folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Sözde Din Düşmanlığı

Sözde Din Düşmanlığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    Atatürk din düşmanıydı lafı çıktı ve ülke sağ sol 2'ye ayrıldı.
    Ama Atatürk din düşmanı değildi sadece vatana ihanet edenleri idam ettirdi.Bunlarda dinin ileri gelenleriydi{halifedir ırttır zırttır}.
    Şimdide vatana zararın babasını veriyoruz.Atatürk askeri okulda okumasına rağmen şuan bile en iyi ilahiyat fakültesini bitiren bir adamdan daha iyi din biliyordu.Hatta bir sözünde Okuduğum En İyi Kitap Kur'an-ı Kerim diyordu.Harbi anlamadılar bu cevheri Milyarda bir gelen bir dehayı.Bu devletin{osmanlı}nın din ile iyi yönetilemeyeceğini anlayıp Cumhuriyet Kurduğu için...Ona "eşek" diyenler şimdi ülkeyi yönetiolar.Ulu Önder in Trablusgarb da yazdığı şiirler Allah içindi...Nie sağ sol kavgasına giriyoruzki a.k
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    aslına kendimize sormamız gereken nie sağ-sol kavgasına girioruz değil,nie dış etkenlerin oyunlarına böle çabucak kanıyoruz olmalıdır.
    sağ solu başlatan da,atamıza bu iftiraları atanda hep dış güçlerdir.bunun arkasından mal gibi gidenlerde bizleriz.
    atamız değilmiydi bizim dinimiz akla ilme fenne en uygun dindir diyen?
    atamız değilmiydi kardeş senin de dediğin gibi kuran okuduğum en iyi kitaptır diyen?
    o değilmiydi hayatımızda ne zorlukla karşılayorsak,nerede çelişkiye düşüyorsak kuranı okuyalım onda herşeyin cevabı vardır diyen.
    ama millet çıkmış birşeyler uyduruyor.yok imamları idam ettirmiş.ettirecek tabi o imamım diyen puştolar vatanı bölmeye çalışan adamlardı.din simsarlığı yaparak halkı şeriat denen gerici yönetim anlayışına sokmaya çalışan itlerdi.
    atamız yanlış tedaviden öldü.ama aç ders kitaplarını rakıdan öldüğü yazıo.

hep dış güçlerin godoşlukları bu oyunlara gelmememiz gerekir

... sorcerer & musket ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gEL_pC_pC
    gEL_pC_pC's avatar
    Erkek
    """"Ama Atatürk din düşmanı değildi sadece vatana ihanet edenleri idam ettirdi.Bunlarda dinin ileri gelenleriydi{halifedir ırttır zırttır}.
    Şimdide vatana zararın babasını veriyoruz.Atatürk askeri okulda okumasına rağmen şuan bile en iyi ilahiyat fakültesini bitiren bir adamdan daha iyi din biliyordu"""""

YANINDAMIYDIN ?

BaBaMa değerimi sordum : "dünyalar kadar oğlum" dedi ,dünyanın değerini sordum :" 5 para etmez Dedi" çelişKi !!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lost_dream
    lost_dream's avatar
    Erkek
    olayın temeli şu:
    kendinize şu soruyu sorun eğer enver paşa ve arkadaşları başarılı olsaydı şimdiki tarih kitaplarında kim hain olurdu?
    arkadaşlar yeni bir devrim yapılırken eskiler kötülenir olay bu.
    adam ölmüş günahıyla sevabıyla toprağın altında hesabını veriyor.
    biz kendimize bakalım.

Tüneli kaçmak içinmi kazmışlar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gEL_pC_pC
    gEL_pC_pC's avatar
    Erkek
    okkkadar.

BaBaMa değerimi sordum : "dünyalar kadar oğlum" dedi ,dünyanın değerini sordum :" 5 para etmez Dedi" çelişKi !!!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    enver paşa iyi niyetli bi adam olsa atamızın yanında olurdu.kendini liderlik oyunlarına kaptırmazdı.zaten ii bi adam olsa atamız ona yurda girme yasağı koymazdı.

ayrıyetten gel_pc_pc ne demek istiosun???

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gEL_pC_pC
    gEL_pC_pC's avatar
    Erkek
    diğer arkadaşın yorumuna hak verdim o kadar diyoum yani tartışılcak bişey değil...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lost_dream
    lost_dream's avatar
    Erkek
    kokainman kardeş benim anlatmak istediğim tarihi kazananlar yazar.aşağıda örnekler var hepsi gerçek

1.Atatürk ölmeden 1 yıl önce ismet inönünün idam fermanını imzalamıştı bu han gi tarih kitabında yazar
    2.ismet inönünün ilk icraatı paradan Atatürkün resmini kaldırıp kendi resmini basmasıdır

3.1960 ın kudretli albayı alparslan türkeş 1 sene sonra sürgüne gönderilmiştir.

4.1960 ihtilalini beğenmeyen general cemal aydemir ihtilal yapmaya kalkıştı ensonunda astılar başarılı olsaydı tarih kitaplarında onun adı cumhurbaşkanı olacaktı.

Tüneli kaçmak içinmi kazmışlar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    gel_pc_pc yanındamıydın yazmışsın yukarda arkadaşın yazısından alıntı yaparak orda ne demek istedin yani?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    yanında deildim tarih yanındaydı hoca
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Atatürk dahil kimsenin dinini yargilamayin yaw herkes din konusunda hurdur...Ataturk istersen dinsiz olsun isterse inancli olsun bu bizi ilgilendirmez o bize bagimsizligi ve cumhuriyeti verdi bizi bu ilgilendirir...Ataturk kimsenin namaz kilmasina karismadi..kimsenin allahsiz olmasina karismadi...Ataturk u oradan buradan ogrenmeyin gidin arastirin bulun kendi yazdirdigi tarih kitabina bakin asil ataturk orada...1960 oncesi basim Nutuk bulursaniz nutuk okuyun simdiki nutuklar takkiye yapilmis kimisi Ataturku komunist yapmis kimisi fasist kimisi hizbullahci :)...asil ataturk Nutukta yatiyor ama 60 oncesi basimlara bakin sahaflarda vardir...Ataturk Enver Pasayi hic sevmedi neden Ataturku Trablusgarp a gonderen enverdir orada ataturke suikast duzenleyerek oldurtmek istemistir...enverde top nie? padisah a karsi ama kendisi saltanaat kurmak istiyor :9....Ataturk trabulusgarpdan dondugunde enverin gote ates duser :)..Ataturk dondum iste der...Sonra kurtulus savasindan sonra enveri siktir eder....Terakki perverde Atanin sahip ciktigi iki isim vardir birisi Bahattin Sakir digeri Talat pasa ...talat pasa almanyadayken Ataturk mektup yazarar Cumhuriyetimizin yonetiminde sizleride gormek isteriz...diye mektup gonderir..ama talat pasa katledilir almanyada...Ataturk Talat pasadan soyle bahseder...Dogustan ihtilalci biriydi...Talat pasa oldurulunce Ataturk Talat Pasanin ailesini maasa baglar okutur falan....Bizim tarihimizi bize kotuleyenlerin oyununa gelmeyelim...Yukarda bir tespit var devrimden sonrasi karalanir devrim ovulur...Bu dogrudur adi ustunde devrim iste...Kimse cikip osmanlinin son donemini ovguyle anlatamaz ama cumhuriyeti anlatabiliriz...

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 3012 Toplam Mesaj: 16