folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sosyoloji Bölümü Yüksek Lisans

Sosyoloji Bölümü Yüksek Lisans

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mc_rapier
    mc_rapier's avatar
    Erkek

Sosyoloji bölümünde okuyan müridlerimiz , bu bölümün yükseklisansı var mı ya da tavsiye edermisiniz ? ne gibi getiri götürüsü olur ? tavsiye eder misiniz ?

ID no su 19140 olan mürid
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selim_pusat
    selim_pusat's avatar
    Erkek

okulda kalmak tek şansın gibi bişi olur yoksa özelde filan çok zor iş bulman denk gelmesi lazım eğer şansın varsa işletme,kamu yönetimi filan buralarda yüksek lisans myapmayı dene bence bende tarihçiyim kamu yönetimi yada uluslar arası düşünüom

Anne sevinin, sevinin artık Eve dönemedik diye üzülme Ağıtlar yakıp ta sürme yüzüne Sevinin, biz meydanlarda ölsek de Siz sanmayın, şehit kanı kalır yerlerde Bir önder çıkacaktır elbet Bizleri bekliyor simdi Hilal’in gösterdiği şehirde Ben huzur bulacağım Ve karanfiller yetişecek üzerimizde
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mc_rapier
    mc_rapier's avatar
    Erkek

ben de bu sene mezun oldum ve öss ye girdim 307 puan geldi Türkçe-Matematik öğrencisiyim

uluslararası ilişkileri tutturamazsak diyorum işte girebilrim sosyolojiye .

Uluslararası ilişkilerde Yüksek Lisans daha mı iyi diyorsun yani getirisi mi çok olur?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kantar31
    kantar31's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sosyoloji felsefe gibi bölümler akademik kariyer yapmadan pek işe yaramaz. oda her yigidin harcı değildir. hem uluslar arası ilişkilere gidip napacan hoca ne özelliği var şu bölümün anlamıyom iibf'de en poktan en dar kapsamlı dersleri gören bölümlerden birisidir iktisat,işletme,maliye,kamu yönetimi... bunlardan birisini seç eğer ilk 3 ünü seçersen iş sınavlarında sayısallarda öne geçersin kamuyu seçersen her dersi yüzeysel görür,her boku bilen adam modlarına girebilirsin. şahsi kanaatim uluslar arasını felan siktiret hiç kasma eğer iibf istiyosan. bunu sana 4. sınıf iibf öğrencisi olarka söylüyom ha

uzun bi süre daha yokum ehtiyarlar... iade-i yorum yapamadıysam kusura bakmayın
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selim_pusat
    selim_pusat's avatar
    Erkek

kantar31 bunu yazdı:
    -----------------------------

sosyoloji felsefe gibi bölümler akademik kariyer yapmadan pek işe yaramaz. oda her yigidin harcı değildir. hem uluslar arası ilişkilere gidip napacan hoca ne özelliği var şu bölümün anlamıyom iibf'de en poktan en dar kapsamlı dersleri gören bölümlerden birisidir iktisat,işletme,maliye,kamu yönetimi... bunlardan birisini seç eğer ilk 3 ünü seçersen iş sınavlarında sayısallarda öne geçersin kamuyu seçersen her dersi yüzeysel görür,her boku bilen adam modlarına girebilirsin. şahsi kanaatim uluslar arasını felan siktiret hiç kasma eğer iibf istiyosan. bunu sana 4. sınıf iibf öğrencisi olarka söylüyom ha

hoca şimdi kamu yönetimi - uluslar arasından iyimidir diosun bende biraz muallaktayım şu anda kamumu- ulus mu yapsam die düşünüom ?

Anne sevinin, sevinin artık Eve dönemedik diye üzülme Ağıtlar yakıp ta sürme yüzüne Sevinin, biz meydanlarda ölsek de Siz sanmayın, şehit kanı kalır yerlerde Bir önder çıkacaktır elbet Bizleri bekliyor simdi Hilal’in gösterdiği şehirde Ben huzur bulacağım Ve karanfiller yetişecek üzerimizde
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mc_rapier
    mc_rapier's avatar
    Erkek

kantar31 bunu yazdı:

çevremde bu bölümlerde okuyan kişiler çok ama bilmiyorum çok kötüleyen de var ...
    korkum ondan.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kantar31
    kantar31's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

selim_pusat bunu yazdı:

kantar31 bunu yazdı:

hoca şimdi kamu yönetimi - uluslar arasından iyimidir diosun bende biraz muallaktayım şu anda kamumu- ulus mu yapsam die düşünüom ?

ben kamu okuyom. birisinin birisine üstünlüğü yok ama şöyle anlatayım;

şimdi iibfyi bitirirsin önüne seçenekler çıkar kaymakamlık müfettişlik hesap uzmanlığı idari hakimlik yada bankalarda çalışmak vs vs vs vs.... bu sınavlara bütün iibf mezunları girebilir,kamu iktisat uluslar arası felan fark yapmaz. ancakkkkkkk fark şurda oluşur;bu sınavlarda her bölümün derslerinden soru gelir hukuktanda gelir iktisattanda maliyedende muhasebedende hepsinden soru çıkar ve belirleyici sorular genelde sayısal dersler olur. yani onları yapan öne geçer. şimdi iibfde en çok sayısal dersi iktisat ve maliye görmektedir sorada işletme o yüzden bu 3 bölüm bi adım daha önde diyebiliriz. kamuya gelince biz fakültede en geniş kapsamlı müfredatı olan bölümüz. her bölümün dersinden yüzeysel olarak görüyoruz ve bide ağırlıklı olarak hukuk dersi alıyoruz (4 yılda 14 tane hukuk dersi) şimdi sen kamu okursan hukukları havada karada yaparsın.sayısal derslerdede iyi temel oluşturur üstüne eklersen kapatırsın ama unutma ki bi iktisatçı yada maliyeci kadar olamazsın.

uluslar arası ilişkilere gelince;müfedatları alanları için iyidir ancak,iibf çıkışlı bi adamın alması gerektiği bazı dersleri almazlar ayrıntıya hitab eden dersler görürler. o yüzden ben hiç sıcak bakmam bu bölüme evet adı havalıdır bizim millette uluslar arası ilişkileri bilip bilmeden yücelttikçe yüceltmiştir. yanlız işin içine girince gerçek aslında öyle değildir,uluslar arası ilişkiler ne ahım şahım bi bölümdür,ne de bi maliye bi iktisat yada bi sözel dersler açısından kamu kadar iyi değildir.

bide nereleri tercih edecen okul olarak isim ver ona görede değerlendirilebilir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selim_pusat
    selim_pusat's avatar
    Erkek

kantar31 bunu yazdı:

selim_pusat bunu yazdı:

kantar31 bunu yazdı:

ben kamu okuyom. birisinin birisine üstünlüğü yok ama şöyle anlatayım;

şimdi iibfyi bitirirsin önüne seçenekler çıkar kaymakamlık müfettişlik hesap uzmanlığı idari hakimlik yada bankalarda çalışmak vs vs vs vs.... bu sınavlara bütün iibf mezunları girebilir,kamu iktisat uluslar arası felan fark yapmaz. ancakkkkkkk fark şurda oluşur;bu sınavlarda her bölümün derslerinden soru gelir hukuktanda gelir iktisattanda maliyedende muhasebedende hepsinden soru çıkar ve belirleyici sorular genelde sayısal dersler olur. yani onları yapan öne geçer. şimdi iibfde en çok sayısal dersi iktisat ve maliye görmektedir sorada işletme o yüzden bu 3 bölüm bi adım daha önde diyebiliriz. kamuya gelince biz fakültede en geniş kapsamlı müfredatı olan bölümüz. her bölümün dersinden yüzeysel olarak görüyoruz ve bide ağırlıklı olarak hukuk dersi alıyoruz (4 yılda 14 tane hukuk dersi) şimdi sen kamu okursan hukukları havada karada yaparsın.sayısal derslerdede iyi temel oluşturur üstüne eklersen kapatırsın ama unutma ki bi iktisatçı yada maliyeci kadar olamazsın.

uluslar arası ilişkilere gelince;müfedatları alanları için iyidir ancak,iibf çıkışlı bi adamın alması gerektiği bazı dersleri almazlar ayrıntıya hitab eden dersler görürler. o yüzden ben hiç sıcak bakmam bu bölüme evet adı havalıdır bizim millette uluslar arası ilişkileri bilip bilmeden yücelttikçe yüceltmiştir. yanlız işin içine girince gerçek aslında öyle değildir,uluslar arası ilişkiler ne ahım şahım bi bölümdür,ne de bi maliye bi iktisat yada bi sözel dersler açısından kamu kadar iyi değildir.

bide nereleri tercih edecen okul olarak isim ver ona görede değerlendirilebilir

sağolasın anladım ben yüksek lisans için demiştim bu arada hangi ünidiesin ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kantar31
    kantar31's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yüksek lisansta hangisi avantaj hangisi dezavantaj bilemiyorum ama onları farklı prosedürleri hem başka bölümlerden dal seçebiliyorsun benim bildiğim gazi iibf benim okul

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mc_rapier
    mc_rapier's avatar
    Erkek

peki iktisat yüksek lisans yapılabilir mi ?

yada iibf de hangi bölümün yüksek lisansını tavsiye edersin ?

kantar 31

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kantar31
    kantar31's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hepsinde var yüksek lisans şansın fakat ayrıntısını bilmiyorum şu iyi bu iyi diyemem o sonraki iş daha farklı yüksek lisans tam bilemiyorum

Toplam Hit: 3209 Toplam Mesaj: 12