folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder Sql İki Tarih Arası Sorgu Yardımı

Sql İki Tarih Arası Sorgu Yardımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek

Selamlar arkadaşlar uzunca bir sql sorgum var tarihleri dikkate almıyor hangı tarıh gırersem gıreyım ilgili sonuçları döndürmüyor,

Sorgu aşağıda ki gibi çıkamadım işin içinden :<

SELECT     dbo.transferler.t_id, dbo.kasa_tipleri.kasa_tip_id, dbo.kasa_tipleri.kasa_tip_adi, dbo.kasa_alt_tip.alt_kat_adi, dbo.transferler.giris_ust_kasa,
                          dbo.transferler.giris_alt_kasa, dbo.transferler.kasa_tutar AS Expr3, dbo.transferler.kasa_not AS Expr2, dbo.transferler.kasa_taksit AS Expr4,
                          dbo.transferler.islem_tarihi AS Expr5, dbo.transferler.cikis AS Expr1, kasa_tipleri_1.kasa_tip_adi AS Expr6, dbo.transferler.cikis_alt_kasa
    FROM         dbo.kasa_tipleri INNER JOIN
                          dbo.transferler ON dbo.kasa_tipleri.kasa_tip_id = dbo.transferler.giris_ust_kasa INNER JOIN
                          dbo.kasa_alt_tip ON dbo.transferler.giris_alt_kasa = dbo.kasa_alt_tip.alt_kat_id INNER JOIN
                          dbo.kasa_tipleri AS kasa_tipleri_1 ON dbo.transferler.cikis = kasa_tipleri_1.kasa_tip_id
    WHERE     (dbo.transferler.cikis = @id) OR
                          (dbo.transferler.giris_ust_kasa = @id) AND islem_tarihi  between CONVERT(datetime,@baslangic,104) and CONVERT(datetime,@bitis,104) and cikis =@id

END

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UCANTENEKE
    UCANTENEKE's avatar
    Erkek

WHERE     (dbo.transferler.cikis = @id OR  dbo.transferler.giris_ust_kasa = @id) AND islem_tarihi  between CONVERT(datetime,@baslangic,104) and CONVERT(datetime,@bitis,104) and cikis =@id

üsteki gibi denesene

Bence bu dünya üzerinde seçilmiş ırk diye bi kavram varsa bu ırk kesin ruslardır.Onlar daha iyisini yapana kadar en iyisi onlar
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek
    UCANTENEKE bunu yazdı

WHERE     (dbo.transferler.cikis = @id OR  dbo.transferler.giris_ust_kasa = @id) AND islem_tarihi  between CONVERT(datetime,@baslangic,104) and CONVERT(datetime,@bitis,104) and cikis =@id

üsteki gibi denesene

Hocam büyük ölçüde oldu, şimdi burada olay şöyle

Akbank dan yapıkredi ye para transferi yaptım Akbantan cıktı yapıkrediye girdi

burada akbankın hesap detayında 2 tarıh arası basarılı sorgulama yapıyor ancak ıkı tarıh arasında akbanka gıren verılerı de gostermesı lazım onları gostermıyor sadece çıkan verileri sorguluyor girişleri de gösterirsek tamamdır :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek

CONVERT(datetime,@bitis,104) and cikis =@id 

bold olan kısmı sildim oldu sanırım :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hades_06
    hades_06's avatar
    Erkek

banada sql konusunda yardımcı olacak birisi varsa pm atabilir mi? sorun sql dosyasını phpmyadmin de aktaramıyorum

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek

Yanılmışım yine hatalı sonuçlar döndürüyor, 2 haziran 23 kasım arası kayıt yok ancak bana 2 aralıgın kayıtlarını getiriyor başka bir hesapta ise düzgün çalışıyor.

Not : düzgün çalışan hesapta da 2 aralığa ait kayıt var.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

ünideyken belirli tarih aralarını bende filtreleyememiştim D:

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek

Aslında olay filtreleyememe değil bir koşul oluşuyor farkedemedğim ve o koşul verilen 2 tarihi bir şekilde eziyor tam olarak anlam veremedim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

tarih değeri string gibi görüyo olabilir.

numeric olarak kayıt ettir bide öyle dene bakalım.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LuCiFeR
    LuCiFeR's avatar
    Erkek

tarih alanı datetime hocam

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

(dbo.transferler.cikis = @id) OR (dbo.transferler.giris_ust_kasa = @id)

sorgu attığın kayıtlarda bu ikisinin değeri var mı ? 0 or 0'sa tarihe bakmaz

Si vis pacem para bellum.
Toplam Hit: 2875 Toplam Mesaj: 13