Spoiler Ve Bisiklet Taşıyıcı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Şidi selamlar arkadaşlar Bisiklet taşıyıcı konusuyla tekrar beraberiz internette de net birşey olmadığı için bir kaç müridede danıştım konu da açayım dedim

üstdeki resimlerden gidecek olursak egeacross var bende ve bisiklet taşıyıcı takacağım fakat üst kancalar Spoiler takılıyor aslında spoiler biraz önde ama videolarda adamlar takıyor başka markalarda 

resim

şimdi ilk önce merak ettim ben acaba düşermi diye internette araştırma yaptım birisi merak etmiş servise sormuş onlarda bizimkiler vidalı düşmez demiş bende fiatı aradım bizimki yapıştırma dedi servisi hasar bölümünü aradım oda başkasına sordu yapıştırma dedi

fakat üstdeki resimde gördüğünüz siyah kapağı açtığımda vida gördüm %99,9 spoiler montaj vidası böylelikle direkt aklıma hem yapıştırma hem vidalama geldi

1. soru buraya atarsam üst kancaları aşağı çekermi spoilerı

sonra aklıma gece 3 gibi bir fikir geldi uykudan uyanınca la dedim ben b unu port bagajla kullanacağım ara atkı zaten olacak ozaman ozamanda 2. soru çıktı ortaya

2. soru ara atkıla üst bağlantıları bağlarsam aradaki açıdan dolayı bağlantı halatları bu sefer spoilera baskı yapacak?

sonra aklıma 3. soru gelmeyeğince bu 2 seçenek arasından hangisini yapsam yada yapmadam daha güvenli olur?

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

mürit için up
    seko anlamadım kusura bakma 

Yav he he
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

aslında görseller ile anlattımda :) ya kısacası bu bisiklet taşıyıcıyı takınca üstdeki 2 kanca spoilerı alırmı aşağı

DJ_Alper tarafından 04/Mar/22 15:24 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bboy_kaya
    bboy_kaya's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

aslında görseller ile anlattımda :) ya kısacası bu bisiklet taşıyıcıyı takınca üstdeki 2 kanca spoilerı alırmı aşağı

Spoilerin fiber yada plastikten yapıldığını düşününce, bisikletin yolculuk esnasında yiyeceği rüzgar direnci spoilere zarar verebilir diye düşünüyorum. 

Love is nothing without fucking!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

o kısım saca bağlı mı değil mi? cama bağlıysa indirir, 3 bisiklet nereden baksan 32 kg gelir en az.

şöyle yapabilirsin koltukların altından iki kat galvanizli tel geçir, tellerin uç kısımlarını o şeklinde yap spoilerin boyuna kadar çek, taşıyıcının tırnaklarını o tellere o lara geçir ve bağla. nasıl anlattıysam ben bile anlamadım ama bence sen anlamışsındır. taşıyıcı ipler içte kalmış oluyor.

RETRET tarafından 05/Mar/22 01:49 tarihinde düzenlenmiştir

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

o kısım saca bağlı mı değil mi? cama bağlıysa indirir, 3 bisiklet nereden baksan 32 kg gelir en az.

şöyle yapabilirsin koltukların altından iki kat galvanizli tel geçir, tellerin uç kısımlarını o şeklinde yap spoilerin boyuna kadar çek, taşıyıcının tırnaklarını o tellere o lara geçir ve bağla. nasıl anlattıysam ben bile anlamadım ama bence sen anlamışsındır. taşıyıcı ipler içte kalmış oluyor.

o kısım saca bağlı 

ama spoiler sactan 2-3mm daha önde bu yüzden kancayı atınca direkt spoilere yüklenecek akşam biraz asıldım yaklaşık 15 kg kadar kendi kendime hissederek ölçtüm sıkıntı çıkmadı bir el tartısıyla asılmayı düşünüyorum 16-14 30kg bisikletler tutar 50 kg kadar dayanırsa dayanır dayanmazsa elimde kalır :)

şöyle yapabilirsin koltukların altından iki kat galvanizli tel geçir

burayı anlamadım

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Hocam spoilere takmayacaksın taşıyıcı ipler içeride kalacak, taşıyıcı ipleri telle bağlayacaksın, teli de atka koltuğun altına bağlayacaksın gergin şekilde böylece yükün bagajla alakası kalmayacak. 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Hocam spoilere takmayacaksın taşıyıcı ipler içeride kalacak, taşıyıcı ipleri telle bağlayacaksın, teli de atka koltuğun altına bağlayacaksın gergin şekilde böylece yükün bagajla alakası kalmayacak. 

anladım hocam bagajta sabitleme kancaları var biraz zor olacak(Bagajda dolu olacağı için) ama sağlam olur 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

en güzeli araç tavanına koymak..

hatta port bagaj yapıp yanına bisikleti de koyarsın.. video örnektir.

https://www.youtube.com/watch?v=tdXGiRPvNZw

yunusdogan tarafından 05/Mar/22 11:41 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

en güzeli araç tavanına koymak..

hatta port bagaj yapıp yanına bisikleti de koyarsın.. video örnektir.

https://www.youtube.com/watch?v=tdXGiRPvNZw

koyamam tavanda port bagaj olacak

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Toplam Hit: 911 Toplam Mesaj: 12
bisiklet tasiyici