Sony Xperia 5 Tanıtıldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=93i0xj_HMKY

• 6,1 inç (1.080x2.520 piksel) FHD+ OLED HDR ekran, 21:9 en/boy oranı, mobil platform için X1, DCI-P3 %100, Corning Gorilla Glass 6 koruma
    • Sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 855 7 nm Mobile Platform, Adreno 640 GPU
    • 6 GB RAM, 128 GB dahili depolama,512 GB'a kadar MicroSD kart desteği
    • Android 9.0 (Pie)
    • Tek / çift SIM
    • 12 MP arka kamera (Exmor RS sensör, 1/2,6 sensör, f/1,6 diyafram açıklığı, Hybrid OIS/EIS, 1,4 μm piksel boyutu, Predictive fotoğraf, 12 MP f/2,4 diyafram açıklığı 1/3,4 inç 1,0 μm 135° ultra geniş açılı lens, 12 MP f/2,4 diyafram açıklığı 1/3,4 inç 1,0 μm 45° telefoto lens, Hybrid OIS/EIS, 2x optik zoom, 960 fps Super ağır çekim
    • 8 MP ön kamera, 1/4 inç Exmor RS sensor, f/2,0 diyafram açıklığı, 1,12 μm piksel boyutu, 84° geniş açılı lens
    • USB Type-C ses, Stereo hoparlör, DSEE HX, LDAC, Dolby Atmos
    • Parmak izi okuyucu
    • Boyutlar: 158x68x8,2 mm; Ağırlık: 164 g
    • Suya ve toza dayanıklılık (IP65/IP68)
    • 4G VoLTE, WiFi 802.11 ac (2,4 GHz / 5 GHz) MIMO, Bluetooth 5.0, GPS/ GLONASS, NFC, USB 3.1 Type-C
    • 3.140mAh batarya, Xperia Adaptive Charging teknolojisi, USB Power Delivery (USB PD) hızlı şarj

Adamlar Türkiye'den çekilince mobilde adam oldular ama bu seferde telefonları enden ufaltıp boydan uzattıkça uzatıyorlar. TV kumandası gibi olmuş telefon.

Sony telefonlar dış tasarım kütük gibi olsada aşırı sağlamdı. Sony'nin yapması gereken ince çerçeve modasına uymaktı. Müşteri her türlü alırdı o zaman. Zira Sony kullanıcıları genelde yaşça büyük kişiler. Sony kullanıcının marka sadakatini kazanmış ender firmalardandı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

kaç bin dolar istiyorlar?

Valla ben severek sony kullananlardanım.

Elimdeki bozulunca da yine sony almak isterdim doğrusu. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

Edit çift mesaj

livane tarafından 06/Eyl/19 01:03 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Xperia S im vardı hala çalışıyor yedek telefon olarak kullanıyorum rom flashladım takılsa da çalışıyor.

Şimdi 6s kullanıyorum telefon ölene kadar kullanmaya devam ederim bunu da. Piyasalar normale dönmeden yeni telefon almak mantıklı değil açıkcası. Ama alacak olursam yine Sony alırım diye düşünüyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

niye hala lumia lar gibi tek parça kasa yapmıyolar anlamıyorum. tek parça alüminyumun içine telefon olsa sırf kasası için bile kaç kişi alır.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

Sony den Atak gelmeli Kasa Ince gecerseler %70 Alıcısı Olur Turkıyede ki Halen Samsung Yanında Sony Kullanıyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

niye hala lumia lar gibi tek parça kasa yapmıyolar anlamıyorum. tek parça alüminyumun içine telefon olsa sırf kasası için bile kaç kişi alır.

iPhone ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Telefon kısa olmuş biraz daha uzun olması lazım. Cepe koyunca göbeğe kadar gelmeli.

Not late for nothing
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı

Telefon kısa olmuş biraz daha uzun olması lazım. Cepe koyunca göbeğe kadar gelmeli.

Sorma. Telefonu görünce aklıma iPhone 5'in ilk çıktığı zaman ki parodi videoları aklıma geliyor :

https://www.youtube.com/watch?v=XNBP18nrRdw

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    JOE bunu yazdı

Sorma. Telefonu görünce aklıma iPhone 5'in ilk çıktığı zaman ki parodi videoları aklıma geliyor :

Bu da hakediyor bence ki yaparlar diye düşünüyorum.

Not late for nothing
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

benim için telefon bu. ayrıca bir de sony ericsson w800, k750i vardı.  hala taş gibiler gözünü sevdiğim

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
Toplam Hit: 2031 Toplam Mesaj: 17
sony