folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Sözde Soykırımı Tanıyan Ülkeler

Sözde Soykırımı Tanıyan Ülkeler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

zefyhr bunu yazdı:
    -----------------------------

abi yemişim uluslararası ilişkileri şimdi.. bırak bizbizeyiz şurda... kan akmayan savaşmı var ya... savunan zamanında savumuş işte.. :) daa benm savunmama gerek yok bişeyi... iki tarafata birbirini mikmiş o yıllarda..

kürtler ermenilere, ermeniler türklere, sonra türkler hepsine... :)

tabi ermenilerin g.t korkusundan kürdüz diye dönmelerini yusuf halaçoğlu gayet net açıkladı..hatta pkk yı ermeni dönmelerinin kurduğuna dair iddialar da var.

doğuda kürdüz diyenlerin birkısmı ermeni dönmesidir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

profilimdeki yazım.

Ceddim ermeni Soykırımı Yapmak İsteseydi Kainatta 1 tane ermeni kalmazdı. Fransız, Danirmarka malı almam, aldırmam, Soad dinlemem, ahmet kaya dinlemem, Türküm demenin suç, Müslümanım demenin irtica nedeni olduğu bu günlerde ÖLÜMÜNE TÜRKÜM, ÖLÜMÜNE MÜSLÜMANIM!!!

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aquila
    Aquila's avatar
    Erkek

zefyhr bunu yazdı:

abi yemişim uluslararası ilişkileri şimdi.. bırak bizbizeyiz şurda... kan akmayan savaşmı var ya... savunan zamanında savumuş işte.. :) daa benm savunmama gerek yok bişeyi... iki tarafata birbirini mikmiş o yıllarda..

kürtler ermenilere, ermeniler türklere, sonra türkler hepsine... :)

Savunan ne savundu herşeyi kimse bi boku savunmadığı için bu durumlardayız.. Kabul ediyorum diyorsan soykırımı söyle düşünce özgürlüğü var değil mi bu ülkede sana da bir açılım yaparız...  Kurtuluş Savaşı ermeni veya kürtlere karşı verilmedi hocam onlar para ile felan kandırılan taraf kan akmayan savaş ne demek kan akmış tabi  ama Türklere saldıran ermeni çeteleri Ermeni halkı değil.. Onlarla bir savaş içinde değiliz biz işgalcilerle savaşız onlar da kendilerine pay çıkarmaya çalışan angutlar.. Ne uluslarlaarası ilişkileri ne bizbizesi doğru düzgün önce git bi Kurtuluş Savaşını baştan sona incele sonra Soykırım iddiasıyla ilgili bilgileri oku Türklerin savunma yazılarını oku sonra konuş..  Ama sen  bunları dedikten sonra sen savunma tamam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zefyhr
    zefyhr's avatar
    Erkek

pembe rüyalardan uyanın çocuklar... bütün medeniyetler kan,göz yaşı,kin,nefret,aşk,tutku,cahillik,bilgelik,özveri,korku ve umut üzerine kurulmuştur...

tarih dersleri ise hep güçlüden yana olmuştur...

ve onlar ağır ellerini toprağa basıp doğruldukları zaman...

hııvfffffffff.... fhüüüüüüüüüüüüü.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aquila
    Aquila's avatar
    Erkek

zefyhr bunu yazdı:

pembe rüyalardan uyanın çocuklar... bütün medeniyetler kan,göz yaşı,kin,nefret,aşk,tutku,cahillik,bilgelik,özveri,korku ve umut üzerine kurulmuştur...

tarih dersleri ise hep güçlüden yana olmuştur...

ve onlar ağır ellerini toprağa basıp doğruldukları zaman...

Türklerin hangi devletinde sivillere zarar vermek var.. Osmanlının yıkılmasına neden olan hoşgörü değil miydi.. Tarih Dersleri güçlüden yana mıdır? Eski zamanlarda Dünyanın hakimi Türklerdi güçlüler Osmanlının sonlarına kadar..  Oralarda tabiki Türklerden yana olacak her şey.. Ama Osmanlı yıkılınca Türkler güçsüz duruma geçti Kurtuluş Savaşıya Atatürkle kendilerini bir daha ölmedik diye duyurdular ama uzun süremedi maalesef..

Gördüğüm rüya felan değil kendi özbenliğini kaybetmiş baştan mağlubiyeti kabullenmiş asimile olmanın ucunda bir avuç insan.. Diğer gördüklerim ise varsayım değil elle tutulur gerçekler

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zefyhr
    zefyhr's avatar
    Erkek

CureShooT bunu yazdı:

Türklerin hangi devletinde sivillere zarar vermek var.. Osmanlının yıkılmasına neden olan hoşgörü değil miydi.. Tarih Dersleri güçlüden yana mıdır? Eski zamanlarda Dünyanın hakimi Türklerdi güçlüler Osmanlının sonlarına kadar..  Oralarda tabiki Türklerden yana olacak her şey.. Ama Osmanlı yıkılınca Türkler güçsüz duruma geçti Kurtuluş Savaşıya Atatürkle kendilerini bir daha ölmedik diye duyurdular ama uzun süremedi maalesef..

Gördüğüm rüya felan değil kendi özbenliğini kaybetmiş baştan mağlubiyeti kabullenmiş asimile olmanın ucunda bir avuç insan.. Diğer gördüklerim ise varsayım değil elle tutulur gerçekler

1,türkler hiçbizaman dünyanın hakimi olmadılar..moğollar ise 1 kere oldu..

ömründe hiç 18.yy dünya haritası göründünmü bilmiyom... osmanlı sadece akdenizde bi devletti. akdeniz ise dünyanın %20 si bile değil.. at gözlüklerini çıkarın... gerçekleri kabul edin.osmanlı hiçbizaman dünyanın efendisi olmadı.

2,osmanlılar o kadarda hoşgörülü değildiler.ancak avupaya nazaran hoşgörülüydüler.. mesela yaşama hakkı tanıyorladı diğer azınlıklara.

3,asimile olmak demişin... demek ki şunu sizde kabul ediyosunuz her milli eğitim kendi  similasyonunu çakıyo gençlerine... farkına varın artık...

hııvfffffffff.... fhüüüüüüüüüüüüü.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aquila
    Aquila's avatar
    Erkek

zefyhr bunu yazdı:

CureShooT bunu yazdı:

1,türkler hiçbizaman dünyanın hakimi olmadılar..moğollar ise 1 kere oldu..

ömründe hiç 18.yy dünya haritası göründünmü bilmiyom... osmanlı sadece akdenizde bi devletti. akdeniz ise dünyanın %20 si bile değil.. at gözlüklerini çıkarın... gerçekleri kabul edin.osmanlı hiçbizaman dünyanın efendisi olmadı.

2,osmanlılar o kadarda hoşgörülü değildiler.ancak avupaya nazaran hoşgörülüydüler.. mesela yaşama hakkı tanıyorladı diğer azınlıklara.

3,asimile olmak demişin... demek ki şunu sizde kabul ediyosunuz her milli eğitim kendi  similasyonunu çakıyo gençlerine... farkına varın artık...

Tarih incelenirken dönemim şartları göz önüne alınır onu biliyor musun bilmiyorum.. Dünyanın hakimi demek bütün topraklara sahip olmak demek değildir bütün heryeri işgal etmek değil Türkler tırsılacak kolay kolay saldırılamayacak bir devletti Göktürklerin o zamanın devletlerinin döneminde..  Osmanlı akdenizde devletti ama yükseliş döneminde kim önüne geçebildi? at gözlüğüm yok benim Yükseliş Döneminde Osmanlı Dünyayı titreten bir devletti.. Avrupa işgal ettikleri yerleri asamile ederken Osmanlı askerleri savaşa giderken bi ağaçtan meyve yediğinde karşılında parayı ağaca asıyorlardı.. Azınlıklara yaşama hakkı vermeleri dinlerini bırakmalarından bahsediyorum zaten hoşgörü derken

Benim tarih bilgim milli eğitimin müfredatı değil orda öğretilen Osmanlı anadoluda birliği sağladı genişledi azaldı çöktü Türkiye kuruldu.. Milli Eğitimin bir şey öğretmediğini biliyorum her Milli Eğitim kendi devletini savunacak tabiki ama abartıya kaçmadan başkalarının kitaplarda ne yazdığı beni ilgilendirmez

Benim dediğim her Türk bazı şeyler için sonuna kadar savaşmalı  eğer bir şeye karşıysa bıkmamalı.. Karşı değilse de kendi bilir

Toplam Hit: 3518 Toplam Mesaj: 38