folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Soykırımdan Özür Dileriz!!!Soykırımdan Özür Dileriz!!!

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  berdush
  berdush's avatar
  Kayıt Tarihi: 07/Haziran/2008
  Erkek

  Yılbaşında internette başlayacak olan kampanyanın adı “Özür Diliyorum”

  Ermenilerin ’Medz Yeğen’ yani ’Büyük Felaket’ diye tanımladıkları 1915 Ermeni tehcirinde yaşananlar imza kampanyasıyla yeniden gündeme taşınıyor. Prof. Ahmet İnsel, Prof. Baskın Oran, Dr. Cengiz Aktar ve Gazeteci-Yazar Ali Bayramoğlu’nun öncülüğünde yılbaşında internette başlatılacak imza kampanyasının adı “Özür diliyorum.” Kampanya metninde “1915’te Osmanlı Ermenileri’nin maruz kaldığı Büyük Felaket’e duyarsız kalınmasını, bunun inkar edilmesini vicdanım kabul etmiyor. Bu adaletsizliği reddediyor, kendi payıma Ermeni kardeşlerimin duygu ve acılarını paylaşıyor, onlardan özür diliyorum” yazıyor. Uzun tartışmalardan sonra mutabık kalınan kampanya için alışılagelmiş kampanyalar-dan farklı bir yol izlenecek. Hedef, internette bir yıl boyunca mümkün olduğunca fazla katılım sağlamak. Galatasaray Üniversitesi’nden Prof. İnsel, kampanyayı tarihi sorumluluk karşısında bireysel bir tavır olarak tanımlıyor. Prof. İnsel “Resmi politikadan bağımsız olarak biz yurttaşların Türkiye tarihi ile ilgili görüşlerini beyan hakkı var. Kampanyayı bir politika malzemesine dönüştürmemek gekir” dedi. Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Dr. Cengiz Aktar da kampanya ile ilgili olarak VATAN’a konuştu.

  Kampanya nasıl ortaya çıktı?

  Bireyi, bireyin hissiyatını öne çıkaran bir kampanyanın vaktinin gelmiş hatta geçmiş olduğu kanaatinden yola çıktık. Muhtemelen yılbaşında çok geniş bir kampanya haline getirmeyi hedefliyoruz.

  Kampanyanın amacı nedir?

  Ermenilerin başına gelenler Türkiye’de çok az bilinen, unutturulmuş, tahrik edilmiş olgular. Türk-ler bu meseleleri daha çok büyüklerinden, dedelerinden duydu. Ama konu hiçbir zaman objektif bir tarih anlatımı haline dönüşemedi. Bu yüzden pek çok insan Türkiye’de bugün bütün iyi niyetiyle Ermeniler’in başına bir şey gelmediğini zanneder. Bunun çok tali, ikincil hatta karşılıklı katliamlar şeklinde cereyan eden ve 1. Dünya Savaşı koşullarıyla açıklanan bir nevi ’vaka-i adiye’ olduğu kanaati resmi tarih tarafından yıllardır söylene gelmiştir. Fakat gerçekler malesef çok farklı. Belki bir tane gerçek var, o da şu son tahlilde Ermeniler artık Anadolu’da yok ama diğer unsurlar Türkler ve Kürtler hala burada. Bu kampanyanın öznesi bireyler. Bireyin vicdanından gelen bir ses bu. Özür dileyen diler dilemeyen dilemez.

  Niçin özür dileniyor?

  Bu kadar zaman boyunca, neredeyse 100 sene olacak bu konudan bahsedememiş, açıkça konuşamamış olmaktan dolayı özür dileniyor.

  Fransa’dan bir ilk: Ermeni tasarısı senatoya getirilmiyor

  Fransa’da hükümet, 1915 olayları ile ilgili Ermeni iddialarının reddedilmesinin suç sayılmasını öngören yasa teklifinin Senato’nun gündemine alınmasına ilk defa açıkça karşı çıktı. Meclis’te Sosyalist Parti Milletvekili Rene Rouquet’nin sözlü soru önergesini yanıtlayan yerel yönetimlerden sorumlu Bakan Alain Marleix, hükümetinin 2006 yılında Meclis’te kabul edilen yasa teklifini Senato’nun gündemine almak istemediğini söyledi. Fransız Bakan, “parlamenterlerin tarihçilerin işine karışmamasını” savundu ve teklifin kabulü halinde Türkiye’nin tepki göstereceğine dikkat çekti.


  Felek Adamın A. qor.
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Chip
  Chip's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Eylül/2007
  Erkek
  Böyle adamlar yüzünden yurtdışında ülkelerin bize verdikleri cevap ''vatandaşlarınız bile özür diliyor ama devletiniz kabullenemiyor'' gibi cevaplar doğacak.Böyle adamlar olduğu sürece yurtdışında adımız soykırımcı olarak kalmaya devam edicek.
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  EcHoLL
  EcHoLL's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Eylül/2008
  Erkek
  o şefersizler dilesin fransız askeri kıyafetleri giyip insaları anadoluda katlleden ermeniler savaşı kaybetikleri için böle aciz ce kullalar bulup soyu nesikim belli olmayan adamlar çıkıp kesin soyu ermenidironunda çıkıp özür diliyorum sen millet adına hüküm giydiremezsin savaşırsan ölüsün bunun sonucunada katlanırsın iyiki sizi yok ettik anadoludan şimdi orada rahat durmazdınız özürdileyenler dilesin onlar vatan hayinidir emin olun.

  insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sirpence
  sirpence's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 04/Mart/2007
  Erkek
  alkışlıyoruz orısbı çocuğunu
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Fikret
  Fikret's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Ekim/2007
  Erkek
  olmayan soykırımı da yaptırcaklar o olucak.

  screw you guys! i"m goin" hoooome!
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  f_shade
  f_shade's avatar
  Kayıt Tarihi: 18/Kasım/2008
  Dişi
  Yazıklar olsun asıl onlar özür dilesin.
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  HaYVaN
  HaYVaN's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Temmuz/2007
  Erkek

  G*t verenler.

  Anti-Tayyip bir kesimdir. Adam o kadar uğraşıyor ermenilerle arasını yapıyor. Ermeni başbakan ilk kez Türkiyeye gelme girişiminde bulunuyor sonra iki öküz çıkıp diyor ki ermeni soykırımı var. Lan ermeni soykırımını bile red ediyor ülkeler ama bu adamlar çıkıp diyor ki "Özür diliyoruz."

  Sizin beyninizin a.q. Sizin Türkiye'ye zarar vermekten başka hiçbir marifetiniz yok. Vatan gazetesine konuşmalarıda düşündürücü tabii. Çünkü vatan akp hükümetini hep "?övüyor?" ya : ) Bu sözde ulusalcılar şimdiye kadar ermeni soykırımını yalanladılar şimdi doğrularlar : )

 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  bilemem83
  bilemem83's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 23/Ağustos/2005
  Erkek
  keşke zamanında soykırım yapsaydık  deveye diken ermeniye siken yarar

  Sizler, Bizlerden Mekanik Sinyaller beklerken , Bizler de Sizlerden Beyin Sinyalleri bekliyoruz!
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  1903
  1903's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Temmuz/2006
  Erkek
  HaYVaN bunu yazdı:
  -----------------------------

  G*t verenler.

  Anti-Tayyip bir kesimdir. Adam o kadar uğraşıyor ermenilerle arasını yapıyor. Ermeni başbakan ilk kez Türkiyeye gelme girişiminde bulunuyor sonra iki öküz çıkıp diyor ki ermeni soykırımı var. Lan ermeni soykırımını bile red ediyor ülkeler ama bu adamlar çıkıp diyor ki "Özür diliyoruz."

  Sizin beyninizin a.q. Sizin Türkiye'ye zarar vermekten başka hiçbir marifetiniz yok. Vatan gazetesine konuşmalarıda düşündürücü tabii. Çünkü vatan akp hükümetini hep "?övüyor?" ya : ) Bu sözde ulusalcılar şimdiye kadar ermeni soykırımını yalanladılar şimdi doğrularlar : )


  -----------------------------
  kesinlikle katılıyorum.akp'nin dış politikasına darbe vurmak istiyorlar.ermenistan'la en çok bu hükümet döneminde yakınlaşıldı.cumhurbaşkanımız gitti.başbakanları gelecekti.böyle gerizekalılar çıkıp yeniden ermeni soykırımını hortlatıyorlar.hemde amerika ermeni tasarısını rafa kaldırmışken.aferin diyorum başka bişey demiyorum.

  gücüne güç katmaya geldik.formanda ter olmaya geldik.Beşiktaş seninle ölmeye geldik BEŞİKTAŞ !
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sabiano
  sabiano's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Aralık/2007
  Erkek
  ergenekonun işi :D
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  monoton
  monoton's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Haziran/2008
  Erkek
  ozru diliceksin o soy kırımıda yapıcaksın başka turlu kapanmaz bu konu.
Toplam Hit: 2999 Toplam Mesaj: 19