniye kentinde normal görevi kapsamında intikal halinde bulunan sivil kıyafetli Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına araçlarıyla kontrol
  noktasından geçerken mahalli güçlere mensup kişiler tarafından durdurularak sözlü tacizde bulunulduğunu ve silah doğrultulduğunu bildirdi.

  Genelkurmay bu olayın tekrarı halinde sert müdahale olacağını açıkladı.

  Az Önce Nette Gezerken Bu Habere RastLadım.

  Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Kahraman
  Kahraman's avatar
  Kayıt Tarihi: 05/Eylül/2005
  Erkek
  yakındır sıkmasınLar canLarını zaten hava sahasını ihLaL ederek nasıL bir hazırLık icindeyiz gördüLer sınır ötesi kacınıLmaz..

  Bir tek gece vardır insanın hayatında. Ömür boyu sürer nöbeti... Bu da öyleydi. İyi ol... Sağ ol.. Uzak ol... Ama bir daha görme beni!
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  AntiOksidan
  AntiOksidan's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Ekim/2005
  Erkek
  cümle devranlarını skerz kmsenin şüphesi olmasn
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  kedmesh
  kedmesh's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Haziran/2006
  Erkek

   inşlah k.ıraka girerek başkalarının isteklerini yerine getirmeyiz, umarım bizimkiler iyice ölçüp biçip girerler yoksa bu iş başkalarının yararına olucak gibi

  yani ilerde başımıza dert olabilir "sözde ermeni soykırımı" gibi inşallah hayırlısı neyse olur hojalar. 


  Eğer bir örs isen sessiz dur, yok eğer çekiç isen sıkı vur.
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  HolySeclorum
  HolySeclorum's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Mart/2007
  Erkek

  Bu dönemde Irak'a girmek intihar olur. Türkiye doğudaki şehitlerden sonra Irak'tada şehit vermeyi kaldıramaz.Irak'a girme ihtimallerinden sonra zaten bölgede yeni bir düzen kurulmaya çalışılıyor. ABD kısmen çekilmeye başladı, İngiltere konsolos atadı..Türkiye'nin Irak'a girmesi isteniyor sanırım,en çok ABD nin işine gelecek çünkü çok kayıp verdi ve başkan ülkesinde büyük prestij kaybında. Birilerinin onların yerine Irak'ta kontrolü sağlaması ve kayıp vermesi isteniyor gibi...Bu yüzden bu tür tahriklerin olması normal..Girilecekse Türkiye'nin büyük kayıpları göze alması gerek. PKK ile savaş işte o zaman tam anlamıyla başlayacak. İran PKK konusunda Türkiye'nin yanında gibi gözüküyor ama geçmişte İzbullah'ı başımıza saranda onlardı.Üstelik malum nükleer konusunda yanında olmamızı istiyor..Bunların yanı sıra birde Suriye var. Oda PKK faaliyetlerine izin vermediğini söylüyor fakat yine Suriye topraklarından ülkeye militan girişi oluyor. Eğer amaç sadece PKK ise durum sadece Irakla alakalı değil...

  Girmekte yarar varmı?Şöyle var;Türkiye bölgedeki askeri gücünü bu operasyonla gösterebilirse diğer devletlerede büyük bir gözdağı vermiş olur ve Ortadoğuda süper güç olduğunu,Türkiye'ye sorulmadan herhangi bir oluşuma gidilemeyeceğini ilan etmiş olur. ABD gibi başarısız olursa,harita zaten şekillenmeye başlandı demektir...


  Her Hakkım Saklıdır
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  MaviGozluDev
  MaviGozluDev's avatar
  Kayıt Tarihi: 05/Eylül/2005
  Erkek
  bence bu saatten sonra girmek pek işe yaramaz..
  eğer ABD'ye kafa tutamayacaksak,oraya girincede orada sözlerini dinleyeceksek,2gün sonrada hata yapmışız ya da paramız bitti diye geri geleceksek hiç girmeyelim daha iyi..Böyle bi operasyonun sonucunda ne pkk biter ne bize faydası olur..olacak olan tek şey içerdeki kışkırtılmış Kürtler(tüm Kürtler değil bakın) ayaklancak iç karışıklık çıkacak,bu sefer zaten yavaş yavaş Türk-Kürt diye ayrıma zorlanan halk kein çizgilerle ayrılacak vs. 
  Yaptıkları işgali bizim üstümüze atabilir her an bu ABD..
  bakınız; İsrail&Filistin + İsrail&Lübnan = Lübnan&Filistin   önce Filistin'e sonra Lübnan'a girdiler..şimdide Lübnan Filistin'e saldırıyor..ilginçç... 

  ama yok 2 gün sonra yanlış oldu geri çekiliyoruz demezde orda kalırsak,çıkarlarımız için kim nederse desin geri adım atmazsak o zamantabi ki girelim..

  Söz konusu vatansa,gerisi teferruattır.

  .
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  MbK
  MbK's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Haziran/2006
  Erkek
  çuwalda geçirmişlerdi silah ne ki a.q :) amerikaya saldırmak az bişey döt ister genelkurmay hep uyarı çeker ztn nükleer silah şart onu da mı yapamadın a.q. en azından şarbon mikrobunu geliştirmek lazım :)

  Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ByALeX
  ByALeX's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Ağustos/2005
  Erkek

  HacıLar, VaLLa Bütün HazırLıkLar TamamLanmış.. Ufak Bi Emir BekLenior ;

  ------------------------------------------------------------------------------------------------

  Türkiye'nin terör örgütü PKK'ya yönelik olası sınır operasyonu öncesinde, Kuzey Irak'ta bulunan Türk askerleri her an göreve hazır hale getirildi.

  Kuzey Irak topraklarında Türkiye sınırına yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta konuşlanan birlikleri yeni asker ve tank takviyesi yapıldı.

  Sınıra hakim tepelerde mevziler kazan Türk askerlerinin eli tetikte... 
  Türk birliklerinini en fazla zırhlı bulundurduğu Bamerni kasabası yakınlarında havalanındada hareketlilik gözleniyor.

  Yerleştirilen kameralarla çevre 24 saat gözetlenirken, burada konuşlandırılan 20 kadar tank, top, panzer ve zırhlı araçların Türkiye'den gelen uzman ekip tarafından bakım ve onarımdan geçirildiği belirtildi.

  Amediya kasabasındaki Türk birliğine kısa süre önce yeni askerler ve konteynırların gönderildiği kaydedildi.

  PKK, İÇ BÖLGEYE ÇEKİLDİ

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak sınırına yığınağını sürdürmesi ve sınır ötesi bir operasyon için hazırlık yapması PKK'lıların çekilmesine neden oldu. Kuzey Irak'ın Türkiye sınır kesimindeki dağlık alanlarda bulunan PKK'lı teröristlerin büyük bölümünün Metinan ve Gare alanlarına geri çekildikleri, küçük grupların sınır kesiminde kaldığı öğrenildi.

  İşte bölgeden gelen görüntüler;  Not: aLLah Askerimizi Korusun
  Not2: aLıntıdır.


  Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  hitbaytar
  hitbaytar's avatar
  Kayıt Tarihi: 28/Eylül/2005
  Erkek

   

   tsk 'nın yaptıgı acıklama;

  EN KÜÇÜK EYLEM EN SERT CEVAP VERİLECEK!

  Genelkurmay, Süleymaniye'de TSK mensupalarına silah doğrultulması üzerine bir açıklama yayınladı

  01.06.2007 22:44

   

  Genelkurmay Başkanlığı, bugün öğle saatlerinde Irak'ın kuzeyindeki Süleymaniye kentinde normal görevi kapsamında intikal halinde bulunan sivil kıyafetli Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına, araçlarıyla kontrol noktasından geçerken mahalli güçlere mensup kişiler tarafından durdurularak sözlü tacizde bulunulduğunu ve silah doğrultulduğunu bildirdi.

  Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamada, TSK unsurlarının kendilerini tanıtarak ''bu etik dışı davranışa'' gerekli tepkiyi vermesi üzerine, ''yanlış anlaşılmadan kaynaklandığı değerlendirilen taciz ve silah doğrultma olayının'' sona erdirildiği belirtilerek, olaydan sonra TSK unsurlarının ''vukuatsız olarak'' üslerine döndükleri kaydedildi.

  Açıklamada, ''İçerde ve dışarda herkes şunu iyice bilmeli ve anlamalıdır ki; bu bölgede görev yapan unsurlarımız yüce Türk Milletinin ve kahraman Türk Ordusunun mümtaz evlatlarıdır. Onlara yapılacak en ufak bir etik dışı davranış veya eylem, tümüyle Türkiye Cumhuriyetine ve Türk Silahlı Kuvvetlerine yapılmış sayılacak ve gereken en üst düzeyde karşılık görecektir'' denildi.

  Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliğinden yapılan yazılı açıklama şöyle:

  ''Bugün (01 Haziran 2007) öğle saatlerinde Irak'ın kuzeyindeki Süleymaniye kentinde normal görevi kapsamında intikal halinde bulunan sivil kıyafetli Türk silahlı Kuvvetleri unsurları araçlarıyla kontrol noktasından geçerken mahalli güçlere mensup kişiler tarafından durdurularak sözlü tacizde bulunulmuş ve silah doğrultulmuştur.

  Unsurlarımızın kendilerini tanıtarak bu etik dışı davranışa gerekli tepkiyi vermesi üzerine, yanlış anlaşılmadan kaynaklandığı değerlendirilen taciz ve silah doğrultma olayı sona erdirilmiştir. Olaydan sonra Türk silahlı Kuvvetleri unsurları vukuatsız olarak üslerine dönmüşlerdir.

  İçerde ve dışarda herkes şunu iyice bilmeli ve anlamalıdır ki; bu bölgede görev yapan unsurlarımız yüce Türk Milletinin ve kahraman Türk Ordusunun mümtaz evlatlarıdır. Onlara yapılacak en ufak bir etik dışı davranış veya eylem, tümüyle Türkiye Cumhuriyetine ve Türk Silahlı Kuvvetlerine yapılmış sayılacak ve gereken en üst düzeyde karşılık görecektir.''

 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Heydarx
  Heydarx's avatar
  Kayıt Tarihi: 14/Mayıs/2007
  Erkek
  Benim gibi ırak sınırında olsaydınız bence sınır ötesi operasyon için bu kadar hevesli olmazdınız. Gerçi akacak kan damarda durmaz. Varsın olsun... zaten kelle koltukta geziyoruz. Değişen pek bir şey olmayacak
Toplam Hit: 8914 Toplam Mesaj: 52