folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Spacex Starlink Uydusu İle Tüm Dünyaya İnternet!

Spacex Starlink Uydusu İle Tüm Dünyaya İnternet!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

o interneti uyduyla felan almak lazım sanırım

1 bine komple birleşip sistemi kurup yıllarca beleş girmek lazım :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

en yuksek paketin fiyati benim suan kullandigim fiber fiyatından 10 dolar daha fazla. vay amk

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Tüm dünyaya internet ulaşabilmesi için 20-30 uydu fırlatması gerekir. Belkide daha fazla. Çünkü her uydunun kapsama alanı üzerinde bulunduğu bölge ile sınırlı. Dünyanın önü arkası altı üstü var. Düz dünya varsayımı burada tutmuyor.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    SiyahBeyaz bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı

herkes en düşük paketi kullanır. diğerleri mantıklı değil ki. ayda kaç gün konuşcam zaten..

hocam en düşük paket kotalı yalnız 10bin mbit/s hızla 1tb ulaşmak çok kolay olur. saniyede 1-1.5gb aralığında dosya çekiyoruz öyle bi hızla 

Internet ozurlumusun? Hiz demek daha fazla kota harcamak deildir.

Kafadan ornek veriorum, x filmi indireceksin film 5gb. Bu filmi hizli indirince film 10gb mi oluyor. Yada tbt ye gireceksin bu sitenin cektigi net 100kb ise hizli girince 1mb mi olacak...

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SiyahBeyaz
    SiyahBeyaz's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    SiyahBeyaz bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı

herkes en düşük paketi kullanır. diğerleri mantıklı değil ki. ayda kaç gün konuşcam zaten..

hocam en düşük paket kotalı yalnız 10bin mbit/s hızla 1tb ulaşmak çok kolay olur. saniyede 1-1.5gb aralığında dosya çekiyoruz öyle bi hızla 

Kafadan ornek veriorum, x filmi indireceksin film 5gb. Bu filmi hizli indirince film 10gb mi oluyor. Yada tbt ye gireceksin bu sitenin cektigi net 100kb ise hizli girince 1mb mi olacak...

o manada dediğimi nasıl anladın güzel kardeşim. süre azaldığı için harcama daha fazla olacak diye bir şey mi demişim?

Zamanla kullanımın arttığı aşikar. Zaten int. hızı arttığında daha kısa sürede download ettiğin bir süreden kar ettiğin için kalan süreyle alakalı yeni bir download yapabileceğinden dolayı o şekilde bahsettim. 

Son olarak hitabına dikkat et. Benim demek isteyeceklerim senin anlayacağın kadardır.

SiyahBeyaz tarafından 16/Mar/18 10:35 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SiyahBeyaz
    SiyahBeyaz's avatar
    Erkek
    emrah20 bunu yazdı
    Tüm dünyaya internet ulaşabilmesi için 20-30 uydu fırlatması gerekir. Belkide daha fazla. Çünkü her uydunun kapsama alanı üzerinde bulunduğu bölge ile sınırlı. Dünyanın önü arkası altı üstü var. Düz dünya varsayımı burada tutmuyor.

hocam bu konuyla ilgili webtekno haberine göre 4225 adet uydu fırlatılacakmış. Hatta ilki 21 şubatta atılmış.

haber linki: http://www.webtekno.com/spacex-interneti-tum-dunyaya-iste-boyle-getirecek-h41234.html

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    SiyahBeyaz bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı
    SiyahBeyaz bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı

o manada dediğimi nasıl anladın güzel kardeşim. süre azaldığı için harcama daha fazla olacak diye bir şey mi demişim?

Zamanla kullanımın arttığı aşikar. Zaten int. hızı arttığında daha kısa sürede download ettiğin bir süreden kar ettiğin için kalan süreyle alakalı yeni bir download yapabileceğinden dolayı o şekilde bahsettim. 

Son olarak hitabına dikkat et. Benim demek isteyeceklerim senin anlayacağın kadardır.

Hocam yine anlayamadim bisiyi ya indirirsin yada indirmezsin, ulan bu hizli indi digerinide indirim o zmn diye bi mantik hic kuramadim. 2 tane seye ihtiyacim varsa 2sinide indiririm.digeri hizli indi diye digerininde cazip gelmesi sacma geldi. Yada 2 tane ayri kalitede bir film var kotan varsa istedigi kadar hizli insin dusuk olani indirirsin hizli inio die buyugu indirirsen zaten kotayi umursamazsin.

Biri bana anlatsin bu mantigi. Hic kotali net kullanmadim kacirdigim bisi mi var?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

4K karşılıklı video görüşme ve yüksek çözünürlüklü web kameralarını düşündüğünüz zaman hıza gerçekten ihtiyaç var. Daha fazla internet gidecek diye 4,5 G yi halen açmayıp 3G de ısrar eden arkadaşlarım var :))

Syntax error..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

zaten elon dan toplu internet a 1GBPS i 10 kişiye dağıt zaten yine hızlı internet oluyor türkiyeye göre. Toplu alımdan indirimi yakarlr bi de kdt itv stv koyar sokar millete telekomdan çok daha karlı olur. 

Türkiye Cumhuriyeti Yöneticileri (Temsili)

ek: ne biçim big data projesi yapmışlar helal olsun  her bişi ellerinde olacak.

dcpromo tarafından 16/Mar/18 12:57 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

tanıtım feyk olabilir, ama proje yapılabilir.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 6245 Toplam Mesaj: 24
spacex starlink elon musk