folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Sonra Ne Olacak? Gül"Ün Kürt Açılımı

Sonra Ne Olacak? Gül"Ün Kürt Açılımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Geenmeboo
    Geenmeboo's avatar
    Erkek
     'Ne mutlu Türküm diyene' yazıları silinecek!

Cumhurbaşkanı'nın, 'Güzel gelişmeler olacak' açıklamasının detayları ortaya çıktı...

Bugün gazetesinden Bilal Çetin'in haberine göre;
    Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan’ın Kürt sorununun çözümüne yönelik yaptıkları açıklamalarının çerçevesi netleşmeye başladı.

İşte barış için atılacak adımlar...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Kürt sorununun çözümüne yönelik olarak "Güzel gelişmeler olacak" açıklamasının detayları günden güne netleşmeye başladı. Devlet kurumlarının üzerinde çalıştığı "Kürt açılımı" ile yıllardır yaşanan Güneydoğu sorununun kökünden çözülmesi planlıyor. "Kürt açılımı" konusunda Cumhurbaşkanlığı başta olmak üzere hükümet, Genelkurmay ve MİT ile devlet kurumları arasında uyum olduğu belirtiliyor.

ORKESTRA ŞEFi CUMHURBAŞKANI GÜL

Kürt açılımı konusundaki çalışmaların Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında yürütüldüğü belirtiliyor. "Kürt açılımı" konusunda Abdullah Gül'ün konumu "orkestra şefi" olarak nitelendiriliyor.

1-Temel şart silah bırakma

Kürt açılımı yapılmasında öncelik PKK'nın silah bırakmasına veriliyor. PKK Kongre-Gel 1 Haziran'a kadar silah bırakma kararı alırken, 1 Haziran'dan sonra bu tutumunu devam ettirip ettirmeyeceği açılımın geleceğini etkileyecek. PKK'nın tümüyle silah bırakması halinde Kürt açılımının adım adım hayata geçirileceği belirtiliyor. Açılımın hayata geçirilmesi konusunda zaman kaybedilmeyeceği de ifade ediliyor.

2-220'ye işlerlik kazandırılacak

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, TCK'nın 220. maddesine işlerlik kazandırılmasını gündeme getirmişti. Dağdakilerin indirilmesi için aileleri ile görüşmeler yapılarak TCK'nın 220. maddesinden yararlanmaları sağlanacak.

3-Öcalan'a tecrit bitecek

Kürt açılımında birçok madde bulunuyor. PKK elebaşısı Abdullah Öcalan'a İmralı'da uygulanan tecrit kaldırılacak. Öcalan'ın yanına 5-6 mahkum gönderilerek tecrit sona erdirilecek. Avrupa Birliği tarafından hazırlanana raporlarda da Öcalan'ın tecrit edilmesi eleştiriliyordu. Adalet Bakanlığı tarafından İmralı'da yeni cezaevi inşaatına başlanmıştı.

4-Yurtdışındaki Kürtler'e vatandaşlık

Avrupa'da yaşayan ve Türk vatandaşlığından çıkartılan binlerce Kürt kökenliye yeniden Türk vatandaşlığı verilecek. Teröre bulaşmadığı ve silaha sarılmadığı tespit edilen Kürt vatandaşlara Bakanlar Kurulu kararıyla yeniden vatandaşlık verilecek.

5-Bölge vatandaşına şefkat

"Kürt Açılımı'nda Güneydoğu'daki vatandaşlara şefkatle yaklaşılması da yer alıyor. Hakkari'deki gösteriler sırasında Seyfi Turan isimli çocuğun polis tarafından dövülmesi nedeniyle Hakkari Valisi Muammer Türker'in emriyle polis anında açığa alındı. Olayın ardından 100. Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınan Seyfi Turan'ı Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Yurdaer Olcan ziyaret etmişti. Polisin ve askerin bu tavırlarının bölge vatandaşlarına şefkatle yaklaşılmasının ilk adımları olduğuna dikkat çekiliyor.

6- Kürtçe engeli kalkacak

Kürtçe kullanımının önündeki engeller kaldırılacak. Kürtçe köy isimlerinin yeniden verilmesinin ardından çocuklara Kürtçe isim konulması sürprizi de gelecek. Televizyonlarda Kürtçe yayın yapılması tamamen serbest bırakılacak. Cezaevlerindeki vatandaşların telefonda Kürtçe konuşmalarının önündeki yasak da yapılacak tüzük değişikliği ile kaldırılacak. Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan tüzük değişikliği Başbakanlıkíta bekletiliyor. Özellikle Güneydoğu'daki bazı dağlara "Ne Mutlu Türküm Diyene" yazıları yazılırken, bu yazıların silinmesi sağlanacak. Bu yazıların büyük çoğunluğunun askeri bölgelerde yazılı olduğuna dikkat çekiliyor.

Kaynak:www.gazetevatan.com

şahsi yorumum:

Arkadaşlar azınlık haklarını desteklemeye başlayalım Apo gül efendi bizi azınlık yapmaya niyetli küfür etmicem o yüzden burda kesiorum eri kalanı sizin.

NEDEN? (soru olarak)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Abdullah gülün tarafsız olduğunu söyleyen birisi çıksın söylesin hadi bakalım ?

akpnin abiliğini yaptığını herkes görüyor. hükümetin paratoneri olmuştur. amerikanın ilettiği bilgileri düzenler işler...

İSTİYORLAR. DAYATIYORLAR. KAMUOYU OLUŞTURUYORLAR. MECLİSTE KABUL EDİLİYOR. VATAN SATILIYOR...

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=tpwZ9hva7RM

Sakın Ha Ses Çıkarma !!!

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tiesto
    Tiesto's avatar
    Erkek

Her zamanki gibi gereksiz paniklere kapılıp yaygaralar kopartılmaya çalışılıyor.

Ne zaman ki kürt sorununa bir çözüm getirilmeye çalışsa doğuda mayın patlıyor.

Ermenistan sınır kapısı açılacak diye burada yaygara kopartılmadı mı ? Sonuç?

Devletimizin bizim için en iyisini yapacağına eminim...

Ha bu arada Yıllar önceki "Kayıp Trilyon" davasının tamda bu olaylar arasında gümdeme gelmesi ne kadar manidar değilmi?

Ceza : Ben Rapin Oğluyum. Sagopa Kajmer : Benim öyle Bir oğlum yok.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tiesto
    Tiesto's avatar
    Erkek
    O kadar eziksin ki hala %47 muhabbeti yapıyorsun. Buraya daha cevap yazmam.

Ceza : Ben Rapin Oğluyum. Sagopa Kajmer : Benim öyle Bir oğlum yok.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stifler
    Stifler's avatar
    Erkek

Tiesto bunu yazdı:
    -----------------------------
    O kadar eziksin ki hala %47 muhabbeti yapıyorsun. Buraya daha cevap yazmam.

o kadar öküzsünüz ki sizinle oturup siyaset bile konuşulmaz.

3 Hafta önce Sigara Öldürüyor diye okudum, sigarayı bıraktım. 2 hafta önce Alkol Öldürüyor diye okudum, Alkolü bıraktım. Geçenlerde Aşırı Seks öldürüyor diye okudum, okumayı bıraktım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    Sonra hiçbir şey olmayacak .Ne olmasını bekliyordunuz ki?

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Tiesto bunu yazdı:

Ha bu arada Yıllar önceki "Kayıp Trilyon" davasının tamda bu olaylar arasında gümdeme gelmesi ne kadar manidar değilmi?

ha geçen sene GÜNEŞ OPERASYONU yapıldığı gece cumhurbaşkanının Türban kanunu onaylaması ne kadar manidar değil mi ? tüm millet operasyona gözünü dikmiş. abdullah gülde bunu fırsat bilmiş hemen onaylayımda çaktırmayayım ha ? diyorum yine diyorum..7yıldır cumhuriyet devrimlerine dokunamadınız yine dokunamayacaksınız...aç kalsakta bu vatanın bölünmemesi için seve seve yine şehit olmaya gönüllüyüz...Ben DOĞUDA YENİ BİR SAVAŞA HAZIRMIYIZ diye konu açtığımda kimse bana inanmadı iftira atıyorsun deiniz.Bakın hepsi gerçekleşiyor.siz kürt sorununu bi şekilde olucak diyorsunuz lakin yıllar sonra topraklarımıza gözlerini diktiğinde eyvah dersinizde çok geç anlarsınız.. Sevr anlaşmasını okuyun bize dayattıkları sevrde kürt sorunu geçiyor.

kürt sorunu : Bölücülüktür...Tıpkı ıslahat fermanı yapanlar tanzimat fermanını yapanlar gibi...

tayyip erdoğan neden ben türküm diyemiyor ? Türkiyeliyim deyip bölücü düşüncesi oluşturuyor _?

Bu mecliste akp bi bk yapamaz.ne yasa yapabilir nede başka bişey. Gider dtp(pkk)lılarla el sıkışır. sizin gibilerde bu fotoğrafları görüp tayyip müslümandır dtplilerle sıkışabilir hamdolsun dtp dersiniz kesin...Sonra şehit haberleri geldiğinde de amaan banane dersiniz...kimin şehidi.yabancı ülkeden mi geliyor bu şehitler..gram kadar vatanınızı sevin yahu...bu vatan toprak namus bayrak hiç mi anlamı yok sizin için ? çanakkalede dedelerimiz niye savaştı ? 

azıcık nutuk okusanız vatana sahip çıkardınız belki. avrupa birliği deyip yırtınıyorsunuz. avrupa birliği soysuz haçlı ordusudur. niye bunu anlamakta kıtlık yaşıyorsunuz. ab şunu yap diyor hükümet tamam yapalım diyor. bizi ezikliğe itiyorlar.BİZ ASİL TÜRKÜZ. şehitlerimizin kanı ile sulandı bu topraklar. nasıl kafanızı bu kadar gömmüşsünüz toprağa nasıl ? 23 NİSANDI hatırlayın forumda dtp(pkk)lılar oturma eylemi yapıcaklarmış diye konu açılmıştı...e sizde şahitsiniz hatta boy boy resimlerine küfredildi pkklıların(biriside gel kucağıma otur diye espri patlamıştı :) şimdi 19 mayısta pkk lı vekiller törenlere katıldı bazıları..tam 19 mayıs öncesi 2 gün kala abdullah gül kürt sorunu bir numaralı sorundur diye açıklama yapar. sonra dtpliler istediklerini alacaklarına inanmışlarki sevinc içindeler... gerçekler bunlar.HAYIR BEN YALANMI YAZIYORUM YOKSA KAFADANMI SALLIYORUM ?

Türk milletini bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır..."

"Türklüğün unutulmuş büyük medeni vasfı ve büyük medeni kabiliyeti, bundan sonraki gelişmesi ile geleceğin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır."

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feel_me
    feel_me's avatar
    Erkek

yazacak bişey bulamyorum bu...... tövbe tövbe.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EWELANCHE
    EWELANCHE's avatar
    Erkek

Türkiyede bukadar zeki ama bir okadarda Kör insanların olmasına inanamıyorum...(Özellikle TBT müridleri arasında)

Allah herkeze doğru yolu göstersin inş.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

EWELANCHE bunu yazdı:

Türkiyede bukadar zeki ama bir okadarda Kör insanların olmasına inanamıyorum...(Özellikle TBT müridleri arasında)

Allah herkeze doğru yolu göstersin inş.

hiç düşündün mü madem bu kadar zekiler demekki birşeylerin farkındalar dur biraz eleştirel yaklaşayım olaylara diye?

amin

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
Toplam Hit: 2562 Toplam Mesaj: 13