Söz Dizisi | Bir “Özel Kuvvet Timi’Nin” Hikayesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

Bir köşkte milletin birbirine kaymasından iyidir

I am Jack's inflamed sense of rejection
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

Söz'ün danışmanları arasında Çağdaş AGUN reis var ki kendisi akan bir abimizdir bu konularda.

The Beginning and The End.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Konu dışı olacak da söylemeden geçemeyeceğim.

şu vasat kelimesi neden kötü anlamında kullanılıyor cidden anlayamadım.

zaten orta dedim diyecek olursa konu sahibi "çok orta" demek istediğini sanmıyorum. 

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

Kesinlikle bu tür dizilerin artarak devam etmesi gerekli. Bunun demogoji veya para kazanma malzemesi olduğu konusunda haklılık payı olsa da, propaganda işini yapmaya yapmaya başkalarının yapmasına müsade ede de iyice beceriksiz hale düştük zaten. Madalyonun bu yüzüyle ilgili söylenecek, söylenmesi gereken çok ama çok şey varken hiçbir şey yapılmaması ve yerine geçecek kalitesz söylemler üreten şeyler yapılmasına müsade edilmesi asıl sorun zaten.

Ancak hikaye örgüsü, senaryo, oyunculuk ve teknik çalışma ortanın altında olursa da ister istemez üzülüyor insan bunca emeğe. Hele ki Dağ2' de ulaşılan teknik ve oyunculuk seviyesinden sonra bu doğrudan vasat durumda. Acil şekilde düzeltilmesi gerekli aban göre TİMS bu kadar da kötü işler çıkarmıyordu yav. Cünyet Arkın aksiyonu bile daha iyi bazı sahnelere bakınca.

Not: Bu arada ilk bölümdeki çatışma sahnesi yaklaşık 300-400 metre önümde penceremden görünen Tuzla Piyade Okulunda çekildi, sırf bu sebepten merak edip izledim, ilk sahnelerde nihayet geliyor iyi bir şey dedim, sonrası hüsran ve hayal kırıklığı oldu. Senaryo, başına herşey gelmiş filan zaten alışık olduğumuz şeyler bu çok önemli değil bana göre, ama işin aksiyon, teknik ve oyunculuk kısmında sınıfta kalmışlar.

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biri
    biri's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

zaten orta dedim diyecek olursa konu sahibi "çok orta" demek istediğini sanmıyorum. 

Vasatın anlamının orta olduğunu yemin ediyorum sen yazınca ögrendim hocam. Tesekkur ediyorum sebep olduğun icin :D yıllarca kötü anlamında biliyordum :))

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    tolgasen bunu yazdı
    rapidhacker550 bunu yazdı

Vasatın anlamının orta olduğunu yemin ediyorum sen yazınca ögrendim hocam. Tesekkur ediyorum sebep olduğun icin :D yıllarca kötü anlamında biliyordum :))

teşekkürler ne mutlu bana :D 

özellikle gazetler hata yapıyor bu konuda.Futbolcu haberlerinin çoğunda öyleydi bir ara.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

öfff sıktı ama bu vatan millet dizileri artık her kanal bir tane çekiyor  
    öyle bir anlatılıyor ki sanki etten kemikten adamlar değil de makina robocop filan 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iSoCan
    iSoCan's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı

öyle bir anlatılıyor ki sanki etten kemikten adamlar değil de makina robocop filan 

amerika conileri yaparken iyi azıcıkda bizimkiler yapsın amk fena mı adamlar gitmiş ırak, afganistan, vietnamı işgal etmiş birde bunu kahraman gibi anlatıyorlar ne işin var milletin toprağında her sene çıkar böyle filmler amerikada bu sene 4-5 tane daha var.

iSoCan tarafından 06/Nis/17 19:35 tarihinde düzenlenmiştir

Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    iSoCan bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

amerika conileri yaparken iyi azıcıkda bizimkiler yapsın amk fena mı adamlar gitmiş ırak, afganistan, vietnamı işgal etmiş birde bunu kahraman gibi anlatıyorlar ne işin var milletin toprağında her sene çıkar böyle filmler amerikada bu sene 4-5 daha var.

tek farkı onlarda film bizde gerçek anlaşılıyor ve ona göre hareket ediliyor

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iSoCan
    iSoCan's avatar
    Erkek
    SeRDaR bunu yazdı
    iSoCan bunu yazdı
    SeRDaR bunu yazdı

amerika conileri yaparken iyi azıcıkda bizimkiler yapsın amk fena mı adamlar gitmiş ırak, afganistan, vietnamı işgal etmiş birde bunu kahraman gibi anlatıyorlar ne işin var milletin toprağında her sene çıkar böyle filmler amerikada bu sene 4-5 daha var.

tek farkı onlarda film bizde gerçek anlaşılıyor ve ona göre hareket ediliyor

Yapma hocam dünyanın her yerinde böyle filmleri izleyen çocuklar gençler filan gaza gelir sadece bize özel değil.

Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.
Toplam Hit: 3689 Toplam Mesaj: 29
dizi asker söz